Series S satın alma hatası

DashMatters

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, dün itibarıyla Fransa'dan Series S almış bulunmaktayım ancak Game Pass alamıyorum. Mağazam Türkiye'ye ayarlı ancak "ödeme seçeneğinizin düzenlendiği bölge ile Store bölgenizin eşleşmesi gerekiyor." hatası veriyor. Kartlarım ve adresim Türkiye kartı, hatta Türkiye'deki arkadaşlarimdan birine benim Microsoft hesabımdan kendi kartıyla almasını denettim ancak gene aynı sorunla karşılaştım. Bunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Makine bölge ayarını Türkiye olarak ayarlama seçeneği olması lazım. Zamanında başka ülkelerin mağazalarından oyun alabilmek için yapıyordum. Rastgele bir ülke seçip, uygun adres sallıyordum. XB1 için yapmıştım. Aynı ayar belki vardır.

Başlangıç > Ayarlar > Saat ve Dil > Bölge Kısmına baktınız mı?

Buradaki "Support" bilgiler de yardımcı olabilir.

Son düzenleme:
Makine bölge ayarını Türkiye olarak ayarlama seçeneği olması lazım. Zamanında başka ülkelerin mağazalarından oyun alabilmek için yapıyordum. Rastgele bir ülke seçip, uygun adres sallıyordum. XB1 için yapmıştım. Aynı ayar belki vardır.

Başlangıç > Ayarlar > Saat ve Dil > Bölge Kısmına baktınız mı?

Buradaki "Support" bilgiler de yardımcı olabilir.
Bölge olarak Türkiye görünüyor, Microsoft hesabımı da Türkiyeye ayarladim ancak çözüm bulamadım.
Galiba bir çözümü yok hocam bulamadım ben. İade etmeni tavsiye ederim.
Hocam peki Türkiye'ye getirenler nasıl çözüyor?

İlla bir yolu olması lazım. Bana saçma geldi açıkçası. Gözden kaçan bir şey vardır. Paylaştığım linkte adım adım yazıyor. Adres ile ilgili sıkıntı olabilir.

İlla bir yolu olması lazım. Bana saçma geldi açıkçası. Gözden kaçan bir şey vardır. Paylaştığım linkte adım adım yazıyor. Adres ile ilgili sıkıntı olabilir.
Desteğe ulaştım, 1 saat boyunca yazdım. Microsoft hesabım Türkiye, Xbox hesabım Amerika'ya bağlı görünüyormuş. 24 saat sonra Türkiye'den biri satın alım yapabilir dedi. Gereksiz uğraş...

Bir problem olduğu belliydi. Anlamıştım hesapların tutarsız olduğunu. En azından geri iade etme durumu söz konusu olmayacak. O daha da uğraştırıcı olurdu. Hayırlı olsun cihaz.

Bir problem olduğu belliydi. Anlamıştım hesapların tutarsız olduğunu. En azından iade etme durumu söz konusu olmayacak. O daha da uğraştırıcı olurdu. Hayırlı olsun cihaz.

Sağolun hocam. Microsoft'un bu kadar uğraştırması eksi başladı. Bakalım nerelere gidecek

Yeni konular

Geri
Yukarı