Sevgilimin ailesinin ilişkimizi öğrenmesinden korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kağıda imza atmadıkları için cehennemde yanacaklar yani öyle mi

İki kişinin birbirini sevip değer vermesi mi günah?

Burada günah vs diyenleri de kaale almayın

Dini nikahın normal nikahtan farkı ne peki, kendimizi kandırdığımız şeyler sadece. Allah kişilerin iç niyetini senden benden daha iyi biliyor, gidip senin benim nikah kıyıp kıymadığımıza mı bakacak, ilginç.

Sevmek, aşık olmak günah değil. Günah olan evlilik dışı cinsel ilişki. Ha evli ha evlenmeden ne farkı var diye düşünmeyin, empati kurun biraz. Düşünsene annen/kız kardeşin/ablan her gece farklı biriyle yatıyor. Ne kadar iğrenç değil mi? Ya da düşünsene kızını üniversiteye gönderiyorsun, orada okuyor sanıyorsun oysaki herifin tekiyle ilişkide her gün. Hayal etmesi bile iğrenç ulan. Bu yüzden zinayı yasaklıyor islam. Pisliğin önüne geçiyor. 1 tane eşin olur ve birbirinize ait olursunuz. Bu arada İslamı Arap kültürüyle karıştırmayın. Onlarınki müslümanlık değil zaten.

Düşünsene annen/kız kardeşin/ablan her gece farklı biriyle yatıyor. Ne kadar iğrenç değil mi? Ya da düşünsene kızını üniversiteye gönderiyorsun, orada okuyor sanıyorsun oysaki herifin tekiyle ilişkide her gün. Hayal etmesi bile iğrenç ulan
Hayır iğrenç değil? Zaten "evlilik dışı cinsel ilişki = her gece herifin tekiyle yatmak" demek değildir. Bu ikisi birbirinin karşılığı değil. Ciddi ve uzun süreli ilişkilerde cinsellik yaşıyor insanların çoğu. Sanırsınız evlilik dışında ilişki yaşayan herkes seks partilerinde geziyor, her gece tanımadığı insanlarla birlikte oluyor. Hayır aksine sevdiği kişiyle birlikte oluyor insanlar, ciddi ilişkiler yaşıyorlar. Kimsenin öyle erkekten erkeğe koştuğu yok. Hatta asıl kadından kadına koşmanın peşinde erkekler.

Cinselliği erkek yapınca sorun yok, kadının yaptığını düşününce iğrenç görülmesi de saçma ve eşitlikten uzak. Siz hiç sevdiğiniz kadınla birlikte olmak istemediniz mi? Bunun nesi iğrenç? Aynı şekilde kadınlar da sevdikleri erkekle birlikte olmak isteyebilir, gayet normal bir şey bu. Homoseksüel ilişkiler de aynı şekilde. İki insanın da rızası olduktan, kimse birbirine zarar vermedikten sonra bir sakınca yok ortalıkta.

Bunun çok ciddi bir görüş farklılığı olduğunun farkındayım. İnancınızı değiştiremem. Ama en azından, evlenmeden önce ciddi birliktelik yaşayan insanları, hemen "her gece farklı erkekle birlikte" diye yargılamayın. Birçok insan bu şekilde değil, uzun süreli ilişkilerinde cinsellik yaşıyor. Çok sayıda partner peşinde koşmayı ahlaki olarak doğru bulmasanız da insanların yaşam biçimini ve karakterini de "iğrenç, pislik" gibi kelimelerle aşağılamamalısınız. Kendi istedikleri gibi kendi hayatlarını yaşıyorlar, kimseye bir zararları yok. Ve kadınlara yüklediğiniz ahlaki yükümlülüğü erkeklere de yükleyin.

Hayır iğrenç değil? Zaten "evlilik dışı cinsel ilişki = her gece herifin tekiyle yatmak" demek değildir. Bu ikisi birbirinin karşılığı değil. Ciddi ve uzun süreli ilişkilerde cinsellik yaşıyor insanların çoğu. Sanırsınız evlilik dışında ilişki yaşayan herkes seks partilerinde geziyor, her gece tanımadığı insanlarla birlikte oluyor. Hayır aksine sevdiği kişiyle birlikte oluyor insanlar, ciddi ilişkiler yaşıyorlar. Kimsenin öyle erkekten erkeğe koştuğu yok. Hatta asıl kadından kadına koşmanın peşinde erkekler.

Cinselliği erkek yapınca sorun yok, kadının yaptığını düşününce iğrenç görülmesi de saçma ve eşitlikten uzak. Siz hiç sevdiğiniz kadınla birlikte olmak istemediniz mi? Bunun nesi iğrenç? Aynı şekilde kadınlar da sevdikleri erkekle birlikte olmak isteyebilir, gayet normal bir şey bu. Homoseksüel ilişkiler de aynı şekilde. İki insanın da rızası olduktan, kimse birbirine zarar vermedikten sonra bir sakınca yok ortalıkta.

Bunun çok ciddi bir görüş farklılığı olduğunun farkındayım. İnancınızı değiştiremem. Ama en azından, evlenmeden önce ciddi birliktelik yaşayan insanları, hemen "her gece farklı erkekle birlikte" diye yargılamayın. Birçok insan bu şekilde değil, uzun süreli ilişkilerinde cinsellik yaşıyor. Çok sayıda partner peşinde koşmayı ahlaki olarak doğru bulmasanız da insanların yaşam biçimini ve karakterini de "iğrenç, pislik" gibi kelimelerle aşağılamamalısınız. Kendi istedikleri gibi kendi hayatlarını yaşıyorlar, kimseye bir zararları yok. Ve kadınlara yüklediğiniz ahlaki yükümlülüğü erkeklere de yükleyin.
Ağzına sağlık. Konu kapanmıştı şimdi cevap bildirimini gördüm, dedim yine uğraşacağız ama gereken cevabı vermişsin. Evlilik dışı cinsel ilişkiyi “her önüne gelenle yatmak” olarak tanımlayan insanlara dert anlatmaya çalışıyoruz.

Ciddi ilişki ise evlenir burada saçma sapan şeyleri normalleştirerek anlatıp ağzınızdan bal dökülüyormuş gibi cevaplar vermeyin. Evlilik dışı cinsel ilişki denilince benim aklıma gelen tabi ki birden çok kişiyle yatan insanlar gelir. Bu göreceli bir kavrammış gibi yorumlamışsın. Uzun süreli olacaksa neden evlenmiyorlar? Tabi ki canı sıkılırsa daldan dala atlayabilmek için.

Ciddi ilişki ise evlenir burada saçma sapan şeyleri normalleştirerek anlatıp ağzınızdan bal dökülüyormuş gibi cevaplar vermeyin. Evlilik dışı cinsel ilişki denilince benim aklıma gelen tabi ki birden çok kişiyle yatan insanlar gelir. Bu göreceli bir kavrammış gibi yorumlamışsın. Uzun süreli olacaksa neden evlenmiyorlar? Tabi ki canı sıkılırsa daldan dala atlayabilmek için.
İnsanları kendi inancınıza ve düşüncelerinize göre yargılayan sizsiniz. Size ne iki kişinin arasındaki şeylerden? Size göre ayıp ve günahsa, kendiniz gibi düşünen başka insanlarla birlikte olabilirsiniz. Sizin gibi düşünmeyenleri bu şekilde YARGILAYAMAZ, AŞAĞILAYAMAZSINIZ. Kendinize gelin.

Her ciddi ilişki evlilikle bitmiyor. Bir insanı tanımak o kadar kolay değil. Sizin gibi düşünenler yüzünden, insanlar cinsellik yaşama amacıyla birbirlerini tam tanımadan evleniyor. Mutsuz ve temeli bozuk aileler oluşuyor. Bir de üstüne çocuk yapıyorlar ki tam kaos.

Oysa evlenmeden cinselliğini rahatça yaşayabilen insanlar, gerçekten uyumlu oldukları, mutlu oldukları kişilerle evleniyor. O evliliklerden kurulan aileler daha sağlam, çocuklar daha mutlu oluyor.

Sosyolojik olarak görülmüş bir şey bu yani. İnkar edilecek bir tarafı yok. Siz cinselliği baskılarsanız, insanların hayatlarında ve kararlarında etkisini arttırırsınız. Oysa evliliğin amacı cinsellik değil, mutlu bir aile kurmaktır. Ama bu baskılar yüzünden, insanlar aceleyle evlenip, birbirlerini doğru düzgün tanımadıkları için ve yetersiz cinsel bilgi ve tecrübeleri yüzünden mutsuz oluyorlar. Boşanmaya da toplumca kötü baktığımız için, "belki çocuk yaparsak mutlu oluruz" diye o evliliğe çocuk ekliyorlar. Sonra o çocuk, sevgisiz ve beceriksiz bir ortamda türlü sorunlarla büyüyor. Alın size mis gibi bir mutsuzluk kısır döngüsü.

Senin aklına o geliyorsa senin sorunun. Aklınız böyle çalıştığı için laf anlatamıyoruz zaten. Çocuklar belli ki lise çağında, birbirimize değer veriyoruz, seviyoruz demiş sadece. Bunu söylediğimde senin gibi düşünenlerden biri “öyle kuru kuru sevgi olmaz” diye cevap vermiş. Burada saçma sapan olan tek şey sizin düşünce yapınız. Cidden çok yazık.

Bence uzun süre insanlara tavsiye verme. Lise çağındayım deyip evlen diyorsan ne diyeyim. Amacın tavsiye değil açık görüşlü değilim demek.
Sen kimsin de, benim ilişkimin nasıl olacağını, daldan dala atlayacak kadar haysiyetsiz şerefsiz bir insan olduğumu düşünüyorsun? Konuyu raporlatıp kapatıyorum, fazlası vakit kaybı. Gerçekten yardım etmek isteyenlere müteşekkirim.

@hawkeyes din yoruma açık değil. Allah işin içini görüyor bence olmaz vs. gibi şeylerin dinde yeri yok. Açık açık anlatılıyor durum. Dini nikahın yoksa kadınla baş başa kalman bile büyük günah.

İslam'da hadislere de koşulsuz şartsız iman etmen gerekir. Bunu Nisa, 4/65 ve Necm, 53/3-4'de bulabilirsin. Alakalı hadisler de:
Bir erkeğin bir kadınla tokalaşması, zaruretsiz konuşması, görünmeyen bir yerde yalnız kalmaları haramdır. Peygamber efendimiz bile hiçbir kadınla tokalaşmamıştır. Bir hadis-i şerifte buyuruyor ki:
(Elbette ben kadınlarla tokalaşmam.) [Nesai, İbni Mace, Taberani]

Hazret-i Âişe validemiz de buyurdu ki:
(Resulullah, kendisine helal olan kadınlardan başka, hiçbir kadınla tokalaşmadı.)
[Buhari
, Müslim]

Yine hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:
(Bir erkeğin başına demir bir şişin batması, namahrem bir kadına dokunmasından daha hafif kalır.) [Taberani, Beyheki]

Yabancı kadınla kucaklaşan, şeytanla beraber zincire vurulup ateşe atılır.
[Şir’a]

Kadınlarla bir arada yalnız kalmaktan sakının. Allah’a yemin ederim ki, bir kişi bir kadınla yalnız kalınca, aralarına şeytan girer. Bir kimsenin çamurlu bir domuzla sıkışmış durumda olması, o kimse için kendine helal olmayan bir kadına dokunmasından daha hafiftir.
[Taberani]

Kadınlar zaruret olmadıkça namahrem erkeklerle konuşamaz. Ramuz’un 469. sayfasında yazılı ilk hadis-i şerif şöyle:
(Ey kadınlar, ancak mahreminiz olan erkeklerle konuşun, mahreminiz olmayanlarla konuşmayın!) [İbni Said]

Sevmek, aşık olmak günah değil. Günah olan evlilik dışı cinsel ilişki. Ha evli ha evlenmeden ne farkı var diye düşünmeyin, empati kurun biraz. Düşünsene annen/kız kardeşin/ablan her gece farklı biriyle yatıyor. Ne kadar iğrenç değil mi? Ya da düşünsene kızını üniversiteye gönderiyorsun, orada okuyor sanıyorsun oysaki herifin tekiyle ilişkide her gün. Hayal etmesi bile iğrenç ulan. Bu yüzden zinayı yasaklıyor islam. Pisliğin önüne geçiyor. 1 tane eşin olur ve birbirinize ait olursunuz. Bu arada İslamı Arap kültürüyle karıştırmayın. Onlarınki müslümanlık değil zaten.
Cinsel ilişkiyi bile pislik görmüşsünüz, hayret! Sizin gibi insanlardan tiksiniyorum. Saçma inanışlarınız yüzünden insanlara saçma etiketler yapıştırıyorsunuz. İnsan istediğiyle yatar, sana ne? Sana batan çıkan ne? Seni rahatsız eden ne? Senin zoruna giden şey ne? Birinin bir başka kişiyle yatmasındaki sıkıntı ne? Evlilikten önce cinsel ilişkiye giren kişiler her gün bir kucakta değil. Hastalıklı düşüncelerinizi kendinize saklayın lütfen. Evlilik öncesi cinsel ilişki tamamen normaldir. Gelecekte karım olacak kişi isterse 100 erkekle yatsın, umurumda değil. İğrençsiniz, gerçekten iğrenç.

Selamlar, iyi geceler. Bir konu hakkında akıl danışmak istiyorum. Sevgilim ile okulda tanıştık merhaba merhabamız vardı, 3 ay önce yakınlaştık ve bir ilişki sürecine girdik. Birbirimizi çok seviyoruz ve birbirimize çok değer veriyoruz. Evet, buraya kadar sorun yok. İlişkimizden kendi ailemin haberi var ama kız arkadaşımın ailesinin haberi yok. Ailesi de dindar, annesi din öğretmeni vs. vs. Öğrenmelerinden çok korkuyorum. Çok cana yakın beyefendi sessiz sakin bir insanım ama bazı aileler var ki kızı alıp işkence ediyorlar resmen. Öyle olmalarından çok korkuyorum. Böyle bir konuyu yaşamış olanlardan akıl danışmak istiyorum. Ben ne yapabilirim? Yardımcı olursanız çok makbule geçer. İyi geceler.

Hocam ailesi dindar ise kendinize iyi bakın. İnşallah öğrenmezler. Zaten ülkede ne düzgün ki.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı