Sennheiser CX300S alınır mı?

FantastikTürk

Megapat
Makaleler
7
  • Alt kısmı okumak istemeyenler için kısaca sorum: Sennheiser CX300S kulaklık alınır mı? Hayır ise yerine öneriniz nedir?
Öncelikle iyi günler. Bir süredir 300-400 TL bandında kablolu kulak içi kulaklık arayışındayım. Burada defalarca konu açmama ve internette araştırma rağmen hiçbir sonuç elde edemedim. Bunun nedeni kulaklıklar ile alakalı teknik bilgimin olmaması ve düzgün bir inceleme bulamamam. Bir kişinin göklere çıkardığı kulaklığı bir diğeri yerin dibine vuruyor. "Bu fiyatta en iyisi bu, parasını hak eden bu!" Gibi bir şey yok. Bu yüzden seçmekte zorlanıyorum. Maalesef kulaklıklar ve ses kalitesi internetten detaylıca ögrenilebilecek bir şey değil. Zaten bu yüzden teknik bilgim yok dedim. Bu yüzden çıkmaza girdim ve listemdeki kulaklıklar arasından seçim yapamıyorum.

Şu anlık listemde Sennheiser CX300S, KZ ZSX, Marshall mode IE model kulaklıklar var. Şu anda baskın olan CX300S. Açıkçası yukarıda da dediğim gibi kafamın karışmasından ve her şeyin allak bullak olmasından dolayı araştırmaktan vazgeçip Sennheiser markasına güvenmek istiyorum. Ancak CX300S'i de çok gömen var. Siz ne düşünüyorsunuz?

Benim fikrimce kulak içi kulaklıklara bu kadar para ayırmak saçma. Çünkü adamların maliyeti nedir ki bunu 450 liraya satıyorlar? Sennheiser markasına hiçbir şey demiyorum. Piyasada ki en iyi markalardandır ama eminim ki ses kalitesi olarak çok inanılmaz bir deneyim sunmayacaktır. Ortalama bir kulak içi kulaklık almak bence çok daha mantıklı. Yarın bir gün kulaklığın birinden ses gelip diğerinden gelmezse yapılacak hiçbir şey kalmıyor.
Bence 500 liraya Galaxy Buds alın. Hem kablosuz hemde kullandığımdan biliyorum ses kalitesi gayet yeterli. Sadece tizleri birazcık daha iyi olabilirdi diyorum ama çok etkilemiyor beni.

Benim fikrimce kulak içi kulaklıklara bu kadar para ayırmak saçma. Çünkü adamların maliyeti nedir ki bunu 450 liraya satıyorlar? Sennheiser markasına hiçbir şey demiyorum. Piyasada ki en iyi markalardandır ama eminim ki ses kalitesi olarak çok inanılmaz bir deneyim sunmayacaktır. Ortalama bir kulak içi kulaklık almak bence çok daha mantıklı. Yarın bir gün kulaklığın birinden ses gelip diğerinden gelmezse yapılacak hiçbir şey kalmıyor.
Bence 500 liraya Galaxy Buds alın. Hem kablosuz hemde kullandığımdan biliyorum ses kalitesi gayet yeterli. Sadece tizleri birazcık daha iyi olabilirdi diyorum ama çok etkilemiyor beni.
hocam öyle demeyin bu fiyata alınacak en kaliteli kulaklıklardan. Ses kalitesi ve özellikle bassları mükemmel. Bence bu fiyat bandında gayet iyi. Ayrıca Galaxy buds o ses kalitesini kesinlikle veremez?

Hocam öyle demeyin bu fiyata alınacak en kaliteli kulaklıklardan. Ses kalitesi ve özellikle bassları mükemmel. Bence bu fiyat bandında gayet iyi. Ayrıca Galaxy buds o ses kalitesini kesinlikle veremez?

Yani kullandığınız için haklı olabilirsiniz ama Galaxy buds'ıda denemenizi öneriyorum. Hiç olmazsa kablosuz bir kulaklığa geçmiş oluyorsunuz. Kablo derdi yok ve aralarında inanın ciddi bir fark yoktur.

Yani kullandığınız için haklı olabilirsiniz ama Galaxy buds'ıda denemenizi öneriyorum. Hiç olmazsa kablosuz bir kulaklığa geçmiş oluyorsunuz. Kablo derdi yok ve aralarında inanın ciddi bir fark yoktur.
Onu bilmiyorum airpods kulanmışlığım var onu baz alarak hesapladım. Fiyatına göre airpods'dan iyi çünkü. Samsung'un da pek farklı olacağını sanmıyorum :/

Bir kişinin göklere çıkardığı kulaklığı bir diğeri yerin dibine vuruyor.
Dostum, bunun sebebi, herkesin dinlediği müzik türünün, kulağının, zevkinin farklı olması. Yani kulaklık da aslında baktığın zaman zevk işidir. En iyisi deneyimleme fırsatın olan bir kulaklık almaktır, deneyimleme şansın yoksa da incelemelere ve yorumlara bakmalısın. Şahsen ben CX 300 modelini kullandım, oldukça iyi bir kulaklıktı. Bu kulaklığın da iyi bir kulaklık olduğunu düşünüyorum. Ama şunu da belirtmeliyim ki, bir kulak içi kulaklığa bu kadar para vermek bana pek mantıklı gelmiyor, en küçük bir kablo sıkıntısında kulaklık çöp olabiliyor. Sana tavsiyem kulak üstü kulaklık alman, ses kalitesi konusunda daha iyi bir performans alırsın.

Ses konusu oldukça özneldir. Bazı kulaklıklar geniş bir kitle tarafından göklere çıkarılırken, bazıları kulaklığı yerin dibine vurabilir. 😁
Yaşayacağınız deneyim tamamen daha önce kullandığınız kulaklıkların performansı ve kullanım senaryonuza bağlıdır.
Kulak içi kulaklıkların kendi kullanım senaryosu vardır ve saçma değildir. @Ek01000

Ben KZ ZSX Terminatör kulaklığa sahibim. Hatta bununla ilgili bir blog postum var.
Her kulaklığın avantajları ve dezavantajları vardır. KZ için konuşmak gerekirse verdiğim 300 lirayı kesinlikle hak ediyor. 👍 Bu kulaklık yükseltme seçeneklerine sahip. Daha iyi bir kablo ve kulak ucu ile çok farklı deneyimler elde edebilirsiniz.
İstanbul'da yaşıyorsanız Sennheiser CX300S modelini deneme şansınız olabilir. Ben henüz deneyemedim ama tavsiyem şu; kesinlikle deneyerek satın alın. Çünkü ses öznel bir konu ve kulaklığı iade etme şansınız yok.

(Marshall, jbl, apple gibi markalardan uzak durun)

Dostum, bunun sebebi, herkesin dinlediği müzik türünün, kulağının, zevkinin farklı olması. Yani kulaklık da aslında baktığın zaman zevk işidir. En iyisi deneyimleme fırsatın olan bir kulaklık almaktır, deneyimleme şansın yoksa da incelemelere ve yorumlara bakmalısın. Şahsen ben CX 300 modelini kullandım, oldukça iyi bir kulaklıktı. Bu kulaklığın da iyi bir kulaklık olduğunu düşünüyorum. Ama şunu da belirtmeliyim ki, bir kulak içi kulaklığa bu kadar para vermek bana pek mantıklı gelmiyor, en küçük bir kablo sıkıntısında kulaklık çöp olabiliyor. Sana tavsiyem kulak üstü kulaklık alman, ses kalitesi konusunda daha iyi bir performans alırsın.
o biraz da kullanış biçimine bağlı. Ben şimdiye kadar 3 kulaklık değiştirdim. Kablolarında da ciddi bir kopukluk görmedim. Zaten kulaklık kablosunun jak ile bağlandığı uçtaki noktaya makaron kesip eritirseniz daha uzun dayanır. İşim bitince de kabına koyup kaldırıyorum. Kulaklıkla halat çekmece falan mı oynuyosunuz anlayamadım :(

O biraz da kullanış biçimine bağlı. Ben şimdiye kadar 3 kulaklık değiştirdim. Kablolarında da ciddi bir kopukluk görmedim. Zaten kulaklık kablosunun jak ile bağlandığı uçtaki noktaya makaron kesip eritirseniz daha uzun dayanır. İşim bitince de kabına koyup kaldırıyorum. Kulaklıkla halat çekmece falan mı oynuyosunuz anlayamadım :(
Ben de sizin gibi kullanırım, ben de daha önce hiç kablo ile alakalı ciddi bir sıkıntı yaşamadım ama kulak üstü kullanmak benim için daha zevkli :)

Yeni konular

Geri
Yukarı