Series S vs. Ryzen 5 5600G APU PC

Bütçe
4500

Prelax1

Centipat
Bütçemi zorlayarak ve indirim kovalayarak yavaş bir şekilde Ryzen 5 5600G'li APU sistem toplayabiliyorum ama bütçemi hiç zorlamayarak bir zorluk çekmeden Series S'te alabiliyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

5600G yerine ikinci el yolunu takip ederek 3100-3300X-3600 gibi bir işlemci ve GTX 760-950-960 gibi bir ekran kartı alabilirsin. Bütçen dar, ikinci elle sistemini tamamlamak en mantıklısı. Hem iyi bir sistem olur, hem de AM4 sağolsun yükseltmeye tamamen açık olur, ileride bütçeni toparladığında ve piyasa düzeldiğinde 5600X-6600XT gibi bir ikiliye geçersin.

5600G yerine ikinci el yolunu takip ederek 3100-3300X-3600 gibi bir işlemci ve GTX 760-950-960 gibi bir ekran kartı alabilirsin. Bütçen dar, ikinci elle sistemini tamamlamak en mantıklısı. Hem iyi bir sistem olur, hem de AM4 sağ olsun yükseltmeye tamamen açık olur, ileride bütçeni toparladığında ve piyasa düzeldiğinde 5600X-6600XT gibi bir ikiliye geçersin.

2. el almayı düşünmüyorum.

Pandeminin patlaması ya da kapanması çok belirsizken kendinizi parasal anlamda çok zorlamayın, insanın ne hallere düşeceği belli olmuyor. Series S sadece oyun kullanımından ibaret olacak, oyunlar için de Gamepass almalısınız ; o da 250-300 liradan başlıyor yıllık kullanımda ama bilgisayar alırsanız indirim, crack vs. öyle böyle ucuza kapatırsınız. Bunun da ekipmanları da var. Zorlamayacaksa Series S alın.

Pandeminin patlaması ya da kapanması çok belirsizken kendinizi parasal anlamda çok zorlamayın, insanın ne hallere düşeceği belli olmuyor. Series S sadece oyun kullanımından ibaret olacak, oyunlar için de Game Pass almalısınız; o da 250-300 liradan başlıyor yıllık kullanımda ama bilgisayar alırsanız indirim, crack vs. öyle böyle ucuza kapatırsınız. Bunun da ekipmanları da var. Zorlamayacaksa Series S alın.

Ekipmanlarım ve dizili bir Steam hesabım var.

Yeni konular

Geri
Yukarı