Servis monitörümü çizdi

Satacaktım temiz diye gider ayak b*k ettiler cihazımı ya.
Arka paneldeki bu kadar ufak çizikler cihazın temizliğine bir şey yapmaz diye düşünüyorum. Ben alıcı olsam, "temiz"den kastım asıl fonksiyonel parçalarda çizik, gevşeme, bozulma vs olmamasına dikkat etmek olurdu. Kimsenin görmeyeceği, fonksiyonelliği bozmayan ufacık çizikler bir sorun teşkil etmemeli.

Hocam takıntı falan var mı? Bu çizik falan değil çünkü. Serviste ürün onarımı yaparken bile tornavida ile olabilecek bir şey. Gayet normal bir durum. Bence siz fazla büyütmüşsünüz olayı. Teknik servis kabul etmemekte haklı.

Hocam takıntı falan var mı? Bu çizik falan değil çünkü. Serviste ürün onarımı yaparken bile tornavida ile olabilecek bir şey. Gayet normal bir durum. Bence siz fazla büyütmüşsünüz olayı. Teknik servis kabul etmemekte haklı.
Teknik servis gibi konuştun :D ben bıraktığım gibi isterim malı tornavidalık bir işlem yapılmamış.

Teknik servis gibi konuştun :D ben bıraktığım gibi isterim malı tornavidalık bir işlem yapılmamış.
Panel kontrolu için açılmış olabilir. Zaten bıraktığınız gibi almışsınız. Şu çizik bile diyemediğim şeyleri kafanıza takmanız üzücü doğrusu. İleride daha çok strese sokar sizi böyle şeyler. Bu ürünleri kontrol eden insan eli. Nanometrik bir işlem kapasitesi olmadığı için teknik servis tezgahında bile kılcal çizik olabilir. Adı üstünde kılcak çizik.

@Mr. Patrick Bateman Çiziksiz olduğuna dair öncesinde bir kanıt var mıydı? Eğer yoksa yapabileceğin pek bir şey yok maalesef.

Böyle durumlarda resmini çekmen lazım önceden ki tekrar geldiğinde sorun olursa elinde kanıt olsun.

Panel kontrolu için açılmış olabilir. Zaten bıraktığınız gibi almışsınız. Şu çizik bile diyemediğim şeyleri kafanıza takmanız üzücü doğrusu. İleride daha çok strese sokar sizi böyle şeyler. Bu ürünleri kontrol eden insan eli. Nanometrik bir işlem kapasitesi olmadığı için teknik servis tezgahında bile kılcal çizik olabilir. Adı üstünde kılcak çizik.
Bende ona tilt oldum diyor ki servisteki adam yok şöyle eldiven kullanıyoruz mikrofiber camda işlem yapıyoruz vs. :D
@Mr. Patrick Bateman Çiziksiz olduğuna dair öncesinde bir kanıt var mıydı? Eğer yoksa yapabileceğin pek bir şey yok maalesef.

Böyle durumlarda resmini çekmen lazım önceden ki tekrar geldiğinde sorun olursa elinde kanıt olsun.
Reis elden verdim monitörü elden. Kargo ile yollasam eyvallah. Danışmana dedim en ufak çizigi yok diye kontrol etseydi.

Bende ona tilt oldum diyor ki servisteki adam yok şöyle eldiven kullanıyoruz mikrofiber camda işlem yapıyoruz vs. :D

Reis elden verdim monitörü elden. Kargo ile yollasam eyvallah. Danışmana dedim en ufak çizigi yok diye kontrol etseydi.
Hocam siz çok yanlış anlamışsınız olayı. Büyük bir sektörün teknik servis kısmında çalışıyorum sayılır. Kimse ürünün çiziği olmadığını kontrol etmek zorunda değil. Keza oradaki personel arasa çizik bulur zaten cihazda emin olun. Ancak ürününüzün sorunu olduğu halde sorunsuz diye verdilerse THH’ye başvurun.

@Mr. Patrick Bateman Elden vermek ile kargoyla göndermek arasında fark yok. Elinde her yerini çektiğin bir resim olsa şu an çok rahat işini hallederdin. Ben Samsung kulaklığı garantiye gönderirken kulaklık aparatlarına kadar her yerini fotoğraf & video ile kayıt alıyorum ki başıma iş gelirse belgelerimi sunayım. Sizin de böyle yapmanız gerekirdi.

Merhabalar;

Son 1 ay içinde yaşandı olaylar.
Monitörün servisi olan Tecpro adlı firmaya ışık sızması sorunundan dolayı ürünümü (garanti süresi içerisinde) onarımı için elden en ufak çiziksiz hiçbir fiziksel kusuru olmadan teslim ettim. Danışmadaki bayana ürünün hiçbir fiziksel kusuru olmadığını titizlikle kullanıldığını belirttim ve öyle de teslim almak istediğimi söyledim. Aradan 1 gün geçti SMS ile ışık sızması sorunuma dair hiçbir işlem yapılmadığını, cihazın hazır olduğunu teslim almam gerektiğini öğrendim. Monitörümü teslim almak için Tecpro servise gittim. Monitörü getirdiler, inceledim ve monitörün arka kapagında çizikler olduğunu gördüm. Buna istinaden teknik servisteki eleman ile görüştüm. Bu çiziklerin normal ve kılcal olduğu ve kullanım kaynaklı olacağını söyledi. Çizikler monitörün arkasında ve hiçbir şekilde kullanımdan olamaz kasten yapılmış bir durum dedim. Yapabileceğimiz bir şey yok deyip monitörü bize verdiler. Monitörü benim tarafımdan teslim ederkenki servis fişinin içeriğinde çiziktir vesaire bir ibare bulunmuyordu, bulunsa idi bunları not etmek ile yükümlü olduklarını sanıyorum. Bu konuda ne yapmam gerek?

Eki Görüntüle 841314

Sizlerden yardım rica ediyorum.
İsterseniz THH'ye başvurabilirsiniz ancak bence çok gerekli değil gibi.

@Mr. Patrick Bateman Elden vermek ile kargoyla göndermek arasında fark yok. Elinde her yerini çektiğin bir resim olsa şu an çok rahat işini hallederdin. Ben Samsung kulaklığı garantiye gönderirken kulaklık aparatlarına kadar her yerini fotoğraf & video ile kayıt alıyorum ki başıma iş gelirse belgelerimi sunayım. Sizin de böyle yapmanız gerekirdi.
@BilgisayarKurdu
Buldum kardeş 1 resim çekmişim öncesini
IMG_20210118_153047_696.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı