Ses Seviyesi Yüksek Kulak içi kulaklık önerisi

• Senfer DT6 (1 Balanced Armature + 1 Dynamic Driver + 1 Ceramic Piezoelectric)
  • Senfer DT8 (2 Balanced Armature + 2 Dynamic Driver)
  • KZ ZS10 Pro (4 Balanced Armature + 1 Dynamic Driver)
Senfer DT8 önceki kulaklığım, kolay bulunmuyor ancak ses kalitesi muazzam. Senfer DT6 ise şu an kullandığım kulaklık, piezoelektrik sürücüsü sağolsun tizler aşırı aşırı kaliteli, bas konusunda ise DT8'e oldukça yakın performans gösteriyor ancak genel ses kalitesi DT8'e göre iyi. KZ ZS10 Pro'yu ise deneme şansım olmuştu. Sesi çok güzel, kullanıcı yorumları ise gayet iyi. Bu kulaklıklar arasında Fiyat/Performans açısından en iyisi DT6.

Belirtmemde fayda var, bu kulaklıkların piyasada bulabileceğiniz kulakiçi kulaklıkların herhangi birine göre kıyaslanamaz kalitede sesleri var. Türkiye piyasasında bulunan Sony, Sennheiser ve Beats gibi markaların 1/3'ü fiyatına aynı veya daha iyi kalitede ses almanız mümkün. Çoklu sürücü kullanmaları sebebiyle de seste boğulma veya üst üste binme gibi sorunlar yaşatmıyor.

Yukarıda tavsiye ettiğim kulaklıların MMCX girişine sahip olmaları sebebiyle kablonuz bozulduğunda cüzi miktarlara kablo satın alıp değiştirme imkanınız var hatta kablolu olarak kullanmak istemiyorsanız Bluetooth özellikli bir kablo satın alıp kulaklığınızı kablosuz olarak kullanmanız da mümkün.

Kulaklık şu şekilde (Senfer DT6):
1572017299314.png

Kabloları şuna benzer:
1572017195101.png

Bluetooth olarak kullanmak istediğinizde bu kabloyu takabiliyorsunuz:
1572017250898.png

Ses seviyesi yüksek ve belirli bir kalitede olsa yeter
Fiyat belirtmemişsiniz. Pahalılık görecelidir, benim için pahalı olan kulaklık 2000 TL'dir, 300-500 TL ise normal fiyatlardır 150 TL ise ucuzdan ötedir. Önermiş olduğum kulaklıkların özellikleri ses seviyesinin yüksek olmasının yanında zahmet edip de belirttiğim özelliklerdir ve belirli bir kalitededir.

Eğer ses seviyesinin yüksek mi düşük mü olduğunu anlamak istiyorsanız teknik özelliklerde belirtilen bir değer var; Driver Sensitivity (Sürücü Hassassiyeti) at 1kHz/1mW(dB): xxx diye belirtilir.

Şöyle bir hassasiyet değerlerini kıyaslayalım:
JBL T210 ve T110: 96 dB/mW
JBL T290: 102 dB/mW
KZ ED9: 106 dB/mW
Senfer DT6: 110 dB/mW

Her 6 dB aynı güç değerlerinde alabileceğiniz ses miktarını teknik olarak 2 katına çıkarmaktadır. Yani T110 ve T290 modelleri arasında teknikte aynı güç seviyesinde 2 kat ses şiddeti farkı vardır. Aynı şekilde T290 ve Senfer DT6 modellerinde ise teknikte 2 kattan biraz fazla ses şiddeti farkı olacaktır.

Yüksek ses istiyorsanız tercih etmemeniz gereken kulaklık modelleri T110 ve T210'dur. Yurtdışı kafanıza yatıyorsa ve biraz beklemeyi göze alabiliyorsanız Senfer DT6 modelini alabilirsiniz, eğer bana uymaz diyorsanız KZ ED9 modeli tercih edilebilir.

Son düzenleme:
  • Senfer DT6 (1 Balanced Armature + 1 Dynamic Driver + 1 Ceramic Piezoelectric)
  • Senfer DT8 (2 Balanced Armature + 2 Dynamic Driver)
  • KZ ZS10 Pro (4 Balanced Armature + 1 Dynamic Driver)
Senfer DT8 önceki kulaklığım, kolay bulunmuyor ancak ses kalitesi muazzam. Senfer DT6 ise şu an kullandığım kulaklık, piezoelektrik sürücüsü sağolsun tizler aşırı aşırı kaliteli, bas konusunda ise DT8'e oldukça yakın performans gösteriyor ancak genel ses kalitesi DT8'e göre iyi. KZ ZS10 Pro'yu ise deneme şansım olmuştu. Sesi çok güzel, kullanıcı yorumları ise gayet iyi. Bu kulaklıklar arasında Fiyat/Performans açısından en iyisi DT6.

Belirtmemde fayda var, bu kulaklıkların piyasada bulabileceğiniz kulakiçi kulaklıkların herhangi birine göre kıyaslanamaz kalitede sesleri var. Türkiye piyasasında bulunan Sony, Sennheiser ve Beats gibi markaların 1/3'ü fiyatına aynı veya daha iyi kalitede ses almanız mümkün. Çoklu sürücü kullanmaları sebebiyle de seste boğulma veya üst üste binme gibi sorunlar yaşatmıyor.

Yukarıda tavsiye ettiğim kulaklıların MMCX girişine sahip olmaları sebebiyle kablonuz bozulduğunda cüzi miktarlara kablo satın alıp değiştirme imkanınız var hatta kablolu olarak kullanmak istemiyorsanız Bluetooth özellikli bir kablo satın alıp kulaklığınızı kablosuz olarak kullanmanız da mümkün.

Kulaklık şu şekilde (Senfer DT6):
Eki Görüntüle 451852
Kabloları şuna benzer:
Eki Görüntüle 451848
Bluetooth olarak kullanmak istediğinizde bu kabloyu takabiliyorsunuz:
Eki Görüntüle 451851
Merhaba hala kulaklığı kullanıyormusunuz hala fikirleriniz aynımı Xiaomi hybrid pro modeline göre kıyasla ne kadar iyi bir kulaklık ve satın aldığınız linki atabilirmisiniz

Merhaba hala kulaklığı kullanıyormusunuz hala fikirleriniz aynımı Xiaomi hybrid pro modeline göre kıyasla ne kadar iyi bir kulaklık ve satın aldığınız linki atabilirmisiniz
Evet, hala kullanıyorum ve memnunum. Sahibinden üzerinden satın almıştım, Türkiye'ye getiren bir arkadaştı. Xiaomi modellerini hiç test etmedim ancak genel olarak Sennheiser, Beats, Urbanears ve Sony gibi markaların kulak içi ürünlerine kıyasla ses olarak gayet başarılı. Abimin kullandığı FiiO FH7 ürünüyle kıyaslamıştım (2600 TL kadar bir ücreti var) ve aradaki ses kalitesi fiyat farkına değmeyecek kadar azdı.

Bahsettiğim kulaklıklardan bass olarak en çok kulak dolduran Senfer DT8 ve ortalama ses kalitesi olarak en iyisi Senfer DT6 diyebilirim. KZ ZS10 ise bu ikisinin arasında yer alıyor. Eğer dolu dolu bass arıyorsanız ve seviyorsanız Senfer DT8 tercih edilebilir. Aliexpress üzerinden satın alınabiliyor.

Evet, hala kullanıyorum ve memnunum. Sahibinden üzerinden satın almıştım, Türkiye'ye getiren bir arkadaştı. Xiaomi modellerini hiç test etmedim ancak genel olarak Sennheiser, Beats, Urbanears ve Sony gibi markaların kulak içi ürünlerine kıyasla ses olarak gayet başarılı. Abimin kullandığı FiiO FH7 ürünüyle kıyaslamıştım (2600 TL kadar bir ücreti var) ve aradaki ses kalitesi fiyat farkına değmeyecek kadar azdı.

Bahsettiğim kulaklıklardan bass olarak en çok kulak dolduran Senfer DT8 ve ortalama ses kalitesi olarak en iyisi Senfer DT6 diyebilirim. KZ ZS10 ise bu ikisinin arasında yer alıyor. Eğer dolu dolu bass arıyorsanız ve seviyorsanız Senfer DT8 tercih edilebilir. Aliexpress üzerinden satın alınabiliyor.
ZS10 ile aynı diyorsun aşağı yukarı?
Daha önce bir çoğumuzun duymadığı bir marka ama merak ettim doğrusu, o fiyata öyle bir performans sergiliyorsa harcanıyor Aliexpress de.

Geri
Yukarı