Seramik bıçaklı tıraş makinesi nedir?

Size söyleyeyim Braun marka bir üründen bu ürüne geçerseniz üzülen siz olursunuz bence. Bütçe belirtir misiniz?

Braun marka üründen memnun olmama sebebi mi belirttim. Kesiminden yana herhangi bir sıkıntım yok. Sıkıntı yaşadığım konu bıçağının küçük olmasından dolayı daha fazla uğraştırıyor olması ve tarakları tıraş esnasında içinde kıl biriktirmesinden dolayı sorun yaşatması. Yoksa Braun'dan tabii ki de memnunum.

Dostum seramikler hakkında biraz araştırma yaptım. Uzun süre keskin kaldığı ve gayet iyi olduğu söyleniyor. Zira hassas oldukları da dezavantajları düşürmemeniz hasar vermemeniz gerek. Çıkarımlarım bunlar. Keskin ve kırılgan diyebiliriz.
Bir ekleme yapayım bunlar kullanan kişilerin yorumları ben daha önce deneyimlemedim.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, sanırım bu makineyi alacağım. Dikkat etmem gereken husus düşürmemem gerektiği.
Evet genel olarak hasar vermemeye çalışın. Hassas davranın yeterli olacaktır. Deneyimlerini yeni bir konu açıp paylaşırsanız iyi olur.

Berberimin tavsiyesi üzerine bu ürünü almayı düşünüyorum. Bayağı araştırıp kendime hem fiyat hem performans olarak bu makineyi uygun gördüm. Yalnız kafama takılan bir soru bıçaklarının seramik olması. Seramik bıçaklı makine kullanan var mı acaba? Kullanan varsa nedir ne değildir tavsiye eder misiniz veya başka bir makine mi önerirsiniz? Tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.
Seramik bıçak diğer bıçak türlerine göre çok daha uzun ömürlü olan bir bıçak türü ayrıca çeliğe göre daha keskin, bu yüzden vücut bölgesinde kullanırsanız etinizi kıstırabilir ama saç sakal için iyi bir tercihtir.

Seramik bıçak diğer bıçak türlerine göre çok daha uzun ömürlü olan bir bıçak türü ayrıca çeliğe göre daha keskin, bu yüzden vücut bölgesinde kullanırsanız etinizi kıstırabilir ama saç sakal için iyi bir tercihtir.
Et kıstırma olayı normal acılara göre çok daha fazla acı veriyor. :D Ama bu olay biraz da makine ile alakalı diye biliyorum.

@558memoli hocam bu nasıl fiyat?

Mesajda belirttiğim gibi ülkemiz ve fiyatları maalesef böyle ABD fiyatı 100 dolar civarı. Fakat bu Panasonic cihazları dünya çapında kendini kanıtlamış cihazlar.
Bunlar yabancı forumlarda yazıyor incelemenizi öneririm.

Yorumunuz için teşekkür ederim yalnız ben saç sakal tıraş makinesi alacağım. Zira sakallarımı hiçbir zaman sıfır almıyorum, en kısası kirli sakal şeklinde oluyor. Ve bahsettiğim ürün 160 lira bandında, sizin attığınız 2 bin küsur :)

Sakal için önerdim ne yazık ki fiyatlar böyle eğer bir gün yurt dışı yaparsam alacağım.

Et kıstırma olayı normal acılara göre çok daha fazla acı veriyor. :D Ama bu olay biraz da makine ile alakalı diye biliyorum.
Bıçak yapısıyla alakalı, eğer birbirine yakın bıçakları olan bir ürün alırsanız özellikle koltuk altı ve hassas bölgelerde kıstırma yapar. Vücut için geniş bıçak öneririm.

Hassas bölgeyi jilet ile alıyorum :D Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Makineyi alıp kullanıp burada da yorumumu belirteceğim :)
Makineyi bugün teslim aldım. Henüz kullanma fırsatım olmadı ama ilk izlenim olarak malzeme kalitesi gayet güzel. Makinenin çalışması gayet sessiz. Kullandıktan sonra tekrar güncelleme yapacağım :)
@NoobEller
@ZCPS21
@Dusb
@558memoli

Makineyi şimdi bizim eniştede denedim. Şu kadar söyliyim, benim braun makinemden çok daha fazla performans aldım. Tam profesyonel kesim yapıyor. Üzerinden ikinci defa geçmeye fırsat bırakmıyor. Almak isteyene kesinlikle tavsiye edebilirim.

20210403_121420.jpg

Son düzenleme:

Berberimin tavsiyesi üzerine bu ürünü almayı düşünüyorum. Bayağı araştırıp kendime hem fiyat hem performans olarak bu makineyi uygun gördüm. Yalnız kafama takılan bir soru bıçaklarının seramik olması. Seramik bıçaklı makine kullanan var mı acaba? Kullanan varsa nedir ne değildir tavsiye eder misiniz veya başka bir makine mi önerirsiniz? Tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.
Detay okumadım ama aliexpressten xiaomi'nin seramik bıçaklısı var. bizde pahalı. çinde yedek başlık harika bir ürün almış olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı