Serviste değişilen Q30 bozuk çıktı

actanonverba

Megapat
Selamlar, 19 Ocak tarihinde elime ulaşan, Hepsiburada üzerinden satın aldığım, Sanal BT firmasının distirbitörü olduğu Anker Q30 kulaklığımda kafa bandı sürgüsü sorunu vardı. Kutudan çıktığı an denedim ve hemen Hepsiburada üzerinden kayıt oluşturdum. İade etmek istemediğim için tek seçeneğim servise göndermekti. Bir not kağıdına sorunu ve talebimi yazarak Sanal BT müşteri hizmetleri ile görüşmelerim sonucunda verdikleri adrese verdikleri kargo kodu ile gönderdim.

3-4 gün sonra yani dün, evime kargo geldi. Açtım ve servis raporunda sorun tespit edildiği ve sonuç kısmında 'Ürün yenisi ile değiştirildi' yazmaktaydı. Bu gelen ikinci Q30 da ilki gibi jelatini kısmen yırtılmış, ve kulaklıkta izler mevcuttu, yani sıfır değildi. Sorun etmedim ve temizleyip denemek istedim. Fiziksel sorunu yoktu, kafa bandı ayarı da normaldi. Çalıştırdım ve cihazıma bağladım ancak sonuç yine hüsran. Müzik gurusu olmaya gerek kalmayacak şekilde net olarak sağ kulaklıktan sol kulaklığa göre daha fazla ses geliyor. Fark çok az ancak gerçekten belli ve rahatsız edici.

Cumartesi akşamı elime ulaştı dün ve bu sebeple Sanal BT müşteri hizmetlerine ulaşamadım, ne olur ne olmaz diye Hepsiburada üzerinden kayıt oluşturdum durumu bildirerek. Şimdi durum şu, ben bu kulaklığı 999₺'e satın aldım ve şu an iade edersem tekrar alamayacağım. Ben yine değişim istiyorum ancak Sanal BT firmasının Hepsiburada üzerinden kurduğu tezgah çok güzel işliyor, tamir görmüş veya sorunlu ürünleri indirim adı altında piyasa altı fiyata satıyorlar ve Hepsiburada buna göz yumuyor. Belki 1000'i aşkın e-ticaret alışverişimde en çok sorunu geçtiğimiz 1 ay içerisinde yaşadım, şaka gibi gelmeye başladı yani sınanıyorum sanırım.

İade veya onarım istemediğim için, izleyebileceğim tek yol yine Sanal BT ile görüşüp, bu ürün de bozuk çıktı, yenisi ile değişim talep ediyorum demek mi? Bunu sorma nedenim; tekrar değişim kabul ettiler diyelim ve kulaklık tekrar bana ulaştı, o da bozuk çıkarsa ne yapacağım? :)

Not: Kulaklı kutusunun üzerinde, jelatin üzerinden tükenmez kalem ile '2' yazıyordu, resmen tokatlamaya çalışıyorlar müşteriyi. İndirimden alanlara açılmış kutu gönderiliyor. Zaten bu da bozuk çıktı yani yasal olarak ben ne yapabilirim? Siparişi vereli 15 gün oldu, kulaklığı henüz kullanamadım bile, bunun bedelini kim ödeyecek?

Görselleri ekledim, yarım A4 şeklinde bir servis raporu, cümleler bile sığmamış kutucuklara. Ayrıca kutuyu görüyorsunuz, jelatin yırtık, kutu zaten daha önce açılmış eminim, üzerinde '2' rakamı yer almakta, artık hangi klasman müşterilere gönderilmek için kenarda bekletildiyse.

1643540517988.png

1643540788854.png

Son düzenleme:
Selamlar, 19 Ocak tarihinde elime ulaşan, Hepsiburada üzerinden satın aldığım, Sanal BT firmasının distirbitörü olduğu Anker Q30 kulaklığımda kafa bandı sürgüsü sorunu vardı. Kutudan çıktığı an denedim ve hemen Hepsiburada üzerinden kayıt oluşturdum. İade etmek istemediğim için tek seçeneğim servise göndermekti. Bir not kağıdına sorunu ve talebimi yazarak Sanal BT müşteri hizmetleri ile görüşmelerim sonucunda verdikleri adrese verdikleri kargo kodu ile gönderdim.

3-4 gün sonra yani dün, evime kargo geldi. Açtım ve servis raporunda sorun tespit edildiği ve sonuç kısmında 'Ürün yenisi ile değiştirildi' yazmaktaydı. Bu gelen ikinci Q30 da ilki gibi jelatini kısmen yırtılmış, ve kulaklıkta izler mevcuttu, yani sıfır değildi. Sorun etmedim ve temizleyip denemek istedim. Fiziksel sorunu yoktu, kafa bandı ayarı da normaldi. Çalıştırdım ve cihazıma bağladım ancak sonuç yine hüsran. Müzik gurusu olmaya gerek kalmayacak şekilde net olarak sağ kulaklıktan sol kulaklığa göre daha fazlas es geliyor. Fark çok az ancak gerçekten belli ve rahatsız edici.

Cumartesi akşamı elime ulaştı dün ve bu sebeple Sanal BT müşteri hizmetlerine ulaşamadım, ne olur ne olmaz diye Hepsiburada üzerinden kayıt oluşturdum durumu bildirerek. Şimdi durum şu, ben bu kulaklığı 999₺'e satın aldım ve şu an iade edersem tekrar alamayacağım. Ben yine değişim istiyorum ancak Sanal BT firmasının Hepsiburada üzerinden kurduğu tezgah çok güzel işliyor, tamir görmüş veya sorunlu ürünleri indirim adı altında piyasa altı fiyata satıyorlar ve Hepsiburada buna göz yumuyor. Belki 1000'i aşkın e-ticaret alışverişimde en çok sorunu geçtiğimiz 1 ay içerisinde yaşadım, şaka gibi gelmeye başladı yani sınanıyorum sanırım.

İade veya onarım istemediğim için, izleyebileceğim tek yol yine Sanal BT ile görüşüp, bu ürün de bozuk çıktı, yenisi ile değişim talep ediyorum demek mi? Bunu sorma nedenim; tekrar değişim kabul ettiler diyelim ve kulaklık tekrar bana ulaştı, o da bozuk çıkarsa ne yapacağım? :)

Not: Kulaklı kutusunun üzerinde, jelatin üzerinden tükenmez kalem ile '2' yazıyordu, resmen tokatlamaya çalışıyorlar müşteriyi. İndirimden alanlara açılmış kutu gönderiliyor. Zaten bu da bozuk çıktı yani yasal olarak ben ne yapabilirim? Siparişi vereli 15 gün oldu, kulaklığı henüz kullanamadım bile, bunun bedelini kim ödeyecek?
Hocam bende de Anker Soundcore Life 2 Neo var. Sağ tarafın bası, sol tarafın ise tizi daha yoğun, arkadaşımda da aynı kulaklık var, onda da aynı şey var. Kulağa daha hoş gelmesi için markanın yaptığı bir şey bence. Ses düzeyinde dengesizlik varsa onu bilemem.

Hocam bende de Anker Soundcore Life 2 Neo var. Sağ tarafın bası, sol tarafın ise tizi daha yoğun, arkadaşımda da aynı kulaklık var, onda da aynı şey var. Kulağa daha hoş gelmesi için markanın yaptığı bir şey bence.
İlk aldığım kulaklık sürgüsü sorunlu olan modelin hoparlörlerinde bir sorun yoktu. Ses kalitesi ve doğruluğu olarak zaten çok hoşuma gitmişti ama sürgüsü bozuktu. Ses şiddeti desibel olarak bir taraftan daha fazla diğerinden daha az gelemez. Yani markanın yaptığı bir şey olması mümkün değil. Yani sesi sorunsuz şekilde Q30'u deneyimleyebildim, bariz şekilde bunda sorun var.

İlk aldığım kulaklık sürgüsü sorunlu olan modelin hoparlörlerinde bir sorun yoktu. Ses kalitesi ve doğruluğu olarak zaten çok hoşuma gitmişti ama sürgüsü bozuktu. Ses şiddeti desibel olarak bir taraftan daha fazla diğerinden daha az gelemez. Yani markanın yaptığı bir şey olması mümkün değil. Yani sesi sorunsuz şekilde Q30'u deneyimleyebildim, bariz şekilde bunda sorun var.
Yasal olarak iade etme hakkınız var, yapmak zorundalar. İade edin bence.

Yasal olarak iade etme hakkınız var, yapmak zorundalar. İade edin bence.
Zaten iade etmek istemediğim için buraya konuyu açtım hocam. İade etmek istersem, basit şekilde Hepsiburada üzerinden iade başlatırım ve 'Bozuk' der geçerim. 1-2 hafta sürer ama param geri gelir her türlü. Ben bunu istemiyorum, 1000₺'e aldığım ürünü Hepsiburada ve Sanal BT firması 'dolandırıcımsı' olduğu için tekrar 1475₺'e mi satın alayım? (Şu an testip edebildiğim en uygun fiyatı bu).

Değişim talep edin, yine sorun yaşarsanız iade talebi yapın bence, alacağınız ürün Q30 kadar kaliteli olmaz ama sorunsuz ürün almış olursunuz.

Değişim talep edin, yine sorun yaşarsanız iade talebi yapın bence, alacağınız ürün Q30 kadar kaliteli olmaz ama sorunsuz ürün almış olursunuz.
'Mecbur' olarak Pazartesi günü yine Sanal BT'i arayıp durumu aktaracağım. Gönderin efendim bakalım diyecekler muhtemelen, yine kargo ile uğraşıp bekleyeceğim günlerce. Sonucunda yine açılmış kutu gelirse, bu sefer denemeden iade başlatacağım muhtemelen zaten. Bu saçmalık sabrımı zorluyor çünkü, zaten niyetliydim HD458BT almaya, bu da bahanesi olmuş olur benim için. Q30 indirime girince dayanamadım, Anker'e sempatim de olduğu için sipariş vermiş bulundum, tabi bunları yaşayacağımı bilmiyordum.. 1400-1500 civarına HD458BT yakalarsam muhtemelen durum bu sonuca bağlanır benim için.

Aslında PC için yeni aldığım Arctis Pro, müzik konusunda da oldukça tatminkar ama 5 dakika denediğim hoparlör kısmı sorunsuz ilk gelen Q30'u gördükten sonra, Arctis Pro ve Q30'un 'müzik' vs. olarak kıyaslanamayacağını gördüğüm için müziğe ayrı bir kulaklık istiyordum. Kamera şakası gibi durumlar yaşıyorum..

Sorsan kapalı kutu yolluyor aynı sıkıntıyı bircomla yaşadım, Sennheiser'danda uzak durun.
Yapmayın hocam, ne alacağım ben? :) Dediğim gibi teknolojik ürün alışveşlerinde bu tür sorunlar yaşamamıştım hiç, insan başına gelince anlıyor diğer yaşayanları. Yani diyebilecek bir şeyim kalmadı zaten, servis ile görüşüp durumu belirtim, indirimsiz satılan müşterilere gönderilen sıfır açılmamış kapalı kutu istediğimi belirteceğim, servis iade başlatırsa da yapacak bir şey yok. İndirim kovalayıp aynı veya farklı bir şey alacağım duruma göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı