Servisten gelen cihazın garantisi yenilenir mi?

novamour

Femtopat
Katılım
4 Ocak 2021
Mesajlar
68
Merhaba. telefonumun garantisi bitmişti ve arıza yaptığı için servise gönderdim. parasını verip yaptırdım, 2 ay falan oldu yaptıralı. cihaza servis garantisi gibi bir şey eklenir mi?

Yönetmelikte şöyle bir madde buldum:
  • Madde 11- (1) Garanti uygulaması sırasında değiştirilen malın garanti süresi, satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır. Ancak kalan garanti süresi bir yıldan az ise değiştirilen mal için en az bir yıl garanti süresi verilmek zorundadır.

Sizin görüşlerinizi de almak isterim.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

TheAny

Hectopat
Katılım
18 Aralık 2018
Mesajlar
2.352
Makaleler
6
Çözümler
32
Değişen parça için bir yıl garanti var. Cihaz için değil. Şarj soketi, ekran, hoparlör, kamera. Artık ne değiştiyse.
Örneğin ekran arızalandı değiştirdiniz, bir yıl garantisi var. Bir yıl içerisinde sizden kaynaklanmayan bir ekran arızasında servis ücretsiz onarım sunacaktır.
 

TheAny

Hectopat
Katılım
18 Aralık 2018
Mesajlar
2.352
Makaleler
6
Çözümler
32
Ekran anakart batarya şarj soketi hepsi değişti :D
O zaman ekran, anakart, batarya ve şarj soketi için bir yıl garanti var. Kamera, hoparlör için bu garanti yok. (Not: Bazı cihazlarda şarj soketi hoparlöre birleşik oluyor, bu cihazlarda hoparlör içinde geçerli.) Yazılımsal sorunlar için de garantiniz yok.
 
Yukarı