Sennheiser GSP 350, Game Zero ve Z270 Gaming M5 Anakart İlişkisi

Marcodel

Hectopat
Merhabalar.
Burada açılan konular sayesinde kulaklıklar hakkında teknik olarak az çok bilgi sahibi olmayı başardım. Fakat aklımı kurcalayan yeterli bilgi sahibi olamadığım konu şu; MSI Gaming M5 Z270 anakart kullanıyorum ve bu anakartta Realtek ALC1220 ses yongası mevcut.
Bildiğiniz üzere
Sennheiser GSP 350 USB girişli ve 7.1 ses kartlı,
Sennheiser Game Zero ise 3.5mm girişli ve stereo kulaklık.

Aşağıdaki soruları hiç bilmeyen ve okuduklarından fazlaca kafası karışmış birisinin sorduğunu unutmayalım. :)

*Kulaklıkların ikisi de bağlantı tipi ne olursa olsun anakartta ki ses yongasını mı kullanır? Kullanmaz ise kendi sürücüsünü kullanan GSP 350 mi ALC1220'yi kullanan Game Zero mu sorusunu sormak mümkün olur mu?
*GSP 350'nin 7.1'i, Game Zero'nun sürücülerinden ne gibi fark yaratır?
*GSP 350'nin empedansı 19 ohm, Game Zero'nun 50 ohm. Bu durumda daha iyi ses için ses kartı zorunluluğu var mıdır?
*GSP 350 hoparlör frenkansı 15 Hz - 26.000 Hz, Game Zero 15Hz - 28.000Hz. İki kulaklık arasındaki frekans aralıkları çok fark yaratır mı? Yoksa gerçekten satış politikası mıdır?
Ve son olarak;
*FPS oyunları için benim hangisi almam uzun vadede çok daha mantıklı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
ALC 1220'yi kullanan Game Zero tabii ki de. GSP 350, Game One ve Game Zero gibi kulaklıkların muadili değildir. GSP 600 bu iki kulaklıkla karşılaştırılabilir.

ALC1220 mevcut en iyi onboard ses codec'i o yüzden bundan yararlanmanızı öneririm.

ALC 1220'yi kullanan Game Zero tabii ki de. GSP 350, Game One ve Game Zero gibi kulaklıkların muadili değildir. GSP 600 bu iki kulaklıkla karşılaştırılabilir.

ALC1220 mevcut en iyi onboard ses codec'i o yüzden bundan yararlanmanızı öneririm.

ALC1220 Ses codec'i ve Game Zero ile 7.1'li sanal ses kartı olan her hangi bir kulaklıktan çok daha fazla kazanım elde edeceğim anladığım kadarıyla.

Peki Game One'a da ayrı bir sekme açarsak eğer açık kapsül oluşu, katlanır olmayışı ve kutu içeriği dışında Game Zero ile aralarında ne gibi farklar var? Game Zero sanki kapalı kapsül isteyenler için üretilmiş ve üretilirken de bir kaç bir şey serpilmiş gibi mi yoksa ikisi ayrı dünyalar mı? Bilginiz var mı?

Hayır ikisi neredeyse aynı dünyalar tek fark Game One açık arka olduğundan daha iyi bir ses deneyimi sunuyor, Game Zero ise kapalı arka olduğundan FPS oyuncularına biraz daha hitap ediyor, sesleri kafanıza absorbe etmek konusunda başarılı.

Hayır ikisi neredeyse aynı dünyalar tek fark Game One açık arka olduğundan daha iyi bir ses deneyimi sunuyor, Game Zero ise kapalı arka olduğundan FPS oyuncularına biraz daha hitap ediyor, sesleri kafanıza absorbe etmek konusunda başarılı.

Game Zero ile ilgili bir başlık okudum tam kapasite kullanabilmek için ses kartı tavsiyesi istenmiş. Bu benim üçünçü sorumu tekrar düşündürüyor.
*GSP 350'nin empedansı 19 ohm, Game Zero'nun 50 ohm. Bu durumda daha iyi ses için ses kartı zorunluluğu var mıdır?
O kadar para verip, üstüne gerçekten ses kartı alma gereksinimi doğuruyor mu bu kulaklık? Yoksa ALC1220 olayı halledebilir mi? Yönlendirmeleriniz ışığında satın alacağım.

50 ohm yüksek bir değer değil, ALC887 ve ALC892 ile Game Zero'yu sıkıntısız kullandığını yazanlar olmuş biraz baktım. Kalite olarak hiç bir sıkıntınız olmaz. Ses seviyesi olarak da problem olacağını düşünmüyorum.

ALC 1150 ile 60 ohm Cloud Core kullanıyorum, ses seviyesini %40'dan yukarı çekemiyorum dayanılmaz fazla oluyor sesi, ALC 892 dizüstü bilgisayarımda %80 civarlarında geziyor. ALC 1220, 50 ohm'u yalar da yutar.

50 ohm yüksek bir değer değil, ALC887 ve ALC892 ile Game Zero'yu sıkıntısız kullandığını yazanlar olmuş biraz baktım. Kalite olarak hiç bir sıkıntınız olmaz. Ses seviyesi olarak da problem olacağını düşünmüyorum.

ALC 1150 ile 60 ohm Cloud Core kullanıyorum, ses seviyesini %40'dan yukarı çekemiyorum dayanılmaz fazla oluyor sesi, ALC 892 dizüstü bilgisayarımda %80 civarlarında geziyor. ALC 1220, 50 ohm'u yalar da yutar.

Kafamdaki deli soruları bilgi ve tecrübelerinizle aydınlattığınız için çok teşekkür ederim Batuhan Bey. Yardımlarınız sayesinde Game Zero'yu almaya niyet ettim. Hayırlısı olsun bakalım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı