Sevdiğim kıza açıldım ama reddetti

21 gün kuralı nedir ?
21 gün, herhangi bir şeye alışmak için insana verilen süredir.
Mesela ders çalışma alışkanlığı kazandırılmak istenen öğrencilere 21 gün etüt verilir vs. vs.

21 gün boyunca kendinizi bu durumdan soyutlayın.

Ayrıca, bakacak olursanız en mantıklı cevaplardan birisi şu;
Bu bence ergenlik gibi.
İnsan 23-24 yaşına kadar ergen kalabiliyor.
Bu tür şeyler fazla normal.

2 hafta da aşık olmadım zaten. 2.haftasında gittim tanıştım 1 ay sonra aşık oldum
Dediğim gibi bu bence hoşlantı. Aşk değil. Aşk dediğimiz şey, kendi tabirim ile karşı cinsi tam anlamıyla (uzun bir zaman diliminde) tanıdığın zaman ona karşı duyduğun bir duygu. 1 ay gibi bir zaman değil dediğim gibi uzun bir zaman.

Dediğim gibi bu bence hoşlantı. Aşk değil. Aşk dediğimiz şey, kendi tabirim ile karşı cinsi tam anlamıyla (uzun bir zaman diliminde) tanıdığın zaman ona karşı duyduğun bir duygu. 1 ay gibi bir zaman değil dediğim gibi uzun bir zaman.

21 gün, herhangi bir şeye alışmak için insana verilen süredir.
Mesela ders çalışma alışkanlığı kazandırılmak istenen öğrencilere 21 gün etüt verilir vs. vs.

21 gün boyunca kendinizi bu durumdan soyutlayın.

Ayrıca, bakacak olursanız en mantıklı cevaplardan birisi şu;

İnsan 23-24 yaşına kadar ergen kalabiliyor.
Bu tür şeyler fazla normal.

Tamam anladım teşekkürler.

Merhabalar. Bu sene sınıfa yeni bir kız geldi kız geldikten 2 hafta sonra gidip tanıştım bayağı konuştuk wp de ve gerçekte. Hatta dışarı bile çıktık. Üzerinden 1 ay geçti ve ben kıza açıldım. Duygularımı söyledim. O da ben böyle düşünmüyorum dedi. Seninle arkadaş olmayı mesajlaşmayı seviyorum falan dedi. Bende kendi kararın dedim ve oradan ayrıldım. Sonra kıza biraz soğuk davrandım normal olarak çünkü mental olarak paramparça olmuştum. Daha sonra birkaç gün önce kız geldi benimle konuşmak istedi. Gittim yanına. Bana neden soğuk yapıyorsun falan dedi. Olduğum ortamlara girmiyorsun falan dedi. Seni öyle görünce üzülüyorum falan dedi. Bende daha yeni yeni kendime geliyorum dedim özür diledim. Sana arkadaş kalmak istediğimi söylemiştim falan dedi. Bende seninle arkadaş kalmayı isterim hiç konuşmamaktan iyidir dedim. Arkadaşız şu an. Geçenlerde beni Instagram'dan yakın arkadaşlara ve Snapchat'ten eklemiş. Sevdiğim kızla nasıl arkadaş kalacağım onu da bilmiyorum. Tavsiyeleriniz nedir?
Reyiz arkadaş olmak biraz acı verici olabiliyor özellikle sana arkadaş olarak gelip sevdiği erkeği anlattığı zamanlar oluyor yıkılıyorsun tabi ki kimsenin günahını alamam ama bazı kızlar bazı erkeklerin kendilerine aşık ederek aşk acısı çektirmeyi seviyorlar egolarını tatmin ediyorlar kısacası kendini bu şekilde harcamanı istemem bence peşinde koşmayı kesersen asıl amacını anlarsın..

Reyiz arkadaş olmak biraz acı verici olabiliyor özellikle sana arkadaş olarak gelip sevdiği erkeği anlattığı zamanlar oluyor yıkılıyorsun tabi ki kimsenin günahını alamam ama bazı kızlar bazı erkeklerin kendilerine aşık olarak aşk acısı çektirmeyi seviyorlar egolarını tatmin ediyorlar kısacası kendini bu şekilde harcamayı istemem bemce peşinde koşmayı kesersen asıl amacını anlarsın..

Zaten peşinde koşmuyorum sadece arkadaşım o da sözde yani gelip selam verirse ben de veririm

Kimseyi zorlayamam bana aşık olması için sadece kendi içim içimi yiyor.

Soğuk davranmaya devam et. Belli ki rahatsız oluyor senin soğukluğundan. Hatta karşı atak yap başka kızlara ilgi göster. Zaten içinde az bir sevgi varsa kendiliğinden gelecektir.

zaten peşinde koşmuyorum sadece arkadaşım o da sözde yani gelip selam verirse ben de veririm

Kimseyi zorlayamam bana aşık olması için sadece kendi içim içimi yiyor.
Kardeşim zamanla herşeyin yerine oturacağını düşünüyorum aşk muhabbetleri hep böyle oluyor en geç 1 sene içinde unutuyorsun hatta bazen sen kızdan ilgini kesince kız sana bile aşık olabiliyor kaçan kovalanır misali ben mesela red yediğim kızdan bi kaç ay içinde muhabbeti kesmiştim sonra kız gelip kendi yavşamaya başladı yani biraz beklemen gerekiyor kardeşim hiçbirşey belli olmuyor..

Yeni konular

Geri
Yukarı