Sevdiğim kız beni küçük düşürdü

• Konuyu başlatan Slarex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 141
  • Görüntüleme 13B
Benzeri fakat bir tık daha utanç vericisi benim de başıma geldi. Hatta 7 yaşımdan beri içimde bir yerlerde duran programlama düğmesine acil basış sebebim oldu. Bu programlama bilgilerini, bilgisayar mimarisini vs. öğrenme sebebim; sadece kızın beni çoğu kişiye rezil etmesi oldu. Kıza karşı içimdeki sevgi bir nefrete, bir hırsa dönüşmüştü bu olaydan sonra.

Bir uğraş bulman gerekli kendine. Benim küçüklüğümden beri içimde programlama ve işletim sistemlerine karşı hevesim vardı. Ben bu yolda ilerledim, ilerliyorum ve hayatımın sonuna kadar da nasipse ilerlemek istiyorum.

İçimdeki hırs ve heves, bu kızın beni rezil etmesi yüzünden ölmüyor. Canlı kalmasını istiyorum da zaten. Gece 2-3'lere kadar bilgisayar başında araştırmalar yapıyorum. İşletim sistemleri, bilgisayar mimarisi, 3D... Vücudum yorulmuş olabilir belki, konuşurken bazı kelimelerin geç yüklendiğini hissediyorum bazen.

Şimdi mi? Hahahah, kendisinin adını bile duyunca kahkaha atıyorum. O zamanki kendimden utanıyorum. Hal ve hareketlerimden utanıyorum.
Hocam, kiz size yapabilecegi en buyuk iyiligi yapmis. Bu arada, bence o kiz olmasaydi, baska bir nedenden oturu merakiniza yonelirdiniz.

Bende bu yaşta olmasa da benzer duyguları yaşamıştım. Telefonda pilot anons konuşması yaptığımda verdiği tepki hayallerimin değişmesine yol açsa da o yolun sonunda o çoktan gitmişti bende ondan sonra eşimle tanışıp, sevip evlenmiştim. Kimse için hayatını sıkıcı durumlara sürükleme. Elbet seni mutlu edecek kişi karşına çıkacaktır. Not: Kendini öyle insanlar için küçük düşürme. Muhatap olma ki seni ulaşılmaz zannetsinler ;)

Bende bu yaşta olmasa da benzer duyguları yaşamıştım. Telefonda pilot konuşması yaptığımda verdiği tepki hayallerimin değişmesine yol açsa da o yolun sonunda o çoktan gitmişti bende ondan sonra eşimle tanışıp, sevip evlenmiştim. Kimse için hayatını sıkıcı durumlara sürükleme. Elbet seni mutlu edecek kişi karşına çıkacaktır. Not: Kendini öyle insanlar için küçük düşürme. Muhatap olma ki seni ulaşılmaz zannetsinler ;)
Pilot konuşaması derken abi pilot musun? 😯
(Allah mutlu mesut etsin ağabey.)

Öncelikle merhaba, 14 yaşındayım. Tavsiye ve nasihata ihtiyacım var. Bunu konuşabileceğim hiçbir arkadaşım yok. Buraya yazmak istemezdim ama yaşça benden büyük, bu yollardan geçip tecrübe etmiş abilerim bana yardımcı olursa çok sevinirim.

Benim 4-5 aydır çok değer verdiğim, hayaliyle uyuyup hayaliyle uyandığım bir kız vardı. Benim eski yakın arkadaşım bu kızı severken kız da bana aşıkmış arkadaşlarından duydum. 3 gün önce kıza açıldım, reddetti. Okula gittim bir baktım başka bir erkeğin yanında gülüp eğleniyor, sohbet ediyor, temas kuruyor. Gün boyunca onları izledim, canım çok yandı. Konu açılmıştı kıza biri siz bunla (ben) aynı sınıfta mısınız diye sordu. Kız da beni küçük düşürdü evet ya ne yazık ki benzeri bir cümle kurdu.

Ben evde oturamiyorum, kalkıp dolaşıyorum içim daralıyor nefes alamıyorum, sanki duvarlar üstüme geliyor gibi oluyor, bugün gördüklerimden sonra. Nasıl unutabilirim? Cidden tavsiyenize çok ihtiyacım var.
Onun gibi karaktersiz biriyle çıkmadığın için yada birlikte olmadığın için şanslı olduğunu düşünmelisin. Hem Tip hem Karakter ve diğer istediğimiz şeyler birlikte olmuyor maalesef. Zamanında çok görmüş geçirmiş birisi olarak demek isterim ki: Karşındaki kişinin ilk olarak karakterini tanıyacaksın. Birinin gerçek yüzünü görmek istiyorsan onu baskı altında gözlemle. Baskı altında ve zor zamanında bile insanlara olabildiğince yansıtmıyorsa o değerli biridir. Öyle insanları gözlemle ve onlarla ol. Güzelliğe doyuluyor güzel mi diye yola çıkma. Elbet güzellik de önemli ama 2. önceliğin olsun. Üzülmeni gerektiren bir şey yok. Yarın bir gün bana hak vereceksin bu dediğimi sakın unutma. İyi ki bir araya gelmemişim diyeceksin. Şimdi üzülme sana kız mı yok :)

Onun gibi karaktersiz biriyle çıkmadığın için yada birlikte olmadığın için şanslı olduğunu düşünmelisin. Hem Tip hem Karakter ve diğer istediğimiz şeyler birlikte olmuyor maalesef. Zamanında çok görmüş geçirmiş birisi olarak demek isterim ki: Karşındaki kişinin ilk olarak karakterini tanıyacaksın. Birinin gerçek yüzünü görmek istiyorsan onu baskı altında gözlemle. Baskı altında ve zor zamanında bile insanlara olabildiğince yansıtmıyorsa o değerli biridir. Öyle insanları gözlemle ve onlarla ol. Güzelliğe doyuluyor güzel mi diye yola çıkma. Elbet güzellik de önemli ama 2. önceliğin olsun. Üzülmeni gerektiren bir şey yok. Yarın bir gün bana hak vereceksin bu dediğimi sakın unutma. İyi ki bir araya gelmemişim diyeceksin. Şimdi üzülme sana kız mı yok :)
Haklısın ağabey sanırım böyle hatalar yapa yapa öğrenicem Müslüm Gürses'in dediği gibi aldana aldana :)

Haklısın ağabey sanırım böyle hatalar yapa yapa öğrenicem Müslüm Gürses'in dediği gibi aldana aldana :)
Aynen öyle dostum :). Bak sana tavsiye:
Çapkın ol biraz. Bu zamanların bir daha geri gelmeyecek. Tadını çıkar. Şimdiye kadar 15'ten fazla flörtüm olmuştur. Hatta sınavlar bitsin bak birine daha yazacağım. Bir daha geri mi gelecek bu özgür gençlik zamanlarımız? Tadını çıkar :)

Reddedilmekten korkma yoksa yol alamazsın. Dilersen sana taktik gibi birkaç aklında bulunması gerekenleri de söylerim :).

Aynen öyle dostum :). Bak sana tavsiye:
Çapkın ol biraz. Bu zamanların bir daha geri gelmeyecek. Tadını çıkar. Şimdiye kadar 15'ten fazla flörtüm olmuştur. Hatta sınavlar bitsin bak birine daha yazacağım. Bir daha geri mi gelecek bu özgür gençlik zamanlarımız? Tadını çıkar :)

Reddedilmekten korkma yoksa yol alamazsın. Dilersen sana taktik gibi birkaç aklında bulunması gerekenleri de söylerim :).
Söyle abi işime yarar elbet :)

Geri
Yukarı