Seyahat izni belgesi

Nebulosy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba abim ile uçak aracılığıyla istanbula gideceğiz fakat ben 20 yaş altı olduğum için gidemiyorum. Yanımda aile bireyim varsa gidebiliyorum sanıyordum fakat sadece anne baba kabul oluyormuş. Seyahat izni belgesi almak istediğimde de anne/baba'nın gideceğim yerde ikamet etmesi, doktor randevusu, birincil dereceden yakın ölümü falan istiyorlar. Bende de bu sebepler yok. İstanbul'u ziyaret etmek için gidiyorum sadece ama bu sorunlar çıkıyor ve annem de gitmeme izin veriyor sonuçta neden bu kadar zorluyorlar bu belgeyi anlamadım? Herhangi bir şekilde sunabileceğim bir sebep var mı farklı tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Eğer uçakla gidiyorsanız ve 18'den gösteriyorsanız sorun olmaz. Abi/abla da veli olabiliyor diye biliyorum ben.

18'den gösteriyorsanız kastınız ne 18 yaş üstü veya öyle mi gözüküyorsunuz manasında mı? İşte bende öyle biliyordum buğün 199'u arayıp sorduk olmayacağını söyledi kadın.

18'den gösteriyorsanız kastınız ne 18 yaş üstü veya öyle mi gözüküyorsunuz manasında mı? İşte bende öyle biliyordum buğün 199'u arayıp sorduk olmayacağını söyledi kadın.
Büyük yazmayı unutmuşum hocam pardon. Geçen Perşembe köyden gelirken 2 kez çevirdiler fakat kimlik alana kadar itiraz etmemişlerdi. Kimlik alınca anladılar daha küçük olduğumu fakat yanımda velim olduğundan sorun yaşamadım.

Geri
Yukarı