Sevgilimin ailesinin ilişkimizi öğrenmesinden korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evlilik dışı cinsel ilişkiye normal dememle karımı ve ablamı başka bir insana vermemin ne alakası var? Demediğim şeyleri benim ağzıma sokuşturma, hastalıklı düşüncelerinin bir parçası olmak istemiyorum. Empati kurdum, ablasını zorla bir arkadaşına verenden bir adamdan halt olmaz, aynı şey karısını zorla başkasına veren içinde geçerli. Geçmiş geçmişte kalmıştır, karımın önceki yattığı erkekler evlilik zamanı önemli değildir, çünkü geçmiş, geçmişte kalmıştır. Hastalıklı düşüncelerin tarafından kör edilmişsin ve bana ne içtiğimi soruyorsun.
Dostum senin sorunun empati kuramamak. Senin demediğin şeyleri ağzına sokuşturmuyorum. Ancak evlilik dışı ilişki tamamen normaldir demek karını da paylaşmanın normal olduğu anlamına gelir. Ya gerçekten düşünür müsün bi, beraber büyüdüğün, abilik yaptığın, çok sevdiğin kız kardeşin gün geliyor üniversiteye gidiyor. Ve orada herifin teki yatağa atıyor onu. Senin öpmeye bile kıyamadığın kız kardeşinin namusunu kirletiyor. Ben daha fazla hayal edemeyeceğim. İşte bunun pislik olmasından bahsediyoruz kardeşim.

Bir gün çok sevdiğin kadın, bir yerine zarar gelir diye öpmekten bile sakındığın kadın ele gidip gelince ağlamaktan mosmor ettiğin gözüne müsaade ver ve buraya gelip bu yazdığını oku. O zaman yaşadığın pişmanlığın hududu olmayacak.
"Ele gidip gelince" derken sevdiğim kadının başka birisine gitmesi hakkında mı konuşuyorsun? Öyleyse, yapacak bir şey yok. Sevgim tek taraflıysa, yapabileceğim çok bir şey yok, değil mi?

"Ele gidip gelince" derken sevdiğim kadının başka birisine gitmesi hakkında mı konuşuyorsun? Öyleyse, yapacak bir şey yok. Sevgim tek taraflıysa, yapabileceğim çok bir şey yok, değil mi?
Yapabileceğin bir şey yok, doğru. Kalbinin kahrına da yapabileceğin bir şey olmayacak. Empati kurmayı öğrenmen lazım. Gelecekteki sen veya gelecekte olabileceğin sen ile empati kurman lazım. Yoksa onlar sana, bizden daha çok kızacak.

Dostum senin sorunun empati kuramamak. Senin demediğin şeyleri ağzına sokuşturmuyorum. Ancak evlilik dışı ilişki tamamen normaldir demek karını da paylaşmanın normal olduğu anlamına gelir. Ya gerçekten düşünür müsün bi, beraber büyüdüğün, abilik yaptığın, çok sevdiğin kız kardeşin gün geliyor üniversiteye gidiyor. Ve orada herifin teki yatağa atıyor onu. Senin öpmeye bile kıyamadığın kız kardeşinin namusunu kirletiyor. Ben daha fazla hayal edemeyeceğim. İşte bunun pislik olmasından bahsediyoruz kardeşim.
Gerçekten çok garip bir mantığın var. Bir kız kardeşim var. Kız kardeşim büyüdüğünde bedeni hakkındaki kararları kendisi verecek , ben karışmayacağım onun kimle yattığıyla. Ama bu demek olmuyor ki, kız kardeşim evlendiğinde de aynısını yapacak. Evlendikten sonra, her iki tarafında uyması gereken şartlar vardır. Bunlardan birisi ise, başka kişilerle bu noktadan sonra cinsel ilişkiye girmemektir. Önemli olanda budur.

Konuyu dine bağlayan arkadaşlar, size inanamıyorum! Günahsa kendi boynuma sizin boynunuza değil. Alt tarafı yardım istedim!!! Yardım değil dert kattınız içime. Çok teşekkür ederim, iyi halt yediniz. Size günah olup olmadığını sormadım. Dediklerinizi bilmemişim gibi davranmanız ayrıca dangalaklık. Yardım eden herkese teşekkür ederim. Allah derdinize derman getirsin, çok sağ olun :)
Hocam günah kısmını ailesi için söyledim benim de sevgilim var herkes yanlış anlamış beni.
Öğrenmemeliler bence, bu da benim görüşüm.

Siz çıldırmışsınız. Kadına değer vermeyen, sevgiden yoksun hayatınızda size ve birlikte olduğunuz kadınlara, yetiştirdiğiniz çocuklara üzülüyorum.

Birbirini seven, birbirine değer veren iki insanın arasında evlilik dışı cinsellik yaşanması son derece doğaldır. Bir insanın sevdiğiyle beraber olması iğrenç veya pislik değildir, sevgi güzeldir.

Konu evlilik dışı ilişki olunca hemen "anan bacın kız kardeşin kızın" gibi saçma sapan söylemlerle empati kurduğunu iddia eden, evlilik dışı ilişkiyi kadının aldatması, elden ele gezmesi gibi tamamen alakasız şeylere bağlayan saçma sapan zihniyetlerinizle size çok üzülüyorum. Bir kadının veya bir erkeğin ahlakı, sevgilisine veya eşine olan bağlılığı, güvenilirliği; evlilik dışı cinsel ilişkiden çok daha öte bir şey. Merak etmeyin, evlilik dışı cinsel ilişkiye giriyor diye yargıladığınız insanlar, sizlerden çok daha ahlaklı. Görüyoruz komşusuyla, baldızıyla, kayınpederiyle eşini aldatan sözde Müslüman'ları. Sorsak hepiniz kendinizi karınıza, kocanıza saklıyorsunuz, aile en büyük değeriniz. Eşinizi döversiniz, kızınızı döversiniz, sokaktan geçen kadınlara yan gözle bakar, biri etek veya şort giymeyiversin hemen yapıştırırsınız "yollu" yaftasını.

İnsanın ahlakı, kendisini evliliğe saklayıp saklamamasıyla ölçülmez. İki tarafta da ahlaklı ahlaksız çok insan var. Doğru yerde arayın ahlakı.

İşinize bakın.

Senin bir gün çocukların olacak, ben onlara üzülüyorum. Tavsiye alınmaması gereken birisin.

Birdaha bu tarz konulara bir şey yazmıyacağım.
Herkes yanlış anlamış beni sonuç olarak kızın annesi din kültürü hocası imiş izin vereceğini düşününenler buyursun yazsın.
Allah'da hepinize akıl fikir versin.
Bu arada günah olmadığını söyleyenler açın biraz kitap okuyun.
Arkadaş günah olup olmadığını sormamış evet ama benim cevabım günahmı değil mi o değildi.
Siz çıldırmışsınız. Kadına değer vermeyen, sevgiden yoksun hayatınızda size ve birlikte olduğunuz kadınlara, yetiştirdiğiniz çocuklara üzülüyorum.

Birbirini seven, birbirine değer veren iki insanın arasında evlilik dışı cinsellik yaşanması son derece doğaldır. Bir insanın sevdiğiyle beraber olması iğrenç veya pislik değildir, sevgi güzeldir.

Konu evlilik dışı ilişki olunca hemen "anan bacın kız kardeşin kızın" gibi saçma sapan söylemlerle empati kurduğunu iddia eden, evlilik dışı ilişkiyi kadının aldatması, elden ele gezmesi gibi tamamen alakasız şeylere bağlayan saçma sapan zihniyetlerinizle size çok üzülüyorum. Bir kadının veya bir erkeğin ahlakı, sevgilisine veya eşine olan bağlılığı, güvenilirliği; evlilik dışı cinsel ilişkiden çok daha öte bir şey. Merak etmeyin, evlilik dışı cinsel ilişkiye giriyor diye yargıladığınız insanlar, sizlerden çok daha ahlaklı. Görüyoruz komşusuyla, baldızıyla, kayınpederiyle eşini aldatan sözde Müslüman'ları. Sorsak hepiniz kendinizi karınıza, kocanıza saklıyorsunuz, aile en büyük değeriniz. Eşinizi döversiniz, kızınızı döversiniz, sokaktan geçen kadınlara yan gözle bakar, biri etek veya şort giymeyiversin hemen yapıştırırsınız "yollu" yaftasını.

İşinize bakın.
Hocam gene bana saydırdığınızı vay sayıyorum.
Günahmı evet günah ama ben bu boyutuna bakmadım benimde sevgilim var.
Herkes benim üzerimden duyar kasmış orası ayrı.
Annesi din hocası olduğu için öğrenmemeli dedim sadece.
Konu bambaşka bir yere gitmiş.

Hocam gene bana saydırdığınızı vay sayıyorum.
Günahmı evet günah ama ben bu boyutuna bakmadım benimde sevgilim var.
Herkes benim üzerimden duyar kasmış orası ayrı.
Annesi din hocası olduğu için öğrenmemeli dedim sadece.
Konu bambaşka bir yere gitmiş.
Size demedim hocam. Yukarıda 2-3 tane baya kendinden geçmiş arkadaş var. Siz en azından dinde günah diyip geçmişsiniz, insanlara baskı uygulamamışsınız. Arkadaşlar iğrenç, ahlaksız, sapkın vs bir sürü sallamış. Sizin ilk mesajınız düşüncelerinizi iyi yansıtamamıştı, tepki çekme sebebiniz o. Konunun başında gelip "öğrenmesinler günah" yazınca insanlar tepki verdi haliyle. Annesinin bakışından yazdığınız yeterince net değildi.

Size demedim hocam. Yukarıda 2-3 tane baya kendinden geçmiş arkadaş var. Siz en azından dinde günah diyip geçmişsiniz, insanlara baskı uygulamamışsınız. Arkadaşlar iğrenç, ahlaksız, sapkın vs bir sürü sallamış.
Bunu dememe rağmen bana saydıranlar oldu.
Hocam benim tavsiyem öğrenmemeleri.

Bence öğrenmemeliler.
Sonuç olarak bu işlerin günah olduğu kesin bir bilgi annesi falan da buna izin verecek değil sonuçta.

Hocam benim bildiğim bu yanlış bir bilgi sevgili olmak birbirini sevmek günah değil. El ele tutuşmak da günah değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı