Sevdiğim kız beni küçük düşürdü

• Konuyu başlatan Slarex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 141
  • Görüntüleme 13B
Red edilmeye canım yandı denemişim değil mi konuda? Nedir bu içinizdeki küçümseme duygusu atın şunu üstümüzden.

Ya hocam bırakın bu işleri. Türkiye'de yaşıyoruz. 14 yaşında neyin aşkını yaşıyorsun. Sananda yıllardır seviyor. Geçen bir yazı gördüm. Çocuk 5 yıldır seviyorum diyor. Yaşı 15 ve 10 yaşından beri mi seviyor yahu? Ne kadar saçma bir durum. Aşk ile uğraşmak yerine okul ile uğraş. 🤐

Anonim olunca millet normal hayatta asla yapamayacağı şeyleri yapabiliyor, bunlardan biride insanları aşağlamak ve dalga geçmek. Takma bunları kardeşim bırak oturduğu yerlerden laf atsınlar sana. Kendileri hiç bu dönemlerden geçmemiş gibi konuşmaya devam etsinler.

Ohoo hocam siz de biraz abartmışsınız, birinin sizi güya "küçük düşürmesinden" falan etkilenmemek lazım. Zaten belli ki arkadaş sizi kendisinden "altta" görüyor, böyle kibir depolarıyla bırakın hoşlanmayı iletişime geçmek dahi vakit kaybı.
Not: En azından okullar açılıncaya kadar böyle şeylerle uğraşmayıp 2. sınavlara çalışın derim, online olunca kayış kopuyor (en azından bende öyle oldu, toparlamaya çalışıyorum şimdi).

Severek evlenmek de size göre yalan ve sempati o zaman. Saçma, insan da olan bir şeyin kabul edilmemesi garip ve düşündürücü.
İnsan anatomisini araştırınız. Aşk diye bir şey yoktur. Bir kişiden hoşlanabilirsin. Sempati duyup hoşlandığın kişiyle kendini yan yana bulmaktan da hoşlanabilirsin. Ama hiç kimse başkasıyla ömrünü heba etmekten 50 yıl boyunca zevk alamaz. Bıkkınlık denen bir şey var. Ben 3 ay aynı ayakkabıyı giyince bıkıyorum yanımda ailemden olmayan bir kişi ile heralde 1 yıl zor dururum. Ergen dizilerindeki gibi lanse edilen de aşk değil saplantıdır.

Vasıfsız ve ezik insanların seni küçük düşürdüğünü, o duvarların üzerine geldiğini hatırladıkça kendinde güç bul ve bunu motivasyon olarak kullan.

Herkesin zor zamanların üzerinden gelmek için bir yöntemi vardır. Bazısı kedi videoları izler, bazısı bir şeyler yer. Bense Rusların dans etmesini izliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tavsiye ederim.

İnsan anatomisini araştırınız. Aşk diye bir şey yoktur. Bir kişiden hoşlanabilirsin. Sempati duyup hoşlandığın kişiyle kendini yan yana bulmaktan da hoşlanabilirsin. Ama hiç kimse başkasıyla ömrünü heba etmekten 50 yıl boyunca zevk alamaz. Bıkkınlık denen bir şey var. Ben 3 ay aynı ayakkabıyı giyince bıkıyorum yanımda ailemden olmayan bir kişi ile heralde 1 yıl zor dururum. Ergen dizilerindeki gibi lanse edilen de aşk değil saplantıdır.
Binlerce insan severek evleniyor bir insan ile 50 yıl 70 yıl geçiriyor ve onunla olduğu her dakikadan memnun oluyor. Neden ? Çünkü hayatını ona vermeye kendini hazırlamış. Yahu binlerce insan eşi öldü diye acısına dayanamayıp 2 gün sonra kendisi ölüyor. Siz bir insan ile ömür geçiremezsin veya siz 50 yıl boyunca birisi ile ömür geçiremeyeceksiniz diye aşk diye bir şey olmadığı anlamına gelmiyor. En basitinden benim dedem, nenem vefat ettiğinde kahrolmuştu ve gerçekten her şeyi alt üst olmuştu ve yaşam enerjisi yok olmuştu Bu aşk değil de nedir acaba ? Daha bugün nenem ile ilgili bir şey desek kara kara onu düşünür.

Öncelikle merhaba, 14 yaşındayım. Tavsiye ve nasihata ihtiyacım var. Bunu konuşabileceğim hiçbir arkadaşım yok. Buraya yazmak istemezdim ama yaşça benden büyük, bu yollardan geçip tecrübe etmiş abilerim bana yardımcı olursa çok sevinirim.

Benim 4-5 aydır çok değer verdiğim, hayaliyle uyuyup hayaliyle uyandığım bir kız vardı. Benim eski yakın arkadaşım bu kızı severken kız da bana aşıkmış arkadaşlarından duydum. 3 gün önce kıza açıldım, reddetti. Okula gittim bir baktım başka bir erkeğin yanında gülüp eğleniyor, sohbet ediyor, temas kuruyor. Gün boyunca onları izledim, canım çok yandı. Konu açılmıştı kıza biri siz bunla (ben) aynı sınıfta mısınız diye sordu. Kız da beni küçük düşürdü evet ya ne yazık ki benzeri bir cümle kurdu.

Ben evde oturamiyorum, kalkıp dolaşıyorum içim daralıyor nefes alamıyorum, sanki duvarlar üstüme geliyor gibi oluyor, bugün gördüklerimden sonra. Nasıl unutabilirim? Cidden tavsiyenize çok ihtiyacım var.
Bu sene sınava gireceksin zaten okullar ayrılırsa aranız açılır olabildiğince uzaklaş, elbet unutursun ömrün çuvala girmedi daha önünde uzun yıllar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı