Sennheiser HD 400S ile müzik zevkini doruklara nasıl çıkarabilirim?

Hocam bu müzik alanında kendimi geliştirmek istiyorum, biraz daha bilinçli bir dinleyici olmak istiyorum. Önerebileceğiniz bir şey var mı? Müzik aleti çalmaya başlayayım mı?
Enstrüman çalmaya başladığınız zaman artık müzik dinlemekten ne kadar keyif alırsınız bilmiyorum :D Müziği incelemekten kendinizi akışına bırakmanız zor oluyor. Mesleki deformasyon gibi.

Hocam müzikle uğraştığınızı söylediniz. Ne tarz müzikle uğraşıyorsunuz? Ve nasıl uğraşıyorsunuz?
Genel olarak gitar müziği. Metal müzik ağırlıklı, soft tarzlar da oluyor demolar kayıt ediyorum cover videoları hazırlıyorum. Kayıt teknolojilerine ilgim var mix-mastering bilgimi de geliştirmeye çalışıyorum zamanla. Enstrüman da çalıyorum zaten.

Hocam bu müzik alanında kendimi geliştirmek istiyorum, biraz daha bilinçli bir dinleyici olmak istiyorum. Önerebileceğiniz bir şey var mı? Müzik aleti çalmaya başlayayım mı?
Öncelikle müzik aleti edinmek bu ülkede dolar kurları yüzünden büyük dert aynı şekilde stüdyo ekipmanları etrafımda müzikle prodüksiyon anlamında profesyonel şekilde ilgilenen insanlar bile bu konuda şikayetçi, ikinci olarak müzik aleti çalmaya başlamak insanın saatlerini alan birşey yeteneğin yada kulağın yoksa saatler sonunda bile hayal kırıklığına uğrayabilirsin.

Müzik dinlemekle ilgili hobi edinebilirsin. Tavsiyem ileride nispeten uygun fiyatlı monitor kulaklık diye geçen kulaklıklardan edinmen eğer evde dinliyorsan.
örneğin:

Biraz daha pratik olsun dersen kz markası güzel kulaklıklar üretiyor.

Enstrüman çalmaya başladığınız zaman artık müzik dinlemekten ne kadar keyif alırsınız bilmiyorum :D Müziği incelemekten kendinizi akışına bırakmanız zor oluyor. Mesleki deformasyon gibi.
Katılıyorum. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı