Ses kaydında sesim kötü geliyor

Uzun süredir rap sözü yazıyorum arkadaşlar teknolojik aletlerle aram pek yok o yüzden aralarındaki farkı bilmediğimden açıyorum bu konuyu
Söz yazmakta bir problemim yok fakat kayıt almaya ve mix işlemleri için bugün program yükleyip kayıt aldım bilgisayar kulaklığının mikrofonu ile aldım kayıtları.
Ama sesim beklediğimden daha kötü geldi nedeni bilgisayar kulaklığı ile kayıt aldığım için mi mikrofonla bir alakası var mı? Yoksa bana mı öyle geliyor?
Kulaklığınızın modeli nedir? Belki kulaklığınızın mikrofonu iyi değildir.

Ekipmanlara ihtiyacın var. Evde kayıt alırken stüdyoda kaydı gibi bekleyemezsin dostum. Mikrofonu var, ses kartı, kulaklığı, yalıtımı, gerekli programlarla mix mastering vs.

Ekipman ihtiyacınız var, evde kayıt olduğınızdan dolayı stüdyo kalitesi bekleyemezsiniz.

Adam akıllı mikrofon, ses kartı, odaya yalıtım olmazsa mikrofon çevresine yalıtım bu şekilde ihtiyaçlarınız var. E tabii en önemlilerinden müzik için üretilmiş bir kulaklık.

Ekipmanlara ihtiyacın var. Evde kayıt alırken stüdyoda kaydı gibi bekleyemezsin dostum. Mikrofonu var, ses kartı, kulaklığı, yalıtımı, gerekli programlarla mix mastering vs.
Ekipman ihtiyacınız var, evde kayıt olduğınızdan dolayı stüdyo kalitesi bekleyemezsiniz.

Adam akıllı mikrofon, ses kartı, odaya yalıtım olmazsa mikrofon çevresine yalıtım bu şekilde ihtiyaçlarınız var. E tabii en önemlilerinden müzik için üretilmiş bir kulaklık.
Hocalarımın da dediği gibi. İyi bir mikrofon, ses kartı ve yalıtıma ihtiyaç var.

İyi bir mikrofon, ses kartı ve adam akıllı yalıtım şart.

Aslında mikrofonu iyi olan üzerinde ses kartı bulunduran bir kulaklık iş görebilir amatörce ancak ne kadar iş görür asıl soru orada ortaya çıkıyor. Çin'den eksa E900Pro alınabilir mikrofonu gayet kaliteli, üzerinde ses kartı vs var ancak ne kadar sağlıklı ve ne kadar iyi ses verir şarkı sözlerini okurken nasıl olur sesi güzel alır mı bilemiyorum.

Geri
Yukarı