Servisten Gelen Laptopun Touchpad'i Çalışmıyor

ACAR28

Kilopat
Arkadaşlar laptopu geçenlerde temizlik için elden servispoint'e teslim etmiştim. Bugün teslim aldığımda bilgisayarı oradaki dükkanda açıldı ama evde açılmadıydı. Güç düğmesine basınca klavye ışığı yanıyor ve fan çalışıyordu. Servisi aradığımda değişik şeyler denedim en sonunda gömülü bataryayı çıkarıp 5 dakika bekleyin dediler. Sonra laptop açıldı lakin touchpad hiçbir türlü çalışmıyor. Eski konularda BIOS'dan Internal Pointing device seçeneğinin seçilmesi istenmiş ama bende yok. BIOS'u default yapmayı da denedim. Yardımlarınızı bekliyorum.
IMG_20180430_180558.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
FN+F3 ile deneme yapınız. Olmaz ise sitesinden driver indirin kurulum yapın düzelecektir.

Laptop'unuzun markasının internet sitesindeki destek bölülmünden sürücüler kısmından kendi modelinizi girerek touchpad driverini indirebilirsiniz. İyi günler.

Fn+F3 denedim olmadı ve Synaptic İşaretçisini denetim masasından kaldırıp en güncelini kurmama rağmen düzelmedi. Denetim Masasında fare kısmında en sağda donanım sekmesi var touchpad sekmesi yanlış hatırlamıyorsam synaptic denen bir sekme vardı onlarda yok. Bu BIOS hakkında bir bilgisi olan var mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı