Sesli sohbet esnasında GPU fanları tam hız döndü ve görüntü gitti

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartım da bir haller var anlamadım gitti. Bilgisayarı açtığım da ekran da kısa süreli çizgiler beliriyor dalgalanmalı şekilde sonra kayboluyor. Bu sorun hep olmuyor. Geçenler de arkadaşımla muhabbet ederken ekran kartı fanı bir anda tam hız dönmeye başladı ve görüntü gitti ama arkadaşımın sesi bana geliyordu, sonra bilgisayarı kapattım ve tekrar açayım dedim açtığım da BIOS sıfırlanmış şekilde önüme ekran geldi sonra BIOS default dedim ve açmaya devam ettim.

Masaüstü sorunsuz geldi internet sayfasını açtığım gibi bu sefer komple bilgisayar kapandı.

BIOS Update gelmiş onu yaptım temiz format attım 2 gündür bir sorun yoktu ta ki bugün bilgisayarı açana kadar, gene çizgili dalgalı ekran belirmişti.
K
Orkuyorum bu dar zamanda bilgisayarıma bir şey olacak diye. Bilgilerinizle yardımcı olursanız çok sevinirim...

Çizgiler,pikseller,renk karışmaları genelde gpu chip arızasından olur internette biraz araştırma yaparsan bu hatalar yüzünden "reballing" veya çip değiştirme yapıyorlar kartı marka modeli nedir?

Ekran kartım evga gtx 1080 ftw
Psu corsair cx750m onları yazmayı unutmuşum
Çizgiler,pikseller,renk karışmaları genelde gpu chip arızasından olur internette biraz araştırma yaparsan bu hatalar yüzünden "reballing" veya çip değiştirme yapıyorlar kartı marka modeli nedir?
Evga GTX 1080 hocam o da çok masraflı olur hocam muhtemelen demi ?
WattMan hatası olabilir mi acaba? PSU'nuz nedir?
o Nasıl bir hata ki hocam

Son düzenleme:
Evet maliyeti yüksek olur tabi bundan emin olduktan sonra yaptırılır yaptırılacak güzel bir yer bulunabilirse :))
bunca sıkıntının için de bir de bu çıktı başımıza hey ALLAHIM ya peki hocam ne öneriyorsunuz şuan maddi durumum yok bilgisayarı olduğu gibi kullanmaya devam edeyim mi oyun oynamak falan ?

Öncelikle PC açılınca furmark indirin çözünürlüğü ayarlayıp stress teste sökün biraz yorun kartı bakalım nasıl tepki verecek kaç dereceye çıkacak görelim.
Hocam son olan olaydan sonra kartın son vidasına kadar söküp temizleyip macununu yeniledim The division 2 de %99 kullanım da 75 derece de falan ancak çalışıyor
Öncelikle PC açılınca furmark indirin çözünürlüğü ayarlayıp stress teste sökün biraz yorun kartı bakalım nasıl tepki verecek kaç dereceye çıkacak görelim.
Dediğiniz gibi yaptım hocam 2K da MSA 8X şeklinde ayarladım

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    14,5 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Geri
Yukarı