Series S vs Gaming laptop

ValiBey36

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 1600 AF İşlemci
INNO3D GTX 1650 GDDR6 Ekran Kartı
Biostar A302M Anakart
500GB SEAGATE HDD+PATRİOT BRUST 240GB SSD
2x8GB Crucial 3000MHz CL15 RAM
LG 22MK400H Monitör
Meslek
Öğrenci
Dostlar imzamdaki sisteme sahibim, ayrıyaten kötüde olsa dizi falan seyredebildiğim bir laptopum var. Son zamanlarda PS4'ümü satıp, üstüne biraz daha para ilavesi yaparak 8000TL bir bütçe ile bir cihaz bakıyorum. Oyunlara fazla para vermeyi seven biri değilim, ondan Series S alıp üstüne bir kol ve 1 yıllık Game Pass almayı düşünüyorum. O zaman 2500TL gibi bir meblağ cebimde kalıyor. Diğer yandan dediğim gibi bir laptopum var ama CS:GO düşük ayarlar bile 45FPS veriyor. Sizce 8000TL'ye bir Gaming laptop mu iyidir, yoksa 5500TL'ye Game Pass ve 2 kollu Series S mi?

Sistemim: AMD Ryzen 5 1600AF/INNO3D GTX 1650 GDRR6 OC/Crucial Ballistix 8 GB 3000MHz/Biostar A320MH 2933MHz/Patriot Burst 240GB/GameGaraj 650W 80+ Bronz

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar imzamdaki sisteme sahibim, ayrıyaten kötüde olsa dizi falan seyredebildiğim bir laptopum var. Son zamanlarda PS4'ümü satıp, üstüne biraz daha para ilavesi yaparak 8000TL bir bütçe ile bir cihaz bakıyorum. Oyunlara fazla para vermeyi seven biri değilim, ondan Series S alıp üstüne bir kol ve 1 yıllık Game Pass almayı düşünüyorum. O zaman 2500TL gibi bir meblağ cebimde kalıyor. Diğer yandan dediğim gibi bir laptopum var ama CS:GO düşük ayarlar bile 45FPS veriyor. Sizce 8000TL'ye bir Gaming laptop mu iyidir, yoksa 5500TL'ye Game Pass ve 2 kollu Series S mi?

Sistemim: AMD Ryzen 5 1600AF/INNO3D GTX 1650 gdrr6 OC/Crucial Ballistix 8 GB 3000MHz/Biostar A320MH 2933MHz/Patriot burst 240GB/GameGaraj 650W 80+ bronz.

Series S

Nasıl oyunlar sevdiğine bağlı bu seninle alakalı birşey lakin oynadığın oyunlar 2sinde de varsa Series S . Gerçi neden istiyorsun ki sistemin var zaten ?
Sadece Xbox Gamepass PC için alıp ve bir xbox kolu istediğin oyunları oynarsın sisteminle.

Game Pass PC alıp şu anki sistemizindede oynayabilirsiniz.
Tabii cihazı sadece oyun amaçlı almak istiyorsanız Series S.
Dışarıda falan bir iş gibi benzeri şeyler için laptop alınır ama Gaming laptopta ne kadar lazım o sizin kararınız.

Sistemim: AMD Ryzen 5 1600AF/INNO3D GTX 1650 GDRR6 OC/Crucial Ballistix 8 GB 3000MHz/Biostar A320MH 2933MHz/Patriot Burst 240GB/GameGaraj 650W 80+ Bronz
Rekabetçi oyun oynuyorsan imzanda ki sistem yeterli. Eğer çok seyahat eden birisiysen ve onda da rekabetçi oyunlar oynamak istiyorsan dizüstü bilgisayar alabilirsin. Eğer ben çok seyahat etmiyorum, oyunlarıda ekonomik olarak oynamak istiyorum diyorsan Series S alabilirsin. Sana tavsiyem oynamadığın oyunlar için SSD'de yer açmak için bir adet taşınabilir Hard Disk al. Oynamadığın oyunları oraya taşıyabilirsin. Bütçen Series X'e yetiyor aslında, Series X düşünür müsün ? 4K veya 2K bir görüntü cihazın varsa TV, monitör gibi Series X almanı şiddetle tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı