Ses kartı sürücüsü yüklü fakat program gözükmüyor

meraklıadam

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler, birdenbire böyle bir sorunla karşılaştım. Her şey normaldi fakat birden ses kartı programı gözükmemeye başladı. Bu yüzden de hem hoparlörü hem kulaklığı aynı anda kullanamıyorum, birini kullanmam için diğerini kablosunu çıkarmam gerekiyor. Programı tamamen kaldırım anakart sürücülerinden tekrar yükledim yine aynı. Bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
@meraklıadam Sorunun çözümünü buldum sanırım. Ben de Realtek programını yüklemeye çalışırken sıkıntı yaşamıştım. Yükle tuşuna bastığında hata geliyor o hata geldiğinde sistemi yeniden başlat. Yeniden başlattığında arama kısmına "Realtek" yaz. Eğer işe yaramazsa şu şekilde Realtek sürücüsünü kaldır.
  1. Çalıştır açmak için Windows / Start Key + R tuşlarına basın
  2. Run metin kutusuna appwiz.cpl yazın ve "enter" tuşuna basın.
  3. Programlar ve Özellikler penceresinden, programı kaldırmak için Realtek HD Audio Manager/Realtek Audio Driver'a çift tıklayın. Bu ayrıca ses sürücülerini de kaldıracak, bu yüzden onları yeniden yüklememiz gerekecek.
  4. Bilgisayarınızı yeniden başlat

@meraklıadam Sorunun çözümünü buldum sanırım. Ben de Realtek programını yüklemeye çalışırken sıkıntı yaşamıştım. Yükle tuşuna bastığında hata geliyor o hata geldiğinde sistemi yeniden başlat. Yeniden başlattığında arama kısmına "Realtek" yaz. Eğer işe yaramazsa şu şekilde Realtek sürücüsünü kaldır.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    18,8 KB · Görüntüleme: 24
o programı daha öncede defalarca kaldırdığımı söylemiştim dostum
Aratınca çıkmıyor. Linke tıklayın.
yine hata verdi

Yeniden başlatma yöntemini denedin mi? Sorun kesinlikle sürücü çakışması. Tüm ses sürücülerini kaldırmak gerekiyor. Önce şu şekilde sürücünün güncellenmesini engelleyin.
Edit: (Realtek High Definition'ı kaldrın aşağıdaki aracı sonra kullanın)

4013443_en_1

"Güncelleştirmeleri gösterme veya gizleme" sorun gidericisi paketini şimdi indirin.

AzGVJL.png

Sorun gidericisini çalıştırmak için wushowhide.diagcab dosyasını açın, İleri'yi seçin Hide Updates ve ardından güncellemesini almak istemediğiniz sürücüyü gizlemek için sorun gidericideki yönergeleri izleyin. bkz.
Bunu yaptıktan sonra aygıt yöneticisine girin. "Ses, video ve oyun denetleyicileri" kısmından ses sürücüsü ile alakalı olanlara teker teker sağ tıklayıp "Cihazı Kaldır" düğmesine basın.

Sonra yeniden başlatıp şu linkteki programı kurun.

Yeniden başlatma yöntemini denedin mi? Sorun kesinlikle sürücü çakışması. Tüm ses sürücülerini kaldırmak gerekiyor. Önce şu şekilde sürücünün güncellenmesini engelleyin.

Bunu yaptıktan sonra aygıt yöneticisine girin. "Ses, video ve oyun denetleyicileri" kısmından ses sürücüsü ile alakalı olanlara teker teker sağ tıklayıp "Cihazı Kaldır" düğmesine basın.

hata verdi

Hiçbir adımı atlamadan bu şekilde kaldırın.
  1. Aygıt Yöneticisi'ne gidin: Windows / Start Key + R tuşlarına basın ve "run" kutusuna devmgmt.msc yazın ve "enter" tuşuna basın.
  2. Realtek HD Ses Aygıtını (sesler videosu ve oyun denetleyicisi genişlemesi) sağ tıklatın ve Geri Dönme Sürücüsü'nü seçin.
how-disable-windows-10-from-automatically-installing-realtek-drivers.gif

Windows 10 bu eylemi hatırlar ve artık sürücüyü yeniden yüklemeyi denemez.

Sizin Realtek Audio'yu devre dışı bırakmanız gerekiyordu. Şu mesajımdakileri Realtek Audio için yapın.

Geri
Yukarı