Sevdiğim kıza açılmalı mıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kız ile yaklaşık 2 aydır konuşuyoruz. Günde en az 2-3 kez WhatsApp üzerinden sohbet ediyoruz. Artık giyeceği kıyafetleri falan bile bana sormaya başladı.
Yani demek istediğim sevgili gibiyiz, fakat ne olduğumuz belli değil. Gelelim soruma; sizce bu kıza açılmalı mıyım? Zaman sıkıntım yok. İstersem 1-2 ay daha bu durumu ilerletebilirim. Eğer kız beni yakın arkadaşı olarak görüyorsa hoş bir durum olmaz.

Benim ilk düşüncem her zaman açılmak yönünde fakat bazı kızlar ümit verip bir şekilde senden hoşlanıyormuş gibi davranıp geri çekilip seni arkadaşım olarak görüyorum demekten haz duyarlar bunu göz önünde bulunudurmalısın.

Burada yaş da devreye giriyor hocam, konu sahibi en azından 22-23 yaş altı ise bir yerde yemeğe götürmek abes kaçar. Yemek yerine konser, sinema vs. olabilir. Corona günlerinde olduğumuz için; kahve dükkanında, AVM'lerde veya sosyal parklarda takılınılabilir...
Doğru olabilir. 27 yaşındayım ben olsam yemeğe çıkartırdım ancak 17-18 yaşlarındayken bile yemeğe çıkartırdım ben. İlk (romantik olarak) buluşma bence yemeğe çıkartılarak yapılmalı.

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Şöyle yapmaya karar verdim; 1-2 belki 3 hafta daha işi ilerletip eğer gerçekten benden hoşlandığını hisseder isem yemeğe çıkartıp dönüşte veya eve gittikten sonra açılacağım. Ama emin olamazsam açılarak riske atmam.

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Şöyle yapmaya karar verdim; 1-2 belki 3 hafta daha işi ilerletip eğer gerçekten benden hoşlandığını hisseder isem yemeğe çıkartıp dönüşte veya eve gittikten sonra açılacağım. Ama emin olamazsam açılarak riske atmam.

Hocam öyle bir yemeğe çıkarttıktan sonra dönüşte ya da eve gidince açılmak saçma olmaz mı?

Niye uzatıyorsun bu kadar zaten belli bir süredir birbirinizi tanıyorsunuz. Kızın hisleri bu sürede değişmeyecek, bu kadar tutuk olman iyi değil. Reddedilme korkunu bir yer önce. Kendinden emin olmamak, kararsızlık, çekingenlik iyi şeyler değildir. Hem neyi riske atacaksın merak ettim kızın hisleri karşılıklı değilse dahi "lanet olsun benden hoşlanıyormuşsun seninle arkadaş olamayız" mı diyecek? Hayır. Yalnızca şu anda olduğu gibi friendzone yerini sağlamlaştıracaksın.

Sen yine de bildiğin yoldan git, tecrübe ederek öğren bazı şeyleri. Kabul ederse bir ara sorarsın "2-3 hafta önce teklif etseydim reddeder miydin?" diye cevabını alırsın zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı