Sevdiğim kızdan Red yedim üstüne kız başkasını seviyor

CrayZzBullet

Centipat
Katılım
24 Haziran 2019
Mesajlar
30
Abilerim ablalarım ben bir kıza aşık oldum. Kız seneye taşınıyor fakat ben çok seviyorum. Açıldım kıza reddetti beni sonra peşinden koştum fakat kız istemiyordu. En son bana bakma bile istemiyorum dedi. Ben de vazgeçmeye çalistim fakat kızın neden reddettiğini öğrenmek istiyordum. Kıza soracak yüzüm kalmadığından arkadaşına sordum. Sevdiği biri var ama kim olduğunu söylemem dedi. Açılmadan önce sorduğumda sevdiği biri yok dedi. Abilerim kardeşlerim durum böyle ne yapsam bilmiyorum.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Vavien.

Terapat
Katılım
20 Aralık 2014
Mesajlar
13.102
Makaleler
6
Çözümler
279
Yer
İstanbul
Öncelikle başlıktaki ret kelimesinin "red" şeklinde ve büyük yazılmalı LoL'deki kırmızı korkabuk amcamızı çağrıştırdı.

Olaya gelecek olursak; sınıfındaki kızları düşün. Sırayla hepsi gelip senden hoşlandığını söylese, hepsine evet der miydin? Hiç sanmıyorum. Reddetme nedenin ne ise, o kızın seni reddetme nedeni de o olabilir. Belki de farklı bir şeydir.
Tipsiz olduğunu düşünüyordur. Ya da yeteri kadar yakışıklı olmadığını. Yeteri kadar akılı değilsindir, belki de kaslı. Kısasındır, belki de çok uzun. Bunun dışında çok konuşma vb. sevmediği kişilik özelliğin olabilir. Belki de sadece bir yıl sonra ayrılmak zorunda kalacağı birine bağlanmak istemiyordur.
Başka birini sevdiğini söyleme sebebi muhtemelen seninle uğraşmak istemediği için.

Başka gelin adaylarına yelken açmanı tavsiye ederim.
 

Arleigh Burke

Hectopat
Katılım
2 Nisan 2019
Mesajlar
977
Çözümler
1
Yer
IBM 5150
Genç arkadaşım, kendini çok üzmemeye çalış. Ben de red yedim zamanında. Bazen diyorsun bu kızı unutamam, unutuluyor sonra daha iyisi geliyor o da unutuluyor. Kıza daha yazma. Her yerden engelle. Artık öyle biri olmasın hayatında. Sonra karşına gelecek yeni fırsatları değerlendir. Daha iyisi de çıkacak karşına. Tecrübeyle sabit.
 

Lyrax52

Hectopat
Katılım
16 Ocak 2020
Mesajlar
5.156
Çözümler
13
Nasip değilmiş diyelim. Ama belki daha iyi olmuştur. Belki daha iyi biriyle tanışırsın, belki o kişinin sana zararı olacaktı. Üstelik "burası tanışma sitesi değil" diyen arkadaşlar. Evet burası teknoloji formu, ama konu dışı bir şey bu. Adı üstünde konu dışı. Üstelik yardımcı olsak fena mı?
 

Jira

Zettapat
Katılım
22 Kasım 2016
Mesajlar
22.601
Makaleler
19
Çözümler
84
Yer
Boeing 777
Burası bir teknoloji forumu. Tanışma sitesi değil.
Burası bir teknoloji forumunun ''konu dışı'' kategorisi. Kıps?

@CrayZzBullet Yanlış kapıya giren anahtarsan eğer, zorlamayacaksın, kırılırsın. Her sevdiğimiz ya da güzel bulduğumuz insanın bize güzel bir cevapla dönmesini beklemek bencillik olur. İllaki hayatında da senden hoşlanan, belli etmiş ya da etmemiş biri olmuştur ancak bu da senin hiç umurunda olmamıştır belki. Ha o durum işte senin şu an başına gelenle tıpatıp aynısı.

Farklı kapılar her zaman olacaktır, sen doğrusunu bulmaya çalış, yanlışında da tecrübe deyip en az zararla kurtul.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarı