Sezen Aksu'nun Gündem Olan Şarkısıyla İlgili Diyanet'ten Açıklama Geldi

Müslüman'ın oncelikli vazifesi Allah'ın dinini mudafa etmektir. Şarkı sözlerinde dini değerlere alay/hakaret vs. varsa tepki koyacaksın. Gündem değiştirmekle bir alakası yok.

Ekonomideki bozulmanın sebeplerinden (belki de esas sebebi) biri de insanların İslam'dan uzaklasmasidir.

Gündem olmak için yaptığını düşünüyoruz zaten ama sessiz de kalamayiz.

Şarkı çıkalı 4 yıl olmuş. Ya tepki verenlerin sözleri anlaması 4 yıl sürmüş ya da bugün tepki vermenin amacı gündem değiştirmek. Gündem değiştirmek için değilse 4 yılda bu sözleri anlamak biraz üzücü.

Not: İsterseniz anlamadığınız sözleri atabilirsiniz, ben size anlatırım.

Sırf bunlar var diye yanlışa yanlış demeyecek miyiz?
Sanki insanın günde 1 kez eleştiri hakkı var gibi konuşmayın. O da eleştirili bu da eleştirilir.
Ayrıca çarpıtma yapmayın. Dolar fırlayınca herkesten ses çıktı. O dediklerinizden hep ses çıktı ve yazdıklarınızın bu konu ile alakası yok.
Bak dostum karşıt görüşte değiliz. Yapılan yanlış ve protesto edilmeli. Ama asıl mesele kafatasının içerisinde beyin diye tabir edilen organın sadece tek düze çalışması. Yapılan zamlara ve ülkenin ekonomisinin haline bakarak ses çıktı diyebiliyorsan sana zaten cevap yazmama bile gerek yok. Örnek vereyim mi sana; bu hadisede görüldüğü üzere herkes sokağa çıktı protesto etti. Peki Borsa İstanbul Katar'a satılırken ülkenin borsası satılıyor diye protesto edeni gördün mü? Aselsan Katar'a satılırken ülkenin Türk Silahlı Kuvvetleri'nin haberleşme ağını ve ihtiyaçlarını karşılayan bir firmanın satıldığı haberi üzerine bir tane protesto eden gördün mü? Asgari ücreti yüzde 50 arttırıp yılbaşı gecesi elektrik ve doğal gaza yüzde yüz zam yapıldığı için protesto edip sokağa dökülen bir insan gördün mü? Kaşıkla verince sevinen halkım kepçe ile alınınca niye ses etmiyor? Benim derdim bu. Bu zihniyet değişmedikçe sadece iki şarkı sözüne protesto çekip geri kalan her şeyi koyun gibi kabullendikçe biz daha çok batarız. Mesele devlet meselesi değil güzel kardeşim mesele millet meselesi.

Bak dostum karşıt görüşte değiliz. Yapılan yanlış ve protesto edilmeli. Ama asıl mesele kafatasının içerisinde beyin diye tabir edilen organın sadece tek düze çalışması. Yapılan zamlara ve ülkenin ekonomisinin haline bakarak ses çıktı diyebiliyorsan sana zaten cevap yazmama bile gerek yok. Örnek vereyim mi sana; bu hadisede görüldüğü üzere herkes sokağa çıktı protesto etti. Peki borsa İstanbul Katar'a satılırken ülkenin borsası satılıyor diye protesto edeni gördün mü? ASELSAN Katar'a satılırken ülkenin Türk silahlı Kuvvetleri'nin haberleşme ağını ve ihtiyaçlarını karşılayan bir firmanın satıldığı haberi üzerine bir tane protesto eden gördün mü? Asgari ücreti yüzde 50 arttırıp yılbaşı gecesi elektrik ve doğal gaza yüzde yüz zam yapıldığı için protesto edip sokağa dökülen bir insan gördün mü? Kaşıkla verince sevinen halkım kepçe ile alınınca niye ses etmiyor? Benim derdim bu. Bu zihniyet değişmedikçe sadece iki şarkı sözüne protesto çekip geri kalan her şeyi koyun gibi kabullendikçe biz daha çok batarız. Mesele devlet meselesi değil güzel kardeşim mesele millet meselesi.

ASELSAN katara satılmadı.
Yalanlara inanmayı bırak.

Diğerleri doğru yani onları kabul ettin ama bu yanlış öyle mi :) Benim seninle olan konuşmam biter sevgili kardeşim. İyi forumlar.
Söylediğin de haklılık payı var.
Ama katara satılmadı. Orada şube açıldı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Söylediğin de haklılık payı var.
Ama katara satılmadı. Orada şube açıldı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynen Demirören grubundaki CNN Türk haber kanalına inanalım. Boşa konuşuyorum boşa. Vallahi boşa konuşuyorum. Hata bende ne gerek var ki anlatıp birilerinin gözünü açmaya çalışıyorsun. Şu havuz medyasına ve onların yaptığı haberlere baka baka koyun oldu millet. Hala bana CNN YouTube linki atıyorsun. Yazıklar olsun ya, burnunuzun ucundaki gözünüzün önündekini bile göremiyorsanız hakikatten yazıklar olsun.

Aynen demirören grubundaki CNN Türk haber kanalına inanalım. Boşa konuşuyorum boşa. Vallahi boşa konuşuyorum. Hata bende ne gerek var ki anlatıp birilerinin gözünü açmaya çalışıyorsun. Şu havuz medyasına ve onların yaptığı haberlere baka baka koyun oldu millet. Hala bana cnn YouTube linki atıyorsun. Yazıklar olsun ya, burnunuzun ucundaki gözünüzün önündekini bile göremiyorsanız hakikatten yazıklar olsun.

Yahu ASELSAN açıklamasını haber yapmışlar.
İnanmıyorsan ASELSAN'ın resmi açıklamasını oku.

Üzerine düşecek bir konu değil neden mi? Büyük ihtimal gündem olmak için böyle bir şey yaptı, evet başarılı oldu😀

Sezen Aksu'nun böyle şeylere ihtiyacı yok. Prime döneminde de, şimdi de en iyi sanatçılardan biridir.
Sizin gündem olmak için yapmayacağı şey kalmayacak "repçi" abilerinize benzemez.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı