Ses geldikten sonra bilgisayar düzgün çalışmamaya başlıyor

Yusufsendogan

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
2 gb 4 tane ram
SSD veya HDD modeli
Hitachi Laptop HDD
Yeni aldım 2 hafta önce. Loading Operating System sayfasında kalıyor, Windows'u açmıyordu. Formatladım. Biçimlendirdim.
Bu ses geliyor bazı günler. Geldikten sonra PC yine normal şekilde çalışmaya da devam edebiliyor ama genellikle kafayı yiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bu ses geliyor bazı günler. Geldikten sonra PC yine normal şekilde çalışmaya da devam edebiliyor ama genellikle kafayı yiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HDD kafa vurma sesi muhtemelen ya da Disk'e vuruyor. Sağlık testi yaptınız mı?

Bad sector yaparken 5 6 defa bu ses geldi, kapattım. İlk 50 gb'sini kullanıyorum hep. Bu sebeple yeterli olur tarama dedim.

Ömrü 766 gün kalmış. Ve sağlığı %97, performans 100

Dosya Ekleri

• 20220814_141052.jpg
    20220814_141052.jpg
    70,8 KB · Görüntüleme: 18
Siz en iyisi yedeklerinizi alsanız iyi olur hocam. Ayrıca tam sağlık testi yapmanızda yarar var. Fakat HDD okurken daha zorlandığı için ve tam tarama yapıldığı zaman bir anda çalışmayabilir. Bende HDD çok kafa sesi duymasam da ara sıra durduk yere kafayı yemesi performans yavaşlaması gibi durumlardan dolayı bir de mavi ekran durumları oluyordu HDD değiştirdim. Sizinki belki yazılımsal olabilir anca muhtemelen donanımsal.

Bad sector yaparken 5 6 defa bu ses geldi, kapattım. İlk 50 GB'sini kullanıyorum hep. Bu sebeple yeterli olur tarama dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı