Servisin sorunsuz dediği anakart çalışmıyor

Berkan Aydın

Kilopat
Daha fazla  
İyi akşamlar herkese. Geçen aylarda bilgisayarım durduk yere kapandı (bilgisayar daha 2 aylık) ve bir daha da açılmadı. Bu geçen 1 ay sürede hem anakartı (Gigabyte B450M SH2 rev1) garantiye gönderdim (Arena bilgisayar tarafından Gigabyte teknik servisine gönderildi) hem de güç kaynağını (Zalman gigamax 550W +80 Bronze). Güç kaynağı değişim oldu ve anakartta sadece "test edildi ve çalışıyor" notu yapıştırıp geri gönderdiler.

Bugün eski bilgisayarda anakart, PSU ve kasa denemesi yaptım ve PSU ile kasam (tepki vermiyor diye kontrol ettim) çalışıyor fakat içindeki işlemci RAM ve ekran kartını kontrol edemedim. Bunların kontrolünü pazartesi bir bilgisayarcıya gidip kontrol ettireceğim. Anakartın bozuk olduğunu biliyorum fakat yine de emin olamadım, çünkü notta kontrol edildiği yazıyor. Bu durum için nasıl hareket etmeliyim? Tekrardan garantiye göndereyim mi? 3 kere servise giden parça koşulsuz iade ya da değişim oluyor diye bir kural kaldı aklımda. Bu durumun aslı nedir? Bu durum geçerliyse ona göre anakart servise git gel yapmasını beklemeden yeni bir anakart almayı planlıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20210206_181715.jpg
    IMG_20210206_181715.jpg
    172,2 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı