Çözüldü Ses ve internet sürücüsünün silinmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KuoNN

Megapat
Makaleler
3
1 haftadır makineyi hiç açmamıştım, bugün açtığımda internet ve ses ikonlarında çarpı işareti vardı. Aygıt yöneticisinde de ünlem işareti görünmüyor. Sürücüleri tek tek kaldırıp güncel versiyonlar ile değiştirdim ancak hala değişen bir şey yok. Nasıl çözebilirim?

Çözüm
Biraz klişe olacaktır fakat o ikonlara basıp sorunları gider demeyi denedin mi?

Açıkçası sürücüsü sorunsuz bir şekilde yüklü gözüken bileşenin çalışmama durumunu ilk defa burada görmekteyim. Genelde bir arıza durumu olsa bileşenler ya aygıt yöneticisi üzerinde gözükmez, ya da ünlemli bir şekilde gözükür... Ama senin durumunda sorunsuz bir şekilde gözüküyor.

"Sürücülerin güncelini yükledim" dediğin sürücüleri hangi siteden yükledin? Cihazının tam modeli nedir?
Screenshot_2.png

İlginç bir durum açıkçası. Bir de sürücüleri Windows'un yüklemesine izin vermeyi deneyelim.

Realtek PCIe GbE Family Controller aygıtına sağ tıklayıp "Cihazı Kaldır" de ve "Bu cihazın sürücü yazılımını sil" kutucuğunu işaretleyerek işleme devam et.

Daha sonra DDU ile ses sürücüsünü kaldır. DDU ayarlarındaki "Windows bir aygıt için bir sürücü aradığında" seçeneğini bu seferlik işaretleme.

DDU işleminden sonra bilgisayar yeniden başlayacaktır. Bilgisayar açılınca Windows Update çalıştır ve sürücüleri Windows'un kurmasına izin ver.

Bu şekilde dene bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı