Sennheiser CX300 II Precision İncelemesi

Merhabalar, bugün yaklaşık 150 TL gibi bir fiyata aldığım Sennheiser kulaklığın incelemesini yapıyorum. Teknik detaylara girmeden, sadece alacak kullanıcılara yardımcı olmaya çalıştım.

Malzeme Kalitesi:
Kulaklığın kendisi ve kablosunun tamamı plastik ve ince, bana çok güvenilir bir his vermedi açıkçası. Onun dışında jack giriş kısmı L şeklinde yapılmış ve bu şekilde kabloda olabilecek hasarlardan kaçınılmış.
10/7

Bass ve Tizler:
Kulaklıktan gelen sesler gayet net ve temiz, boğuk değil. Kulaklıktaki tiz seviyeleri de oldukça başarılı ve kulağınızı rahatsız etmiyor. Fakat bass konusuna gelirsek, kulaklığın kutusunda "Enchanted Bass" yazsa da bu yazıya aldanmayın derim çünkü bass seviyeleri ortalamanın altında. Örnek verecek olursak, Imagine Dragons - Believer dinlerken tam nakaratın geldiği ve o hissiyatı yaşamak istediğiniz anda, bass yetersiz kaldığından dolayı çok zevk alamıyorsunuz.
Tiz: 10/8 Bass: 10/3

Rahatlık:
Kulaklık başları oldukça minimal ve rahat bir yapıya sahip, kutu içerisinden Small, Medium ve Big olmak üzere 3 tane silikon çıkıyor, bana Medium yeterli geldi. Kulağınızı uzun kullanımda acıtmıyor, hatta varlığını bile hissetmiyorsunuz. Rahatlık konusunda tek eksisi kablonun asimetrik olması. Yani sol kulaklığı takarken bazen gerilme gibi sorunlar olabiliyor kabloda.
10/8

Kendi Yorumlarım:
Kulaklık güzel bir F/P ürünü diyebilirim, kutu içerisinden bir taşıma çantası da çıkıyor. Bass konusunda biraz daha iyi olsa çok daha keyif verebilirdi. Çok bass içeren şarkılar dinlemiyorsanız kulaklık sizi tatmin edecektir. Ayrıca en büyük eksilerinden biri de kulaklıkta ne bir multimedya tuşu ne de bir mikrofon bulunmaması. F/P kulaklık bakanlar için tavsiye ederim.

Artılar ve Eksiler:
  • +Rahat
  • +Tiz performansı yerinde
  • +Taşıma kılıfı
  • +L uçlu jack girişi

-Bass yetersiz
-Mikrofon ve multimedya tuşları yok
-Asimetrik ve tamamen plastik kablo

Fotoğraflar:

15271194358781350351276.jpg
1527119453379-1356060868.jpg
1527119510669315043253.jpg
1527119543468-776191348.jpg
15271195764011681953643.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de kullanıyorum ve asimetrik kablodan çok memnunum, belki de alışkanlık meselesi fakat simetrik kabloda ben rahat hissedemiyorum. Bass konusunda katılıyorum daha iyi olabilirdi.

İnceleme gayet güzel olmuş elinize sağlık.

Hayırlı olsun.
Hepsiburadada 119 TL civarıydı dün.
Nerden aldınız?
Ben de zamanında almıştım.
Kablosu asimetrik ve çok ince olduğundan iade etmiştim. Halbuki sesler çok iyidi.
Cebimden çıkarırken elimde kalcak gibi hissediyordum :)

Aynı kulaklıktan kullanıyorum hatta çok beğendiğim için ablama, enişteme felanda aldım. Bass nasıl yetersiz anlamadım benim basstan kulaklarım ağrıyor. Kulaklık 7-10 gün kullandıktan sonra iyice performansı artıyor. Kulaklığın kullanıldığı telefonun etkisi olduğunu düşünüyorum.

Ben de kullanıyorum ve asimetrik kablodan çok memnunum, belki de alışkanlık meselesi fakat simetrik kabloda ben rahat hissedemiyorum. Bass konusunda katılıyorum daha iyi olabilirdi.

İnceleme gayet güzel olmuş elinize sağlık.
Tabii kullanım alışkınlığına da bağlı.
Aynı kulaklıktan kullanıyorum hatta çok beğendiğim için ablama, enişteme felanda aldım. Bass nasıl yetersiz anlamadım benim basstan kulaklarım ağrıyor. Kulaklık 7-10 gün kullandıktan sonra iyice performansı artıyor. Kulaklığın kullanıldığı telefonun etkisi olduğunu düşünüyorum.
Telefon Note 3, bilgisayarda kullandığımda da bass yetersiz geliyor. Kulaklıktan ne beklediğinize bağlı. Ayrıca dinlediğiniz şarkı türüne göre de değişir.
Hayırlı olsun.
Hepsiburadada 119 TL civarıydı dün.
Nerden aldınız?
Ben de zamanında almıştım.
Kablosu asimetrik ve çok ince olduğundan iade etmiştim. Halbuki sesler çok iyidi.
Cebimden çıkarırken elimde kalcak gibi hissediyordum :)
MediaMarkt'tan aldım, biraz fiyatı tuzlu tabii hepsiburada'ya göre.

Aynı kulaklığı kullanıyorum.

Arkadaşlar kulaklık bass konusunds kötü değil. Biraz ekolayzer ayarı ile kendine getirmeniz lazım önce.

Aynı kulaklığı kullanıyorum.

Arkadaşlar kulaklık bass konusunds kötü değil. Biraz ekolayzer ayarı ile kendine getirmeniz lazım önce.
Evet çok kötü değil fakat yine de ortalamanın altında. Ekolayzer ayarından bass yükseltince de biraz yapay bir bass elde ediyorsunuz ve ses seviyesi azalıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı