Sesli komut ile program çalıştırmak

HarryPowell

Hectopat
Yer
Ataşehir/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarımı ve Programlama
Başlıkta belirttiğim gibi. Herhangi bir programı var mı? Olmasa bile hangi dili kullanmalıyım? Yani en basitinden şu komutları yaptırmak istiyorum. Çöp kutusunu boşalt, yeni klasör oluştur, tarayıcı aç gibi komutlar. Bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Başlıkta belirttiğim gibi. Herhangi bir programı var mı? Olmasa bile hangi dili kullanmalıyım? Yani en basitinden şu komutları yaptırmak istiyorum. Çöp kutusunu boşalt, yeni klasör oluştur, tarayıcı aç gibi komutlar. Bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Cortana yapabilir mi?
Denemek lazım.

Cortana yapabilir mi?

Denemek lazım.

Yapabiliyor Cortana.
Edit: Yapabilyormuş.

GVZ Komut Anlar diye bir program vardı çok eskiden. 10 yıl ya da daha fazlası olabilir. Ama onda da komut verince görev yapıyordu. Pek tavsiye etmem. Cortana vardı Windows 10'da, ona bakabilirsiniz.

Cortana yapıyor ama dili İngilizce yapmak gerekiyor.
aynasızlar gelmeden mesajınızı düzenleyin hocam "-mi" eki birleşik olmuş.

Gvz komut anlar diye bir program vardı çok eskiden. 10 yıl ya da daha fazlası olabilir. Ama onda da komut verince görev yapıyordu. Pek tavsiye etmem. Cortana vardı Windows 10'da, ona bakabilirsiniz.

Yapabiliyor Cortana.

Cortana yapabilir mi?
Denemek lazım.

Edit: Yapabilyormuş.

Açık kaynak kodlu lazım. Yani benim de içinden kod satırlarını düzenleyeceğim veya görebileceğim bir program olması lazım. Veya kendimde yazarım ama hangi dil kullanacağımı falan bilmiyorum.

Açık kaynak kodlu lazım. Yani benim de içinden kod satırlarını düzenleyeceğim veya görebileceğim bir program olması lazım. Veya kendimde yazarım ama hangi dil kullanacağımı falan bilmiyorum.
Bir nevi Asistan uygulaması yapmak istiyorsun. Python Voice Asistant olarak aratırsan birçok kaynağa erişebilirsin. Yani Kullanacağın dil Python oluyor. Programlama geçmişin varsa öğrenmesi pekte uzun sürmez zaten amacın belli github da onlarca asistan projeleri mevcuttur. Onları modifiye ederek yapabilirsin. Biraz araştırmak gerekiyor.

Geri
Yukarı