Sevgilimin ailesi benden nefret ediyor

Merhabalar sevgili Technopat üyeleri.
Bugün sizlere sevgilimle yaşadığım bazı şeyleri ve sevgilimin ailesinin benden nefret etmesini anlatacağım.
Kasım ayında sevgilim bana açılmaya başlamıştı, ikimizde birbirimizden hoşlanmaya başlayınca bir anda çıkmaya başladık.
Sevgilim beni ailesi ile tanıştırmak istemişti, -benimkiler ile tanışmıştı.- her ne ise biz tanıştık eninde sonunda. Şöyle bir şey fark ettim sevgilimin 9 senedir tanıdığı bir arkadaşı var ve ailesi bu çocuk ile sevgilimi çok fazla birleştirmek istemiş -hala istiyorlar, özellikle teyzesi.- evde ne olursa olsun o çocukta oluyor bir yerden çıkıyor her seferinde. Ben onlara çok sık giden biri değilim ama o bize genelde haftada 1-2 kere gelir, ben ne zaman gitsem teyzesi beni tersliyor. -teyzesi haftaiçi evde oluyor.- Velhasıl kelam ailesi bana çok sıcak değil, hatta "Galiba sevmiyorlar" parçası ile anayım onları.
Size ne yapmalıyım? Hayatımda ilk defa sevgilim oldu başıma bunlar geldi var mıdır bir tavsiyeniz?
Öncelikle geçmiş olsun.
Burda iş sizde değil sevgilinizde.
Onlara sizi kabullendirmediği sürece , ikinci bir adıma geçemezsiniz.

Kardeşim senelerce aynı kızla çıkıp evlenmiş biri olarak sana şunu söyleyim. Sadece kız ile evlenmiyorsun. Ailesi ile de evleniyorsun. Kaldı ki 16 yaşındasınız daha nasıl bir iştir anlamıyorum aileler bu yaşta olanı biteni normal karşılıyorlar bana hiç mantıklı gelmiyor. Sizin iş yaş. O oğlanı aileler unutsa sen unutmazsın öyle biri olduğu hep aklında olacak. Bu aranızda hep bir sorun olacaktır. Büyük ihtimal o kız o oğlana döner tekrar. Sizin yaslarinizda insanların duyguları mantıkları tam oturmamış olur. Oluruna bırak aşık falan değilsen yürüdüğü kadar. Ama o benim evleneceğim kadın diyorsan kendi herkese kabul ettirmelisin. Kesinlikle karakterinden ödün verme o çok önemli. Peçete gibi silinip atılırsın. Önceki nasıl atildiysa ya da nasıl attıysa. Gözden geçirmen de fayda var. O yaşlarda ailelerin bilmesini mantıklı bulmuyorum.

Ben ne kadar yakın olursam olayım hiç bir kız arkadaşımı ailem olsun olmasın her gün evime çağırmam aga. Kızları anlamak biraz zor kıskanmayan insan olmaması lazım bence. Bu durumda sevdiğini korumak ve gözetmek için bundan rahatsızlık duyman elbette ki normal olması gereken birşey. Sevgi, saygı ve anlayış İle üstesinden gelebilirsiniz inşallah kardeşim. Allah yardımcın olsun inşallah hayırlısı olur.

Merhabalar sevgili Technopat üyeleri.
Bugün sizlere sevgilimle yaşadığım bazı şeyleri ve sevgilimin ailesinin benden nefret etmesini anlatacağım.
Kasım ayında sevgilim bana açılmaya başlamıştı, ikimizde birbirimizden hoşlanmaya başlayınca bir anda çıkmaya başladık.
Sevgilim beni ailesi ile tanıştırmak istemişti, -benimkiler ile tanışmıştı.- her ne ise biz tanıştık eninde sonunda. Şöyle bir şey fark ettim sevgilimin 9 senedir tanıdığı bir arkadaşı var ve ailesi bu çocuk ile sevgilimi çok fazla birleştirmek istemiş -hala istiyorlar, özellikle teyzesi.- evde ne olursa olsun o çocukta oluyor bir yerden çıkıyor her seferinde. Ben onlara çok sık giden biri değilim ama o bize genelde haftada 1-2 kere gelir, ben ne zaman gitsem teyzesi beni tersliyor. -teyzesi haftaiçi evde oluyor.- Velhasıl kelam ailesi bana çok sıcak değil, hatta "Galiba sevmiyorlar" parçası ile anayım onları.
Size ne yapmalıyım? Hayatımda ilk defa sevgilim oldu başıma bunlar geldi var mıdır bir tavsiyeniz?

Merhabalar. Benim de başıma benzer bi sorun geldi ve 5 yıllık ilişkim bitti. Senin anlattıklarından daha ağır birini yaşamış biri olarak sana tavsiyem önce sevgilinle konuş onun tavrina göre karar ver.
Bir ilişkiye 3.kişiler karıştığı vakit, o ilişki de kavgalar baş gösterir. Bu ailenizde olsa.
Çocuk haksız yere ailesinin yaninda duruyorsa, seni erteliyorsa, evliliği erteliyorsa ve dahasi evlenseniz bile ailesini sizin ilişkilere karistiracaksa ayrılın. Diğer çocuğa da gelince; sevgilinin ona davranışında bak, ailesi isteyebilir, ailesinin hatalarını eksikliklerini sevgiline yükleme.

Kardeşim senelerce aynı kızla çıkıp evlenmiş biri olarak sana şunu söyleyim. Sadece kız ile evlenmiyorsun. Ailesi ile de evleniyorsun. Kaldı ki 16 yaşındasınız daha nasıl bir iştir anlamıyorum aileler bu yaşta olanı biteni normal karşılıyorlar bana hiç mantıklı gelmiyor. Sizin iş yaş. O oğlanı aileler unutsa sen unutmazsın öyle biri olduğu hep aklında olacak. Bu aranızda hep bir sorun olacaktır. Büyük ihtimal o kız o oğlana döner tekrar. Sizin yaslarinizda insanların duyguları mantıkları tam oturmamış olur. Oluruna bırak aşık falan değilsen yürüdüğü kadar. Ama o benim evleneceğim kadın diyorsan kendi herkese kabul ettirmelisin. Kesinlikle karakterinden ödün verme o çok önemli. Peçete gibi silinip atılırsın. Önceki nasıl atildiysa ya da nasıl attıysa. Gözden geçirmen de fayda var. O yaşlarda ailelerin bilmesini mantıklı bulmuyorum.
Hocam uzun ve güzel konuşmuşsun ama şöyle kız o oğlana dönmez gerçekten arkadaş olarak sevdiğini bende anlayabiliyorum ama ailesi çok istiyor onunla çıkmasını

Kardeşim sen hanımköylü müsün ? Sen Türk erkeğisin bir kendine gel. Önce bir ağırlığın olacak ilişki içerisinde ( tabi ki şiddetten bahsetmiyorum, söz konusu bile olamaz. ) Çok ciddi ve kaba olmadan durumu anlat sevgiline, onsuz sen olmayacağını değil sensiz o olamayacağını kafasına sok. Ailesine gelince onların gözündeki çocuğa sakın şidden uygulama, aksine dost ol yapmacık da olsa takılmaya çalış. Kızın ailesine hoş gözük, elim ekmek tutuyor, dost canlısıyım gibisinden. Ama dostum sana bunu kesinlikle söylüyorum, kızın triplerini çekip ayrılma noktasına geliyorum deme, o kızın sana uyguladığı bir taktiktir. Senden ayrılamaz ama istediklerini yaptırmak için söz konusu yapar, işte orada bir ağırlık koyacaksın ! Bunu yaşadım da yaşattım da. Bu konular kimisine saçma gelir, kimisine ciddi. Madem bunu yapıyorsun sana da ciddi gelecek ! Yani dostum, kendine güvenin kendini sarsmasın. Sen sen ol dediklerimi hayatının bir parçası yap, işe yarar ise bana değil kendine teşekkür et. Çünkü bunu sen başarıcaksın !

Ayrılmanı tavsiye ediyorum. Kız senin düşüncelerine önem vermeyip bir de iki kez ayrılma noktasına getirmiş. Ailesi desen gerikafalılıktan başka bir şey yapmıyorlar. Huzursuz bir ilişki olacak. Ayrılınca yeni keşfedeceğin daha huzur bulabileceğin ilişkilerin de olabilir. Öyle bir durumda olmayı yeğlemek mazoşistlikten başka bir şey değil. Ayrıca ayrılan taraf sen olursan düşüncelerinin arkasında olduğunu göstererek ayrılmış olursun. Testesteronuna kaybetme derim. Dediğimi yaparsan ilerde çok geçmişe bakınca iyi ki dersin. Kaldı ki daha 16 yaşındasın. İllaki sonunda ayrılacaksın (bu şartlar altında). Üniversitesi de var bu işin.

2 yıl sonra adını bile unutacağın bir insan. Yaşın daha çok küçük. Geleceğini bir insan üzerine kurma. Bana kalırsa gururunu tercih et. Kimsenin aklını bu kadar meşgul etmesine izin verme. Hele de böyle bir pozisyondayken.

Geri
Yukarı