Sevgisiz büyümenin açtığı sorunlar nasıl aşılabilir?

Sevginin açtığı sorunlar demek yanlış olur aslında. İnsanların seni olduğu gibi sevmesi gerekiyor. Tabi sende bunun suyunu çıkarmayacaksın. Sosyal olma sorunların olabilir fakat konu senin sevdiğin şeye gelirse kimse durduramaz. Her insan böyledir. Kadın hayatını değiştirir, sorun o kadını bulmak.

Evlendirelim gitsin olmazsaya burada forum açıcağına gitsin çocuklarına babalık yapsın :D

Arkadaşlar merhabalar,
Birkaç gündür çok derin düşünceler içerisindeyim. Yaşadığım birçok sorunu etraflıca değerlendirdim ve bunları anlamsızca kendimin sürekli oluşturduğunu fark ettim. Bunun da temel sebebinin çocukken sevgisiz büyümek olduğunu öğrendim. Ailemden o sevgiyi aldım mı hatırlamıyorum ama çocukluğuma dair öyle şeyler hatırladım ki bu kadar duygusal biri olduğumu bilmiyordum. 😅🤣🤣 Bayağı bayağı çocukça ağladım. Küçük yaşta yaşadığım sıkıntılar gözümün önüne bir bir geldi. Küçükken büyük insanlara karşı hep bir nefret duyduğumu, asla büyümek istemediğimi falan hatırladım. Asi karakterimden ötürü de sosyal çevremden de bu güven ve sevgiyi hakkıyla alamadığımı varsayarsak asıl merak ettiğim çocukken bulamadığım bu sevginin açtığı sorunların önüne nasıl geçeceğim.

Şu an günlük hayatımda, iş hayatımda birçok insana yaka silktiriyorum 😅. Galiba bunun da sebebi hep bir sevgi arayışı içinde olmam.

Insan her şeye ayak uydurabilir. Ancak sevgi sağlıklı bir gelişim için en önemli paydaya sahiptir. Sevgi arayışını bir sevgili bularak veya bir çocuk yaparak sonlandırabilirsin. Paylaşmaktır sevgi, paylaştığın sürece sorun yok.

Burada takılabilirsiniz, @Akkuşlu gibi dostlar edinmek size yardımcı olur.

Doğrusu bu yazdığının bu kadar ilgi göreceğini hiç beklemiyordum. Bu duygulandırdı değil 😅
Seni seven birini bul.
(Biliyorum, zor, umarım bulursun...)
Abi neredeyse imkansız yarım yamalak bir şeyler yaşadım ama hepsi fiyasko 🤦‍♂️
Size karşı yapılanı siz başkalarına yapmayın. Günün birinde karşınıza biri çıkacak, hoşlanmaya başlayacaksınız, gün geçtikçe daha da çok seveceksiniz. İşte o kişiyi bırakmayın, sevin.

Vallahi o kişiyi de aradım görmediğim sevgiyi, ilgiyi, şefkati, merhameti hep etrafımdakilere gösterdim. İnsanları mutlu etmek, değerli hissettirildiklerinde onların da yaralarına dokunabildiğimi, mutluluk göz yaşlarında görmek bana kendimi çok iyi hissettiriyor. Ama bir o kadar da bazen kendi yaşadığım zorlukları hatırlatıyor.
Sevgisiz büyüdüm demek yerine, sevgiyle büyüttüm kendimi diyebilirsiniz. :)

Ayrıca siz, size verilmeyen sevgiyi hak eden kişilere, hayvanlara vermeyi unutmayın lütfen. ;)

Ya zaten şu ana kadar hep görmediğim ilgiyi merhameti başkalarına verdim. Onların mutluluklarla mutlu olmaya çalıştım hep. Nasıl olduysa da her seferinde yalnız kalmayı başardım😅. O sebeple sizinle aynı fikirdeyim. Benim sevgimin karşılık bulacağı bir kedi bakımı üstlenmek fikri içerisindeyim.
Evlendirelim gitsin olmazsaya burada forum açıcağına gitsin çocuklarına babalık yapsın :D.

Evlenmek diyoruz su içmek kadar basit bir olay değil. Flörtleşip hayat yaşasın az :D.

🤣🤣 Yok ya denedim bunu. Genellikle fiyaskoyla sonuçlanıyor. Nedenini bilmiyorum ama ilk başlarda tatlı bir ilgi alıyorum ama sonrasında bir neticeye bağlanamıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı