Sennheiser CX200 Street II İncelemesi

Herkese merhaba arkadaşlar,

Sennheiser markasının CX200 Street II modeli kulak içi kulaklığının kutu içeriği ve incelemesini göstermek istiyorum size. Kulaklığı yılbaşı indirimleri ile beraber Teknosa'nın internet mağazası üzerinden 130 TL gibi bir rakama aldım. Bugün itibari ile normal fiyatı 169 TL olmuş. 30-40 TL gibi bir avantaj yakaladım diyebilirim. Aslında Amazon TR üzerinden alacaktım ürünü fakat nedense bana ekstradan 10 TL gibi bir kargo ücreti çıkarttı. Ben de Teknosa'yı tercih ettim.

IMG_4465.jpg
IMG_4466.jpg

Ayrıca bir kutuya konulmuş şekilde geldi. Sanırım darbeden bozulma gibi bir riski olmayan bir ürün olduğundan öyle köpük veya baloncuklu poşet gibi bir şey koymamışlar. Gerek de yoktu bence açıkçası. Kutunun içinden ürün ve faturası çıktı sadece.

IMG_4468.jpg
IMG_4469.jpg

Ürünün kendi kutusunda herhangi bir hasar veya deforme yoktu. Gayet temiz bir şekilde geldi. Öyle depoda veya kargolama esnasında bir darbe almamış anlaşılan. Ambalajında da herhangi bir yırtılma veya değişim ürünü olduğuna dair bir yırtık vb. bir şey yoktu. Sıfır ürün diyebilirim yani.

IMG_4470.jpg

Ürünün kutusunda üç farklı boyutta çift halinde kulaklık yastığı veya pedi artık ne derseniz çıkıyor. Yumuşak silikon bir malzemeden yapılmış. Plastik etkisini hissettirmiyor veya uzun süreli kullanımda herhangi bir sertlik veya ağrı yapmıyor. Ucuza kaçılmamış malzeme konusunda bence. Önceki bir kaç kulaklığımda bu sorunu yaşamıştım maalesef. Ses güzel ama pedlerdeki sertlik yüzünden rahatsız edici oluyordu bir süre sonra.

IMG_4471.jpg
IMG_4473.jpg

Kulaklığın pedler sökülmüş çıplak hali. Özellikle arka yüzeyinin komple kapalı tasarlanması ses kaçışını engelliyor. Basslar tok ve canlı. İnsanın kafasının içinde vuruyor resmen. Tizlerde de başarılı buldum. cızlama veya fazla incelme yok. Canlı bir müzik deneyimi sunuyor diyebilirim. Ses eğer sona almazsanız devasa bir şekilde vurmuyor. Yani optimum bir gürültü ayarlamışlar diyebilirim.

IMG_4472.jpg

Kulaklık kablosu maalesef çok ince. İnsanı cebinden çekerken biraz korkutuyor bence:) Jak kablosunun ise kalınlığı yeterli diyebilirim. Evet gönül bir örgü kablo olsun isterdi ama sanırım bu fiyat bandı için uygun görmemiş Sennheiser markası:) Eğer alacak olan arkadaş varsa kullanırken hoyratça asılmasın cebinden çıkarırken falan. Çok sağlammış izlenimi vermiyor açıkçası. Özellikle kulaklık tarafındaki kablosu. Yanyana koyarak çektim ikisi arasındaki farkı görmeniz için.

IMG_4475.jpg

Hadi mikrofonu geçtim telefon için. Fiyatı arttırmamak için koymamışsındır. Fakat en azından şuraya bir ses veya müzik değiştirmek için bir kontrolcü koyabilirdin. Artık neredeyse en ucuz kulaklıklarda bile bu var. Bunu beğenmedim açıkçası. Spotify'da müzik değiştirmek için her seferinde telefonu cebimden çıkarmak zorunda kalmamalıydım bu kulaklık yüzünden:)

IMG_4476.jpg

iPhone 7 kullandığım için maalesef bağlanı için ara kablo kullanmak zorundayım. Bizi buna mecbur bıraktığı içinde Apple beye selamlar bu arada:) iPhone cihaz kullanıp farklı kablolu kulaklık kullanan arkadaşlar biliyordur zaten. Ara kablonun jak yuvası bazı kulaklık jaklarına tam oturmuyor maalesef. Bu da kopukluklara veya cızırtıya sebep olabiliyor. Sennheiser jakı tam oturdu bu sefer. Şahsi olarak bu beni mutlu etti açıkçası:)

Artılar ve Eksiler:

+
Kulaklık pedleri inanılmaz rahat.
+ Farklı boyutlar için ayrı pedlerin yollanması.
+ Ses kalitesi gerçekten iyi. Müzik resmen kafanızın içinde çalıyor.
+ Bas ve Tiz olarak başarılı. Herhangi bir cızırtıya yer vermemiş.
+ iPhone ara kablosunun jakına tam oturması ve kopma yapmaması. (Kişisel)

- Mikrofon veya kontrolcüsü yok.
- Kablo yapısı çok ince. Dikkatli bir kullanım gerektiriyor.
- En azından küçük de olsa bir taşıma çantası veya kesesi verebilirlerdi yanında. (Kişisel)

SONUÇ:

Açıkçası bu fiyat bandı için bence çok başarılı bir kulaklık olmuş. Uzun süreli kullanımda yormaması veya kulağı acıtmaması bir avantaj. Aynı zamanda bu kadar ince kablo koymaları ise ilerde bir sorun yaratabilir açıkçası. Bunun yanında ses kalitesi zaten marka olarak Sennheiser'ın tartışılmaz. Bunu herkes kabul eder sanırım. Fakat yani bir mikrofon veya kontrolcü koymak bu kadar mı zordu? Yani büyük bir eksiklik benim için açıkçası. 120-200 TL bandında bir kulaklık ihtiyacım var diyen arkadaşlar varsa bu kulaklığı şiddetle tavsiye ediyorum. Parasının hakkını veren bir kulaklık bence.

Kulaklığı alırken beni gaza getiren @Mithat Berhan ve test için yardımcı olan ve fikir veren @Sylveon dostlarıma da teşekkür ederim buradan:)

Son düzenleme:
Bu kulaklık yıllar öncenin kulaklığı ve güncel değil bu fiyatlara satılması doğal bir durum değil. Zamanında 90 liraya aldım 3-4 sene kullandım ve bir tarafında sesin gitmesinden sonra atmıştım. Kablosu kalitesiz ve dikkatli kullanımda bile deforme olabiliyor. Bu parayı eder mi bence etmez.

Orijinal olup olmadığı oradan anlaşılıyormuş bende ona göre alacaktım Teknosa'dan.
Yani sahte satacağını pek sanmam. Ben açılmış veya değişim ürün olmasından korktum ama bandrolü ve açma yerindeki hologramı duruyordu. Sıfır ürün olduğuna emin oldum açıkçası. Sahte olduğunu da pek sanmıyorum.

Yani sahte satacağını pek sanmam. Ben açılmış veya değişim ürün olmasından korktum ama bandrolü ve açma yerindeki hologramı duruyordu. Sıfır ürün olduğuna emin oldum açıkçası. Sahte olduğunu da pek sanmıyorum.
Pekala daha önce hangi markaları kullandınız, karşılaştırdığınızda memnuniyetiniz ne oranda diğerlerine göre?

Pekala daha önce hangi markaları kullandınız, karşılaştırdığınızda memnuniyetiniz ne oranda diğerlerine göre?
Sennheiser, Philips, JBL ve Sony markalarını kullanmıştım daha önce. Sennheiser kalitesini zaten biliyordum ama bu fiyata değecek fark olur mu diye şüphem olmuştu. JBL ile karşılaştırdığımda özellikle bass'lar sağlam vuruyor cidden. Ama kontrolcü olmamasından nefret ettim açıkçası. Ses kalitesini beğendim ama kablolarının inceliği birazcık korkuttu beni. Dikkatsizce cebinden asılarak çeksen kopar gibi duruyor. Gerçi birisi yazmıştı insan assan yine kopmaz merak etmeyin diye. Denemeyi düşünmüyorum açıkçası:)

Ben de eski xc'cilerdenim :) 5 sene kadar önce çok kullandım bu ve 300 versiyonunu. 200 defalarca tek uydudan ses vermeyi kesti, zamanın Metan servisi defalarca sıfırını verdi. En son alt segment ürünlere Bircom bakıyordu, Bircom da 1 defa değişim verdi sorunsuzca.

Uydunun iç kısmındaki bobinlerde bağlantılar zayıftı, resmini paylaşmıştım daha önceden. Dış taraftaki kablodan yana en ufak korkun olmasın hiçbir şey olmaz dış kabloya :) Olacak olan 1 sene içerisinde uydunun içerisinde oluyor; uydulardan biri ses vermeyi kesiyor.

CX200 ve 300 ile alakalı hatırladığım en bariz detay mid ve tiz frekanslardaki başarılı performansıydı.
CX200'ü Vatan Computer'den ilk defa aldığım > bisiklet ile yoluma devam ettiğim o ilk anı çok iyi hatırlıyorum. Beklentimin üzerinde bir performans yakalamıştım. İlk defa bir kulaklık alıyordum daha doğrusu, eksikliklerini hissettirse de genel olarak moda sokuyordu insanı. Şu an kullansam belki aynı duyguları yaşamam.

Yalnızca alt frekanslarda bahsettiğin kadar iyi olmadığını düşünüyorum. CX300 de keza alt frekanslarda başarılı değil, CX200'den iyi yine de. Fiyatını göz önüne aldığınızda ise CX200 almak, 300'e kıyasla çok daha mantıklı. Şu an aradaki fiyat farkı ne kadar bilmiyorum.

Bu konuda da bahsetmişim, binlerce liraya satılan kulak üstü 40mm sürücülü kulaklıktan pek farkı yok tiz frekanslarda; SONY MDR-1ABT Kablosuz Kulaklık İncelemesi - Technopat Sosyal

Problem ile alakalı da bir konu açmışım; Sennheiser CX200 tek taraftan ses gelmeme sorunu - Technopat Sosyal

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı