Sesim çok ince çıkıyor

Bizim komşu çocuğunun da sesi aşırı inceydi aşağıda oynarken falan tüm mahalleyi inletiyordu :D çocuk ergenliğe girdikten sonra sesi bir anda aşırı kalın oldu belki sende de öyle bir durum olabilir.

Bizim komşu çocuğunun da sesi aşırı inceydi aşağıda oynarken falan tüm mahalleyi inletiyordu :D çocuk ergenliğe girdikten sonra sesi bir anda aşırı kalın oldu belki sende de öyle bir durum olabilir.
Ben bağırınca sesim çok kısılıyor, neredeyse sesim çıkmıyor. Eskiden böyle bir durum yoktu.

Hocam dilim sürtüyor hep konuşamıyorum bir şey konuşurken konuşmaktan vazgeçiyorum.

Ben de R harfini söyleyemiyorum. Yeni söylüyorum ancak bazen anlaşılamayabiliyor :D Ancak farklılıkların bizi benzersiz kıldığınız geç de olsa öğrendim. Diğer insanlar gibi olsaydınız özel olmazdınız zaten. Bırakın insanlar sizi bu haliyle sevsin,. Bundan dolayı sizden uzaklaşacaklarsa da hiç sevmemişlerdir zaten.

Ben de R harfini söyleyemiyorum. Yeni söylüyorum ancak bazen anlaşılamayabiliyor :D Ancak farklılıkların bizi benzersiz kıldığınız geç de olsa öğrendim. Diğer insanlar gibi olsaydınız özel olmazdınız zaten. Bırakın insanlar sizi bu haliyle sevsin,. Bundan dolayı sizden uzaklaşacaklarsa da hiç sevmemişlerdir zaten.
Dalga geçiyorlar ama :(

Benim de 14 yaşımda sesim çok ince çıkıyordu. Üstelik o kadar inceydi ki bağıramıyordum, tıkanıyordum. Lise 1 de artık canıma tak etmişti, utanma dışında kendimi ifade etmekte zorlanıyordum. Doktora gitmeye karar verdim ve gittim. Doktor hanım boğazıma elini koydu, sonra ciddi şekilde(ses telleri kısmına sanırsam) gırtlağıma bastırdı. Basılı bir şekilde konuş dediğinde sesimin kalın ancak çatallı çıktığını fark ettim. Doktor gerçek sesin bu dedi. Şaşkınlığımı ifade edecek kelimeler bulamıyorum halen daha. Doktor sesli kitap okursan, konuşursan sesin oturur dedi ve öyle oldu. Doktora git, dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı