Sevgilimin ailesinin ilişkimizi öğrenmesinden korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnanılan dine göre yaşamak ne zaman yobazlık oldu? Böyle devam edin. Konudan ayrı olarak söylüyorum.
İnanılan dine göre yaşamak değil, kendi inandığı dini zorla başkasına itelemek yobazlık. Çocuk sadece birbirimizi çok seviyoruz ve değer veriyoruz yazmış. Birden konunun altı şu günah, bu günahcılarla doldu. Kendi başınıza gelmediği için mi her türlü sevgi ve ilgiden rahatsız oluyorsunuz?

İnanılan dine göre yaşamak değil, kendi inandığı dini zorla başkasına itelemek yobazlık. Çocuk sadece birbirimizi çok seviyoruz ve değer veriyoruz yazmış. Birden konunun altı şu günah, bu günahcılarla doldu. Kendi başınıza gelmediği için mi her türlü sevgi ve ilgiden rahatsız oluyorsunuz?

Yani o kadar son yorum benim olsun diye uğraşıyorum sen geliyon noktadan devam ediyon oldumu şimdi. Arkadaşlar yobazlık dindarlık herkese göre farklılık gösterebildiği için herkes kendi inancına göre yazar böyle basit bir konu üstüne daha fazla konuşmaya gereke olmadığını düşünüyorum. Bir de konu nereden nereye geldi. İnanılmaz bir şey.

Yani o kadar son yorum benim olsun diye uğraşıyorum sen geliyon noktadan devam ediyon oldumu şimdi. Arkadaşlar yobazlık dindarlık herkese göre farklılık gösterebildiği için herkes kendi inancına göre yazar böyle basit bir konu üstüne daha fazla konuşmaya gereke olmadığını düşünüyorum. Bir de konu nereden nereye geldi. İnanılmaz bir şey.
Son yorum senin olunca ne oluyor Hakimsin de dava mı kapatıyorsun? Herkes her istediğini yazacak, söyleyecek sonra onlara cevap vermek mi suç olacak? Arkadaş gelmiş burada konu açmış, derdini anlatmış, yardım istemiş, yardım edilmediği gibi de durduk yere üzerine gidilmiş. Ben susmuyorum kimse kusura bakmasın.

Son yorum senin olunca ne oluyor hakimsin de dava mı kapatıyorsun? Herkes her istediğini yazacak, söyleyecek sonra onlara cevap vermek mi suç olacak? Arkadaş gelmiş burada konu açmış, derdini anlatmış, yardım istemiş, yardım edilmediği gibi de durduk yere üzerine gidilmiş. Ben susmuyorum kimse kusura bakmasın.

Tamam bad boy sana sus demedim hakim falanda değilim konu saptırıldı. Konu bom b*k yerlere gitmeye başladı kimse sana da sus demiyor. Ayrıca sana yönelik kötü bir şey de demedim sevgili bad boy. Konu daha fazla saptırılmadan konuyu kapatalım anlamında konuya burada nokta koyuyorum demek istemiştim.

Tamam bad boy sana sus demedim hakim falanda değilim konu saptırıldı. Konu bom b*k yerlere gitmeye başladı kimse sana da sus demiyor. Ayrıca sana yönelik kötü bir şey de demedim sevgili bad boy. Konu daha fazla saptırılmadan konuyu kapatalım anlamında konuya burada nokta koyuyorum demek istemiştim.
Ben de sana bir şey demedim, dediğim şey bu tarz davranışlar karşılıksız bırakıldığında yapılmaya devam ediyor. Benim gözümde buradaki yorumların bir iki adım ilerisi sokakta el ele tutuşan gençlere sataşmak oluyor. (Sözlü veya fiziksel) Buradaki amacın konuyu uzatmak değil, bundan sonraki konuların bu raddeye gelmesine engel olmak olduğunu anlamamışsın. Bad boy falan diye saçmalamışsın.

Cümlenin başını okurken etkilenmiştim fakat devamında zekanı ortaya koymuşsun. İyi niyetini anlıyorum ama bu işler senin veya benim, alinin. Velinin demesiyle çözülecek işler. Coğrafya kaderdir lafına boyun eğrerek yaşamaya mecburen devam edeceğiz. Parantez içinde belirttiğin insan tipleri halk içinde (modern yerlerde) apt*l olarak sınıfladırılır. Böyle insanlara da yapacak bir şey yoktur o yüzden kimseye karışmadan kimseye bulaşmadan yolumuza bakacağız.

İki kişinin birbirini sevip değer vermesi mi günah?

Hocam bana neden sardınız anlamadım ben ailesinin gözünden baktım.
Ve evet günah sonuç olarak.
Belki arkadaş inanmıyor da olabilir. Sevmediğim insan tipi. Her şeye dini karıştıranlar.
Allahım yarabbim annesini gözünden baktım diyorum hani din kültürü öğretmeni ya o yüzden.
Eğer ailesi yobaz ise korkmakta haklısın zaten, yorumlarda bile din duyarı kasmışlar.

Hocam siz Allah mısınız yoksa peygamber mi?
Hocam ben fikrimi belirttim bana sarma nedeninizi anlamadım.
Annesi din kültürü öğretmeni nikah olmadan günah olduğunu çok iyi biliyor.
Bu yüzden sıcak bakmaz dedim sadece benim yazımdan dini konulara girmişsiniz.
Bu arada benimde sevgilim var.

Hocam bana neden sardınız anlamadım ben ailesinin gözünden baktım.
Ve evet günah sonuç olarak.

Allahım yarabbim annesini gözünden baktım diyorum hani din kültürü öğretmeni ya o yüzden.

Hocam ben fikrimi belirttim bana sarma nedeninizi anlamadım.
Annesi din kültürü öğretmeni nikah olmadan günah olduğunu çok iyi biliyor.
Bu yüzden sıcak bakmaz dedim sadece benim yazımdan dini konulara girmişsiniz.
Bu arada benimde sevgilim var.
Ya ne nikahı kardeşim, çocuklar öpüşüyoruz, sevişiyoruz mu demişler? Seviyoruz, değer veriyoruz demiş. Bunun günah olduğunu düşünen biriyle ben daha bir kelime tartışmam.
Bence öğrenmemeliler.
Sonuç olarak bu işlerin günah olduğu kesin bir bilgi annesi falan da buna izin verecek değil sonuçta.
Bu annesinin gözünden bakmak değil, sıcak bakmaz falan da dememişsin. Direk korku aşılamaya çalışmışsın.

Ya ne nikahı kardeşim, çocuklar öpüşüyoruz, sevişiyoruz mu demişler? Seviyoruz, değer veriyoruz demiş. Bunun günah olduğunu düşünen biriyle ben daha bir kelime tartışmam.
Hocam dini tarafı tartışmak istemiyorum sevmek değer vermek öyle kuru kuruya olmuyor.
Sıcak bakmayacaklarını düşünüyorum.
Direk aşılamayada çalışmıyorum dini tarafına da bakmadım.

Yobaz = din konusunda başkalarına baskı yapmaya yönelen, dinsel bağnazlığı aşırılığa vardıran kimse.

Çocuğunuz bile olsa sizin inandığınız din ve inanışları çocuğa baskı yoluyla yaşatamazsınız. En fazla oturur konuşur, kararı ona bırakırsınız. Herkesin hem inancı, hem dini yorumlama şekli, hem de günahı sevabı kendisine. Hele ki sevgililik gibi kimseye zararı olmayan, doğal bir konuda. Birçok Müslüman bu konuyu farklı yorumlamıyor mu? Ciddi niyetle sevgilisi olan birçok Müslüman yok mu? Bir insanı sevgililik yaşamadan, ciddi bir şekilde tanıyamazsınız ki? Tanımadığınız insanla da sağlıklı bir evlilik kuramazsınız zaten. Önerdiğiniz yaşam biçimi, birbirini doğru dürüst tanımadan evlenen, temelleri çürük aileler yaratıyor, toplumda ve yeni nesillerde mutsuzluğa sebep oluyor.
Konudan ayrı olarak söylüyorum dedim. Elbette ben de kolunu bacağını kırsın, şiddet uygulasın demiyorum. Sadece dinine bağlı olan herkese yobaz diyenler için dedim ben onu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı