Sevgilime Piercing'den Rahatsız Olduğumu Nasıl Söylerim?

Dark Knighht

Kilopat
Makaleler
18
Daha fazla  
Arkadaşlar sevgilim burnuna piercing taktırmış, ilk başta mıknatıslı olanlardan zannettim ama değil baya deldirmiş burnunu. Ben nedense acayip rahatsız oluyorum böyle şeylerden, hani küpe olur ona bir şey demem ama dudağa, buruna, göbek deliğine filan acayip rahatsız oluyorum. Bunu onu kırmadan nasıl söylerim bilmiyorum.

Açık açık söyle. Ben bu durumdan rahatsız oluyorum diye kibarca belirt. Tabiki tercihin kendisinde olduğunuda belirtmende fayda var. :)

Bir kere öncelikle kız arkadaşının değil hiç kimsenin hayat tarzına müdahale etmeye hakkın yok. Gönül işlerinden anlarım az çok, eğer açık açık söylersen ilişkin uzun süre devam etmez. Bir ilişki güven, huzur ve sevgi üzerine kuruludur. Eğer bir insanın, ki sevgilin olabilmiş o güzide insanın özgürlüğüne müdahale edersen, şimdi olmasa dahi gelecekte sorunlar çıkartır. İnsan her şeyden önce özgür olmak ister.

Fakat hoşlanmadığını uygun, şakayla karışık bir dille söyleyebilirsin. Gene de bunun onun tercihi olduğu, takmaya devam etmesi konusunda telkinde bulun. Zaten sana olan saygısı büyüdükçe, kendi iradesiyle yapmamaya başlar seni rahatsız eden şeyleri.

Bir süre sessiz kalacağım, olaya insanlara karışma açısından bakmamıştım. Belki bir hevestir geçer diye yaklaşacağım. Zaten kafamda ne şekilde kurarsam kurayım direk söylemek mantıklı ve doğru gelmiyor.

Arkadaşlar sevgilim burnuna piercing taktırmış, ilk başta mıknatıslı olanlardan zannettim ama değil bayağı deldirmiş burnunu. Ben nedense acayip rahatsız oluyorum böyle şeylerden, hani küpe olur ona bir şey demem ama dudağa, buruna, göbek deliğine falan acayip rahatsız oluyorum. Bunu onu kırmadan nasıl söylerim bilmiyorum.
Arkadaşlar sevgilim burnuna piercing taktırmış, ilk başta mıknatıslı olanlardan zannettim ama değil bayağı deldirmiş burnunu. Ben nedense acayip rahatsız oluyorum böyle şeylerden, hani küpe olur ona bir şey demem ama dudağa, buruna, göbek deliğine falan acayip rahatsız oluyorum. Bunu onu kırmadan nasıl söylerim bilmiyorum.

Onu ondan tiksindir. Mesela de ki sana hiç yakışmıyor bence çıkar şunu ispanyol boğasına dönmüssün de. Ben olsam öyle derim.

Açık açık söylemelisin. Kırılmanın, gücenmenin manası yok.

Şahsi fikrim ise; kimseyi değiştiremeyiz. İnsanları olduğu gibi kabul etmeliyiz. Senin zorlamanla çıkartacaksa bence hiçbir anlam ifade etmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı