Sessiz ve hesaplı soğutucu önerisi

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 ısı borulu stok AMD soğutucum düşünebileceğiniz en yüksek sesli saç kurutma makinesinin çalıştığı bir sesle çalışıyor. Isılar gayet ideal ama çok sesli. Şöyle 60 TL'yi geçmeyen, sessiz ve şimdi ki soğutmadan eksiği olmayacak bir soğutucu arıyorum, önerilerinizi bekliyorum. Akasa X4 veya Venom Pico iyi midir sizce?

Contac 16 tam aradığım ürün gibi. Ya videodaki gibi bir şeyi yapmayı çok düşündüm ama uygun fanı nasıl takaım bir de ĞWM olayı var o yüzden bana göre değil. :D

Contac 16 tam aradığım ürün gibi. Ya videodaki gibi bir şeyi yapmayı çok düşündüm ama uygun fanı nasıl takaım bir de ĞWM olayı var o yüzden bana göre değil. :D

AMD stok fanı rezalettir, ben de kullandım biliyorum. Ancak stok fan değil de soğutucusu çok güzel, ben oldukça beğenmiştim.
Eğer yanılmıyorsam stok fan 8 cm olması lazım. Size tek lazım olan videoda olan 8 cm'den 12 cm fana dönüştürücü. Bunu bir yerlerden bulabilirseniz çok daha güzel olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Contac 30 OC için benim işlemcinin çarpanı açık değil galiba o yüzden ikisinin ortası olan Contac 21'i almaya karar verdim. :D %25 indirim ile istediğim fiyata gelir umarım.

Videonun sonunda gözleri kapat, sanki odada elektrikli süpürge çalışıyor. :) Oyun oynarken bile çok rahatsız eder. Bence uğraşmaya değmez.

Ben örnek olması için söyledim. Hem videoda farkındaysanız 5.60 GHz gibi bir hıza çıkıyorlar. Sessiz bir 12 cm fan ile her türlü soğutur ama asıl mesele dönüştürücü bulmak.

- - - Güncellendi - - -

Hocam Contac 30 OC için benim işlemcinin çarpanı açık değil galiba o yüzden ikisinin ortası olan Contac 21'i almaya karar verdim. :D %25 indirim ile istediğim fiyata gelir umarım.

Ancak benim önerdiğim soğutucu 12 cm, sizin söylediğiniz model ise 92 cm. Aralarında 9 TL fark ediyor. Size tavsiyem 12 cm fan takılan soğutucular almanız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı