Sezgin Tanrıkulu: "Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanacak."

Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha önceki iki cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olmayıp şimdi aday olmak istemesi garip. Gerçekten ortak aday Kılıçdaroğlu mu olur bilmiyorum. Özellikle İYİ Parti'nin bastırması sonucu farklı bir isim duyururlarsa kesinlikle şaşırmam.

Eğer Kılıçdaroğlu aday olursa ve kazanırsa CHP Genel Başkanlığı koltuğunu bırakacağı için Ekrem İmamoğlu'nun önümüzdeki dönemde yeni genel başkan ve sistem değiştikten sonraki yapılacak ilk genel seçimlerde muhtemel başbakan adayı olacağı bence kesin. Eğer Kılıçdaroğlu seçimi kaybederse siyaseti de bırakır artık. Ekrem İmamoğlu şu an kendisini bekleme moduna almış durumda. Boris Johnson taktiği uyguluyor ve ortaya çıkmak için acele etmiyor.
Öyle bir şey olduğunda Muharrem İnce genel başkan olur.

Kk cı tayfadan kurtulmaktan daha önemli bir seçim bu.

Kk'ci tayfa iktidara gelirse ülkenin halini o zaman görürsün. En düşük oy oranına sahip olduğu halde ülke geleceğini düşünmeyen adam iktidara gelirse milleti mi düşünür sence?
Üstüne bir sonraki seçimde kaybeder, ömrün boyunca Sarı yönetilirsin.

İyi parti artık ağırlığını koymalı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha önceki iki cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olmayıp şimdi aday olmak istemesi garip. Gerçekten ortak aday Kılıçdaroğlu mu olur bilmiyorum. Özellikle İYİ Parti'nin bastırması sonucu farklı bir isim duyururlarsa kesinlikle şaşırmam.

Eğer Kılıçdaroğlu aday olursa ve kazanırsa CHP Genel Başkanlığı koltuğunu bırakacağı için Ekrem İmamoğlu'nun önümüzdeki dönemde yeni genel başkan ve sistem değiştikten sonraki yapılacak ilk genel seçimlerde muhtemel başbakan adayı olacağı bence kesin. Eğer Kılıçdaroğlu seçimi kaybederse siyaseti de bırakır artık. Ekrem İmamoğlu şu an kendisini bekleme moduna almış durumda. Boris Johnson taktiği uyguluyor ve ortaya çıkmak için acele etmiyor.
Hocam ince ne diyor Atatürk gelse kazanamaz. o delege kurulu kimi isterse onu yaparlar. Bence onunda üzerini çizdiler. 2.kez ibb adaylığını göreceğini sanmıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bedava elektrik, muhtarlara yardımcı, D*mirtaş'a özgürlük. Ne demek oy vermem usta.

Eki Görüntüle 1652183
Demirtaş konusunda bir iki kelam etmek isterim. Demirtaş'ın şu anda içeride olma sebebiyle ilgili konuşmuştu. Şu anda siyasi sebeplerden içeride. Kılıçdaroğlu ise bunun sonlandırılıp yargılama süreci ile hukuki sürecin sürdürülmesi gerektiğini savunuyor. Zaten tutsak olma sebebi AKP'nin bu işten menfaat gütmesi. Haklı mı haksız mı o önemli değil onlar için. Oy koparabiliyor muyuz diye bakıyorlar, tek amacı bu AKP'nin.

Bana göre Cumhurbaşkanı adayı syn Kemal Kılıçdaroğlu yerine Mansur Yavaş / Ekrem İmamoğlu olmalı bu iki isim mayıs seçimleri kazanma ihtimali olan en yüksek adaylar fakat bana fark etmez 6'lı masanın adayı masa olsa masaya vereceğim oyumu.

Ppyi değiştirmene az kaldı fotoyu ayarla.
Tahminim doğru çıktı.
947090_400w_1000h.jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı