Sevdiğim kızdan nasıl vazgeçerim?

CiciMavişKuş

Femtopat
Daha fazla  
Hayatımda ilk defa gerçek anlamda bir kız sevmiştim. Daha önce de ilişkilerim oldu fakat bu kişi gözüme farklı geldi. Onu her şeyiyle sevmiştim. Bir süre ilişkimiz oldu. Ailesinden kaynaklı vs ayrıldık ama ben hala sevdiğini hissedebiliyordum. Bazen konuşmalarda öyle oluyordu.

Son 1 haftadır ilişkimiz can çekişiyor. Geçen hafta cumartesi sevdiğini aşırı rahat bir şekilde anlayabilirken o günden 2 gün sonra hislerim bitti dedi. Ve 1 hafta geçti üzerinden. Dün tekrar konuştuk. Belki de hiç olmamıştı, seni üzmemek için öyleydim vs bir şeyler dedi. Bu beni ciddi anlamda çok kırdı. Yok oldum yani. O kızı, o kızdan daha çok seviyorum. Kendimden de daha çok seviyorum. Ben öleyim onun ömrü artsın yani. O derecede çok seviyorum. Üstelik aynı sınıftayız.

1 haftadır her gece ağlıyorum. Bugün ağlayarak uyandım. Aklımdan çıkmıyor. Dünden beri konuşmuyoruz. Artık ondan iyi geceler, günaydın mesajları gelmeyeceğini bilmek aşırı derecede üzüyor. En azından ciddi manada özür dileyene kadar her ne kadar elim sohbete gitse de yazmak istemiyorum.

Sizce yarın okulda alıp konuşsam mı ya da ne yapmalıyım? Aklımdan çıkmıyor. Moralim zaten yerlerde, moralimi bozacak cevaplar vermezseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayatımda ilk defa gerçek anlamda bir kız sevmiştim. Daha önce de ilişkilerim oldu fakat bu kişi gözüme farklı geldi. Onu her şeyiyle sevmiştim. Bir süre ilişkimiz oldu. Ailesinden kaynaklı vs ayrıldık ama ben hala sevdiğini hissedebiliyordum. Bazen konuşmalarda öyle oluyordu.

Son 1 haftadır ilişkimiz can çekişiyor. Geçen hafta cumartesi sevdiğini aşırı rahat bir şekilde anlayabilirken o günden 2 gün sonra hislerim bitti dedi. Ve 1 hafta geçti üzerinden. Dün tekrar konuştuk. Belki de hiç olmamıştı, seni üzmemek için öyleydim vs bir şeyler dedi. Bu beni ciddi anlamda çok kırdı. Yok oldum yani. O kızı, o kızdan daha çok seviyorum. Kendimden de daha çok seviyorum. Ben öleyim onun ömrü artsın yani. O derecede çok seviyorum. Üstelik aynı sınıftayız.

1 haftadır her gece ağlıyorum. Bugün ağlayarak uyandım. Aklımdan çıkmıyor. Dünden beri konuşmuyoruz. Artık ondan iyi geceler, günaydın mesajları gelmeyeceğini bilmek aşırı derecede üzüyor. En azından ciddi manada özür dileyene kadar her ne kadar elim sohbete gitse de yazmak istemiyorum.

Sizce yarın okulda alıp konuşsam mı ya da ne yapmalıyım? Aklımdan çıkmıyor. Moralim zaten yerlerde, moralimi bozacak cevaplar vermezseniz sevinirim.

Bence gizliden yürütün.

Hocam kaç yaşındasınız ?
15-16 ama küçüksünüz deyip geçiştirmeyin lütfen.
Bence gizliden yürütün.
Hocam genel olarak ilişkiden korkuyor. Çok fazla denedim ama olmuyor severken bile mesela şey demişti hiç hata yapmıyorsun bu benim kafamı karıştırıyor vs. Ama sevgili olmaktan korkuyor. Güven problemi var. Artık umudumu kestim.
Vazgeç diyen kim? Sonuna kadar zorla ve şansını dene.

İçinde durup dert olacağına dışına vur mert olsun.
Hocam gerçekten artık vazgeçmem lazım. Çok fazla zorladım. Günlerdir haftalardır çaktırmadan konusunu açıyorum. Olmuyor maalesef. Onun beni sevdiğinden aşırı emin olduğum zamanlarda bile mesafe koymaya çalışıyordu. Artık çok zor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Okulda muhabbete girmemeye çalışmalı mıyım?

@CiciMavişKuş çıkma teklifi et. Kabul etmezse yapacak bir şey yok. Unutmaya çalış.

Ben korkaklık yaptım ve çıkma teklifi bile etmedim. Şu an pişmanım.

Eğer harekete geçmezsen sen de pişman olacaksın.
Hocam biz sevgili olduk. Ayrıldık. Üstelik dün o dediklerimi dedi. Dünden beri konuşmuyoruz. 1 buçuk 2 aydır ben aşırı uğraşıyorum. Güzel sonuçlar elde ettiğim zamanlar da oldu edemediğim zamanlar da. Hala sevdiğimi biliyor. Ama o hala seviyor mu bilmiyorum. Sorun orda. Zamanında bir geçmişimiz var. Tekrar teklif edemem. Kabul etmez. Üstelik çok dengesiz. Bir gün güzel davranıyor bir gün mesafeli. Şu an tekrar teklif etse bile kabul eder miyim bilemiyorum karakterinden dolayı (karaktersiz demiyorum sadece dengesiz vs.). Çok seviyorum ama unutmam gerekiyor.

Öncellikle senin için acı veriyorsa acına son vermelisin. Her durumda ve önemli durumlarda duygusuz olmaya çalışmalısın.
Bence konuşmamalısın çünkü sen onunla konuştukça gene acı vurucak. Kendini zamana bırakmalı ve onun ile alakali hiçbir şeyle ilgilenmessen ağlamalı ve üzülmemen duruma girersin ve belli durumlarda neden duygusuz olmak zorunda olduğunu anlayabilirsin.

Öncellikle senin için acı veriyorsa acına son vermelisin. Her durumda ve önemli durumlarda duygusuz olmaya çalışmalısın.
Bence konuşmamalısın çünkü sen onunla konuştukça gene acı vurucak. Kendini zamana bırakmalı ve onun ile alakali hiçbir şeyle ilgilenmessen ağlamalı ve üzülmemen duruma girersin ve belli durumlarda neden duygusuz olmak zorunda olduğunu anlayabilirsin.
Hocam haklısınız ama nasıl yapabilirim bilmiyorum. Mesela bir arkadaşımla konuşuyorum ağlayıp rahatlıyorum. Bundan 2 3 saat sonra tekrar içim bir kötü oluyor duygulanıyorum. Okulda en azından gerçek anlamda özür dileyene kadar konuşmayacağım. Bana az şey yaşatmadı sonuçta. Özür dilerse de belki eski arkadaşlığımıza dönebilirim. Fakat dediğiniz duygusuzluk olayını nasıl yapabilirim? Acıma son vermek istiyorum fakat nasıl?

Yeni konular

Geri
Yukarı