Ses Kartı Tavsiyesi

ByOs

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde mikrofon ve kulaklık önerisi de almıştım burada yine o konu hakkında yazıyorum. Evde kendi çapımda vokal kaydı alıp akustik ve elektro gitar, klavye gibi enstürmanları da bilgisayara bağlayarak kendi çapımda bi stüdyo kurma amacım var. Ve anladığım kadarıyla bu iş için ses kartı şart. Malesef bütçem çok kısıtlı. Sorum şu, bu iş için en kötü bu tarzlarda bir ses kartı almak mı lazım yoksa şu tarz şeyler işimi görür mü? Tek amacım amatör biçimde kendi kayıtlarımı almak. Zaten ilerlersem ekipman değişikliği yaparım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde mikrofon ve kulaklık önerisi de almıştım burada yine o konu hakkında yazıyorum. Evde kendi çapımda vokal kaydı alıp akustik ve elektro gitar, klavye gibi enstürmanları da bilgisayara bağlayarak kendi çapımda bi stüdyo kurma amacım var. Ve anladığım kadarıyla bu iş için ses kartı şart. Malesef bütçem çok kısıtlı. Sorum şu, bu iş için en kötü bu tarzlarda bir ses kartı almak mı lazım yoksa şu tarz şeyler işimi görür mü? Tek amacım amatör biçimde kendi kayıtlarımı almak. Zaten ilerlersem ekipman değişikliği yaparım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Asus Strix'in ses kartı var. Fanlı. Ona bakın derim.

Merhaba, ben birkaç aydır gitar kaydı için Behringer UMC22 modelini kullanıyorum ve sizede eğer başlangıç için önerebilirim. Dip sesi çok az yani iyi birşey. Hatta başlangıçı geçin profesyonel sonuçlar bile çıkartabilirsiniz. O 30 liralık aparatı alsanız hiç bir işinize yaramaz. Youtube'de Ufuk Bulut diye bir kanal var. Oradan daha ayrıntılı bilgi alabilirsin.
Teşekkürler
Eğer bütçeniz yeterli ise benim kullandığım ürünü alıp keyfinize bakabilirsiniz. İleride daha profesyonel birşey isterseniz satıp üst model alabilirsiniz. Ses kartlarının 2. el fiyatları çok düşmüyor.

Galiba en kötü 400 TL cebimden çıkacak bu iş için. Bi süre ses kartı olmadan idare etmeye çalışıp ardından muhtemelen Behringer marka bi ürün tercih ederim. Tavsiyeleriniz için teşekkürler beni 30 TL masraftan kurtardınız :)

Dostum bu işi düzgün yapmak istiyorsan paraya biraz kıyacaksın. Ben şahsen focusrite scarlett 2I2 öneririm Dore Müzik'ten alırsan 1560TL'ye geliyor, buna alternatif scarlett solo var 800-900TL civarı ama "vokal kaydı alıp akustik ve elektro gitar, klavye gibi enstürmanları da bilgisayara bağlayarak kendi çapımda bir stüdyo kurma amacım var." Demişsin bu yüzden 2I2 almanı tavsiye ediyorum çünkü 2 tane XLR girişi var ve bu sayede aynı anda gitarını ve Mikrofonu'nu bağlayabilirsin veya stereo kayıt alabilirsin. (Kara Cuma'da fiyat ne olur hiçbir fikrim yok onu soracaksan sorma :D)

Focusrite scarlet solo (veya 2i2) ya da steinberg ur22 bakmanı öneririm.
Kayıt işleri için gerçekten iyi preamp bulunduran ses kartı gerekiyor.

Ses kartın olduktan sonra vokal kaydı da yaparsın, elektro gitar da, bas gitar da, klavye/piyano da.

Focusrite scarlet solo (veya 2i2) ya da steinberg ur22 bakmanı öneririm.
Kayıt işleri için gerçekten iyi preamp bulunduran ses kartı gerekiyor.

Ses kartın olduktan sonra vokal kaydı da yaparsın, elektro gitar da, bas gitar da, klavye/piyano da.
Ferrari gibi görünmesinin dışında Focusrite piyasadaki en yüksek gecikme oranına ve gürültü seviyesine sahip karttır. bulaşmayın.
Ur22 ben de öneriyorum. En iyi DAW uyumluluğuna (özellikle Cubase) ve en düşük gecikme ve işleme kalitesine sahiptir.

Galiba en kötü 400 TL cebimden çıkacak bu iş için. Bi süre ses kartı olmadan idare etmeye çalışıp ardından muhtemelen Behringer marka bi ürün tercih ederim. Tavsiyeleriniz için teşekkürler beni 30 TL masraftan kurtardınız :)
Ses kartı olmadan nasıl halledeceksiniz? Ben de şuan behringer um2 almayı düşünüyorum, sizin gibi gitar ve vokal kaydı alacağım ben de.

Geri
Yukarı