Sevgili olmak ya da evlenmek istememek

• Konuyu başlatan Juke
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 4B

Juke

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Bugün biraz kendimden bahsetmek ve sizlerden fikir almak istiyorum.

Başlangıçtan anlayacağınız üzere bende bir duygusuzluk olmaya başladı. 26 yaşındayım ve Türkiye'nin sayılı firmalarının bir tanesinde Bilgi İşlem departmanında çalışıyorum. Şükür güzel para kazanıyorum. Aslında evlilik için maddi olarak hazırım. Evim var arabam var istediğim çoğu şey var hayatımda. İş yerinde ve ailemden sürekli evlenmem için nasihatler alıyorum. "Evlen yaşın geldi"diye.

Açıkcası evlenmeyi bende istiyorum. İyi bir eşim güzel bir hayatım olsun istiyorum. Sorun şu insanlara güvenemiyorum ve kimseyi sevemiyorum. Çok fazla sevgilim oldu bu zamana kadar ve sanırım aşık olamıyorum. Şuan inanın telefonumda sadece annemden ve arkadaşlarımdan gelen aramalar ve mesajlar var. Herhangi bir flört,sevgili istemiyorum hayatımda. Aldatılma ve ev içinde huzursuzluk olur boşanırız diye korkuyorum ve bundan dolayı birisiyle ciddi düşünemiyorum. 1 kere tam sözlenme aşamasına geldim ve bir şekilde bahane uydurarak ilerlemedi iş.

Tam bir asosyalim. Eve 7 gibi geliyorum ve yemek yiyip kendimi bilgisayar başına atıyorum. 1 gibi yatıp sabah 7 de işe gidiyorum. Ailemle bile doğru düzgün vakit geçirmiyorum. Bunu neden yaptığımı bilmiyorum. Vücudum resmen buna alışmış gibi. Eşimle ayrı eve çıkınca bu durum devam eder diye korkuyorum bir yandan.

Sizlerden tavsiyem tam olarak ne yaparsam bu kafadan kurtulabilirim ? Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen vereceğiniz cevaplar benim için önemli.

36 yaşındayım ve 10 yıldır evliyim. Akşam eve geldiğimde PC başına geçmemek için kendimi zor tutuyorum. Cuma ve cumartesi akşamları gece 3'e kadar oynuyorum. O da yetmiyor. Böyle olacağını bilseydim hiç evlenmezdim. Evli olunca mecburen eşine de vakit ayırman gerekiyor. PC sevdasını biraz azalta bilirsen ve gerçekten aşık olduğun zaman evlenmeni tavsiye ederim.

36 yaşındayım ve 10 yıldır evliyim. Akşam eve geldiğimde PC başına geçmemek için kendimi zor tutuyorum. Cuma ve cumartesi akşamları gece 3'e kadar oynuyorum. O da yetmiyor. Böyle olacağını bilseydim hiç evlenmezdim. Evli olunca mecburen eşine de vakit ayırman gerekiyor. PC sevdasını biraz azalta bilirsen ve gerçekten aşık olduğun zaman evlenmeni tavsiye ederim.

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Aşık olmayı bekleyeceğim bende yoksa sırf evlenmek için evlenirsem başıma iş gelecek biliyorum :)

PC sevdalısı değilim aslında ama sigara gibi bağımlılığı var. Hiç bir şey yapmasam Netflix üzerinden dizi veya film izliyorum. Aileme biraz zaman ayırmam gerek.

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Aşık olmayı bekleyeceğim bende yoksa sırf evlenmek için evlenirsem başıma iş gelecek biliyorum :)

PC sevdalısı değilim aslında ama sigara gibi bağımlılığı var. Hiç bir şey yapmasam Netflix üzerinden dizi veya film izliyorum. Aileme biraz zaman ayırmam gerek.
Aile ortamına bağlı biraz. Ailem ile yaşarken senden hiç bir farkım yoktu. Severek evlendim ama PC sevdası hiç bir zaman tamamen silinmedi. 4-5 defa sistemimi sattım ama en fazla 1 ay dayanabildim yeni sistem toplamamak için. Bir kaç yıldır TV dizilerine sardık eşim ile birlikte anca böyle biraz daha az PC başında vakit geçiriyorum. Aslında dizilerde bahane bana kalsa yine oyun oynamak için PC başına geçerim.

Evlilik ciddi bir müessese. Filmlerdeki gibi gördüm, aşık oldum, evlendim evliliği yapılmamalı zaten. Her şeyden önce evlenecek kişi nasıl sorumluluklar altına gireceğini bilmeli, kendini hazır hissetmeli. Çünkü evlilik, bekarlık gibi eve gelip 5 saat başında PC geçirmek değil, sabahlara kadar gece hayatı yaşamak hiç değil. Ne fazla asosyalliği, ne de fazla sosyalliği kaldırmaz.

Evleneceğin insan da her şeyden önce bir insan. Mesai arkadaşından biraz daha farklı insan ama. Mesai arkadaşına göre sevgi, saygı, ilgi, mutluluk, huzur zaman daha çok isteyen bir insan :) Bu sebeple evlendiğinde ne yaparsan, birliktelik şart olmalıdır. Yoksa o karşı kanepede elinde telefon, sen içerideki odada bilgisayar, böyle bir köprü kuracağınızı sanmıyorum.

Ama birlikte düşünürseniz, mesela evleneceğiniz kişinin de ilgisi varsa oyunlara, kurarsınız PS4, açıp oynarsınız birlikte. İkiniz de zevk alırsınız, amaç olur size. Yine benim sevmediğim ama çok popüler mobil oyunlar var. Seçenek çok yani. Ya da dizi izleyeceksindir, eve geldiğin gibi yapmazsın da akşam ikinizin de boş zamanında yaparsın.

Bir diğer nokta çocuk. Çocuk olduktan sonra işler daha fazla değişiyor. Bir süreden sonra fark ediyorsun ki otomatik olarak dünyan ailenin etrafında dönmeye başlıyor. Yani eğer çocuğunu sevecek ve iyi bir aile babası olacak tipsen, artık bekarlıktan kalan çoğu alışkanlığını unutuyorsan ve yeni düzenine bağlı olarak hobiler kuruyorsun.

Mesela hafta sonu arkadaşlarınla bar'a, cafe'ye değil de eşin ve çocuğunla lunaparka gidiyorsun, çocuk sinemasına gidiyorsun, AVM'ye gidiyorsun vs. :)

Aşağı yukarı aynı yaşlardayız. Acele etme ama bu ruh halinden de kurtul. Kimsenin baskısıyla evlenme, kendini hazır etmeden de sakın evlenme. Ailen evlenmeyecek, sen evleneceksin bunu da unutma. Doğru insan diye bir şey var ve bazen biraz uzakta olabiliyor, göz ardı etme onu :)

NOT: Evli değilim, çocuğum da yok. Sadece iyi bir gözlemciyim. Bol şans.

Aşağı yukarı aynı yaşlardayız. Acele etme ama bu ruh halinden de kurtul. Kimsenin baskısıyla evlenme, kendini hazır etmeden de sakın evlenme. Ailen evlenmeyecek, sen evleneceksin bunu da unutma. Doğru insan diye bir şey var ve bazen biraz uzakta olabiliyor, göz ardı etme onu

Hocam uzun uzun yazıp detaylı bir şekilde anlattığın için teşekkür ederim. Özellikle bu kısım hoşuma gitti :) Hemen hemen aynı şeyleri düşünüyoruz ve dün ilk defa ailemle sosyalleşmeye başladım kurtulacağım bu bilgisayar illetinden :)

Kardeşim bende aynı yaştayım ve benim arkadaşlarımda bu yaşta. Hepsi için aynı sorun var. Ama yine de sen şanslısın. Bütün birikimin mevcut durumda. Güvenmeme konusunda haklısın. Artık insanlar özellikle kadınlar eskisi gibi değil. Fazla yalancı, sahtekar, ikiyüzlü hatta sadakatsizler ama yine de korkarak iş yapılmaz. Pc de çok vakit harcıyorsun. Pc 'ye ara ver. Bende senin aksine ilkokuldan 22 yaşıma kadar pc üzerinde inanılmaz vakit harcadım. Buna harcamakta denmez, öldürdüm! Giden zamanın asla telafisi olmuyor. Pc gelip geçici bence insanlara zaman ayır bu alışkanlığını yavaş yavaş bitir. Mesela günde 5 saat oturuyorsan 4 e sonra 3'e 2'ye 1'e indir. Ben bu sorunu bu şekilde aştım. Ayrıca milletin söyledikleri seni hırpalamasın. Senin hayatın onları ilgilendirmez onlar kendi işlerine baksınlar. ( Ailen ve sevdiklerin hariç ). Bence hazır bu kadar birikimin varken acele etme ama çık gez insanları tanı. İçlerinden biri mutluluğun olacaktır.

Kardeşim bende aynı yaştayım ve benim arkadaşlarımda bu yaşta. Hepsi için aynı sorun var. Ama yine de sen şanslısın. Bütün birikimin mevcut durumda. Güvenmeme konusunda haklısın. Artık insanlar özellikle kadınlar eskisi gibi değil. Fazla yalancı, sahtekar, ikiyüzlü hatta sadakatsizler ama yine de korkarak iş yapılmaz. Pc de çok vakit harcıyorsun. Pc 'ye ara ver. Bende senin aksine ilkokuldan 22 yaşıma kadar pc üzerinde inanılmaz vakit harcadım. Buna harcamakta denmez, öldürdüm! Giden zamanın asla telafisi olmuyor. Pc gelip geçici bence insanlara zaman ayır bu alışkanlığını yavaş yavaş bitir. Mesela günde 5 saat oturuyorsan 4 e sonra 3'e 2'ye 1'e indir. Ben bu sorunu bu şekilde aştım. Ayrıca milletin söyledikleri seni hırpalamasın. Senin hayatın onları ilgilendirmez onlar kendi işlerine baksınlar. ( Ailen ve sevdiklerin hariç ). Bence hazır bu kadar birikimin varken acele etme ama çık gez insanları tanı. İçlerinden biri mutluluğun olacaktır.

Söylediğin her kelime de dibine kadar haklısın kardeşim. Yakın zamanda sigarayı bıraktım sıra bu ilette. Bilgi İşlem olduğum için bütün gün bilgisayar başındayım ve artık yılma noktasına geldim. Eve gidince kendime ve aileme zaman ayıracağım. Etrafımda şükür çok insan var ama dediğim gibi güven problemim yok sanırım kör kütük aşık olmam lazım :)

Söylediğin her kelime de dibine kadar haklısın kardeşim. Yakın zamanda sigarayı bıraktım sıra bu ilette. Bilgi İşlem olduğum için bütün gün bilgisayar başındayım ve artık yılma noktasına geldim. Eve gidince kendime ve aileme zaman ayıracağım. Etrafımda şükür çok insan var ama dediğim gibi güven problemim yok sanırım kör kütük aşık olmam lazım :)
Aynen öyle istediğini yap önemli olan senin mutluluğun. ( Yanlız küçük tavsiye öyle bir işi hayatta bırakma ). İyi bir iş bulmakta artık çok zor. 😅 Özellikle öyle dolgun paralı ve rahat. ( Gerçi rahat mı onu da bilmiyorum ). 😃

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı