Şerit Ledin Işığını Homojen Bir Şekilde Dağıtmak

ekselans2007

Hectopat
Daha fazla  
Uzun zamandır araştırıyorum fakat herhangi bir sonuca ulaşamadım. Şerit ledleri bir yere monte ettiğimizde biliyorsunuz ki ışık kaynakları noktalar halinde belli oluyor. Bu ışığı homojen olarak (tek parça boşluksuz bir şekilde) dağıtmak için nasıl bir parçaya ihtiyacım var? Bu malzemenin adı nedir ve nerelerden temin edebilirim. Örnek olarak Corsair RGB ramleri ve bir masa görüntüsü ekliyorum. Buradaki gibi tek parça ve ışık kaynaklarının gözükmemesini istiyorum.
E4960349-E387-4945-B41C-5921D6C03524.jpeg
73C327E4-F450-4F52-9DD9-240C9D597477.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Mika (plastik türevi) cam alıp zımparalıyorsunuz ya da "buzlu" dedikleri halde satılanından bulmanız gerekiyor. LED'ler görünmeyen bir yerdeyse de fırınlarda kullanılan yağlı kağıtlardan kullanabilirsiniz. Işık şiddetini ve dağıtma miktarını kat sayısını artırarak ayarlayabilirsiniz. Çekimlerde ışığı dağıtmak için uyguladığım yöntem buydu önceden. :)

Pleksiglas malzemenin mat olanı vardı şimdi aklıma gelmedi. Bunları alıp keserek yapıştırabilirsin. Ya da youtube'da daha pratik çözümler vardır.

Işığı kırıp onu birleştirecek bir materyale ihtiyacınız var. Ben öyle bir materyal öneremem ama küçük bir araştırma ile bulabilirsiniz.
İlk olarak neden önermezsiniz? İkinci olarak o tarz bir malzemeye ihtiyacım olduğunu biliyorum fakat malzemeyi isim olarak bilmediğim için bir sonuca varamadım.
Alüminyum kasa buz kapaklı led profilleri var onlardan alıp kullanabilirsiniz.
Aradığım şeye en yakın olan malzeme, teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı