Sesin nereden geldiği anlaşılmıyor

schneizeLx

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Oyunlarda sesin sağdan veya soldan geldiğini anlayamıyorum ama aynı oyunun videolarını izlerken sesin yeri anlaşılır oluyor. Birkaç oyunda denedim Valorant ve Apex Legends oyununda. Oyun sırasında sesin nereden geldiği anlaşılmıyor. YouTube'den 3D sound test yaptığım zaman kulaklık sıkıntısız çalışıyor veya yine YouTube'den aynı oyunun videolarını izlerken sıkıntısız çalışıyor. Kulaklığım Arctis 1. Sizce sebebi ne olabilir?
Bu arada kulaklıkta problem yok başka bir bilgisayarda aynı oyunlarda test etme şansım oldu gayet güzel çalışıyor.

Son düzenleme:
Bilgisayarda veya oyunda(eğer ayarı varsa)stereo ve mono ayarlarını yap, sesi Stereo'ya çevir

Bilgisayarda veya oyunda(eğer ayarı varsa)stereo ve mono ayarlarını yap, sesi Stereo'ya çevir.

İkisi de stereo modda. Oyun sırasında tamamen mono olarak değil çok az bir farkla seslerin yönünü duyabiliyorum. Anlam veremediğim şey ise videolarda veya diğer bilgisayarımda neden bu kadar iyi duyabildiğim.

Herhangi bir driver ayarı ile oynadın mı?

Hocam şu an kulaklıklar için Windows Sonic ayarını kapattım ve eskisine göre gayet güzel oldu. Windows'un sanal 7.1 desteği ile sesleri daha düzgün duymam gerekirken bu şekilde olmasının herhangi bir sebebi var mıdır? Bu arada herhangi bir driver ayarı ile oynamadım. Cevap verdiğin için teşekkür ederim.

Hocam şu an kulaklıklar için Windows Sonic ayarını kapattım ve eskisine göre gayet güzel oldu. Windows'un sanal 7.1 desteği ile sesleri daha düzgün duymam gerekirken bu şekilde olmasının herhangi bir sebebi var mıdır? Bu arada herhangi bir driver ayarı ile oynamadım. Cevap verdiğin için teşekkür ederim.

Sebebini bilmiyorum, ama sorun düzeldi ise güzel

Geri
Yukarı