Sevgilimin ailesinin ilişkimizi öğrenmesinden korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkese verecek cevabım var ama uzamasın diye yazmıyorum. Gereksiz yere dağıldı konu. Bence de kapatılmalı konu artık.
Aynen hocam. Nereden nereye gelmiş konu. Her konuyu dine bağlayacaklar ya. Valla bravo. Sadece üç beş tavsiye istemiş adam. Dedikleri şeylere bak.

Herkese verecek cevabım var ama uzamasın diye yazmıyorum. Gereksiz yere dağıldı konu. Bence de kapatılmalı konu artık.
Bazı inanışlar değişmiyor hocam. Doğduğundan beri o şekilde büyümüş, farklı ortamlara farklı görüşlere denk gelmemiş kişileri, bir yaştan sonra değiştirmek imkansız. Bu işin tek çözümü zaman ve medeniyet diyeceğim ama, yıllardır medeniyet içerisinde yaşayan Avrupa’da bile sıkı Katolikler vs var başkalarının hayatına karışıp duran.

Keşke en azından başkaları hakkında bu kadar aşağılayıcı, yargılayıcı yorumlarla insanların hayatına karışmasalar, kendi kendilerine yaşasalar düşüncelerini.

Cinsel ilişkiyi bile pislik görmüşsünüz, hayret! Sizin gibi insanlardan tiksiniyorum. Saçma inanışlarınız yüzünden insanlara saçma etiketler yapıştırıyorsunuz. İnsan istediğiyle yatar, sana ne? Sana batan çıkan ne? Seni rahatsız eden ne? Senin zoruna giden şey ne? Birinin bir başka kişiyle yatmasındaki sıkıntı ne? Evlilikten önce cinsel ilişkiye giren kişiler her gün bir kucakta değil. Hastalıklı düşüncelerinizi kendinize saklayın lütfen. Evlilik öncesi cinsel ilişki tamamen normaldir. Gelecekte karım olacak kişi isterse 100 erkekle yatsın, umurumda değil. İğrençsiniz, gerçekten iğrenç.
Ben evlilik dışı cinsel ilişkinin pislik olduğunu kastettim. "Evlilik öncesi cinsel ilişki tamamen normaldir" bak senin cümlen bu. Birisi ablan ya da kız kardeşinle evlenmeden ilişkiye girse nasıl hissedersin? Ya da annenle? Git biraz empati kur ve pislik mi değil mi bir düşün tamam mı?

"Karım 100 erkekle yatsın umrumda değil" diyor. Sonra da gelip bana evlilik dışı ilişkinin pislik olduğunu söylediğim için iğrenç diyor ahahahaha. Ne içtin sen ya :D.

Ben evlilik dışı cinsel ilişkinin pislik olduğunu kastettim. "Evlilik öncesi cinsel ilişki tamamen normaldir" bak senin cümlen bu. Madem sen böyle olduğunu düşünüyorsun ablanı versene bir arkadaşına. Ya da karını paylaşsana. Nasılsa senin düşüncene göre çok normal bir şey bu. Şimdi git biraz empati kur ve hangisi pislik bir düşün tamam mı?!

"Karım 100 erkekle yatsın umrumda değil" diyor. Sonra da gelip bana evlilik dışı ilişkinin doğru olmadığını söylediğim için pislik diyor ahahahaha. Ne içtin sen ya :D.
Evlilik dışı cinsel ilişkiye normal dememle karımı ve ablamı başka bir insana vermemin ne alakası var? Demediğim şeyleri benim ağzıma sokuşturma, hastalıklı düşüncelerinin bir parçası olmak istemiyorum. Empati kurdum, ablasını zorla bir arkadaşına verenden bir adamdan halt olmaz, aynı şey karısını zorla başkasına veren içinde geçerli. Geçmiş geçmişte kalmıştır, karımın önceki yattığı erkekler evlilik zamanı önemli değildir, çünkü geçmiş, geçmişte kalmıştır. Hastalıklı düşüncelerin tarafından kör edilmişsin ve bana ne içtiğimi soruyorsun.

Cinsel ilişkiyi bile pislik görmüşsünüz, hayret! Sizin gibi insanlardan tiksiniyorum. Saçma inanışlarınız yüzünden insanlara saçma etiketler yapıştırıyorsunuz. İnsan istediğiyle yatar, sana ne? Sana batan çıkan ne? Seni rahatsız eden ne? Senin zoruna giden şey ne? Birinin bir başka kişiyle yatmasındaki sıkıntı ne? Evlilikten önce cinsel ilişkiye giren kişiler her gün bir kucakta değil. Hastalıklı düşüncelerinizi kendinize saklayın lütfen. Evlilik öncesi cinsel ilişki tamamen normaldir. Gelecekte karım olacak kişi isterse 100 erkekle yatsın, umurumda değil. İğrençsiniz, gerçekten iğrenç.
Bir gün çok sevdiğin kadın, bir yerine zarar gelir diye öpmekten bile sakındığın kadın ele gidip gelince ağlamaktan mosmor ettiğin gözüne müsaade ver ve buraya gelip bu yazdığını oku. O zaman yaşadığın pişmanlığın hududu olmayacak.
Evlilik dışı cinsel ilişkiye normal dememle karımı ve ablamı başka bir insana vermemin ne alakası var? Demediğim şeyleri benim ağzıma sokuşturma, hastalıklı düşüncelerinin bir parçası olmak istemiyorum. Empati kurdum, ablasını zorla bir arkadaşına verenden bir adamdan halt olmaz, aynı şey karısını zorla başkasına veren içinde geçerli. Geçmiş geçmişte kalmıştır, karımın önceki yattığı erkekler evlilik zamanı önemli değildir, çünkü geçmiş, geçmişte kalmıştır. Hastalıklı düşüncelerin tarafından kör edilmişsin ve bana ne içtiğimi soruyorsun.
Saygıdan empatiden bahsediyorsun fakat bizim inandıklarımıza ve görüşlerimize hastalıklı diyorsun. Bu nasıl bir çelişkidir? Neyse biz senin gibi "saygısız, empati kuramayan" cahillerden değiliz. Bu yüzden cahilliğine saygı duyuyorum ve cahil olsaydım ben de böyle davranırdım diye düşünüp empati kuruyorum, sana daha fazla bir şey demiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı