Serviste ekran kartım çalındı/değişti

omer1852

Centipat
Merhaba arkadaşlar, Dell laptop kullanıyorum yaklaşık 4 ay önce batarya değişimi için servise verdim. Ekran kartım AMD R5 M430 idi.

Son zamanlarda oyunlar da yavaşlama fazla ısınma vs görmeye başladım ekran kartına baktığım zaman R5 M330 olduğunu görüp şok oldum. Kimseye iftira atmak istemem ama ekran kartım çalındı mı? Serviste sadece batarya değişmişti. İkinci ihtimal bazı kişilerde de böyle bir olay olmuş yazılımsal diyorlar ama ben ekran kartımın M430 olduğuna eminim bilgisayarın kodundan da baktım. İnternetten sorunun çözümü için olan her şeyi yaptım ama düzelmedi format bile attım sorun ne olabilir? Şikayet etmeyi düşünüyorum ama üstünden zaman geçtiği için takacaklarını sanmıyorum.

Ekran kartınız anakarta birleşiktir, çalamazlar. Ekran kartı sürücünüzü temiz kurulumla tekrar kurmayı deneyin.

Aynen hele şu günde çalışan insanlar stresten yanlış işler yapabiliyor.

Yanlis isler yapabilirler evet onlar da insan. Ama arkadas sadece batarya degisimi icin gondermis. Ekran karti ya da diger parcalarla alakali bir problem olsaydi, degistirmek zorunda kalsalardi mesela bunu servis rapor etmek zorunda. Ne degisti, hangi islemler yapildi vesaire.
Batarya degisti raporu tutup ekran kartini caliyorsa islerin rengi cok fena degisir.

Laptop'un içi daha önce hiç açıldı mı? Laptop'un vidalari siyah boyalı olur ve tornavida ile döndürüldü günde vida da ve vida girişinin köşelerinde soyulma olur. Eğer daha önce hiç açılmadıysa içi ve dediğim şeyler varsa teoriniz doğru olabilir ama pek inandırıcı gelmiyor ekran kartının değiştirilmesi. Muhtemelen sürücü yanlış yüklenmiştir. Eski sürücüyü tamamen kaldırıp yeni sürücüyü AMD'nin sitesinden indirip kurun.

Laptop'un içi daha önce hiç açıldı mı? Laptop'un vidalari siyah boyalı olur ve tornavida ile döndürüldü günde vida da ve vida girişinin köşelerinde soyulma olur. Eğer daha önce hiç açılmadıysa içi ve dediğim şeyler varsa teoriniz doğru olabilir ama pek inandırıcı gelmiyor ekran kartının değiştirilmesi. Muhtemelen sürücü yanlış yüklenmiştir. Eski sürücüyü tamamen kaldırıp yeni sürücüyü AMD'nin sitesinden indirip kurun.

Teknik serviste, sorun gercekten bataryada mi, kullanici neden degisim istiyor? Diye once cihazi acip anakart uzerinden olcum yapabilirler. Dolayisiyla, vidalari kontrol etmek cozum degil maalesef.
Batarya degisimi istiyorum dedigi an aninda degisim yapmiyorlar zaten.

Geri
Yukarı