SF1000, F1 tarihinin en kötü aracıdır

Tarihin en kötüsü değil. Aksine, geçen seneki hileli motora sahip olsalar 3. bitirebilirlerdi şampiyonayı.

Tarihin en kötü aracı, %107 kurlını bile geçemeyecek kadar yavaş olan MasterCard Lola takımına ait
Lola T97/30'dur.
Haklısınız ama ben daha çok şeyi kastettim,o bütçeyle bu kadar kötü araç yapılır mı?

Haklısınız ama ben daha çok şeyi kastettim,o bütçeyle bu kadar kötü araç yapılır mı?

O bütçeyle çok kötü araç yaptıklar, çok kötü bir pit ve strateji ekibine sahip oldukları, çok kötü bir yönetimin olduğu doğru.

Ancak araç özelinde bakarsak şu da var: Bu adamlar sene başında FIA ile bir anlaşma yaptılar. Bu anlaşma sadece motor üzerine gibi görünse de, bazı kaynaklar anlaşmanın motor dışında bazı parçaları da içerdiğini söylüyor.

SF1000, geçen seneki hileli motorun üstüne konumlandırılmış bir araçtı. Motor gücü gidince, ortaya rezil bir araç çıktı.

Ferrari pilotları harcamak üzerine kurulu bir takım olduğunu düşünmeye başladım nedense. Darısı Sainz'ın başına(linç gelecek hissediyorum)

Bütçeye göre çıkarılmış en kötü araba ile tarihin en kötü arabası söyleminde büyük bir nüans mevcut. SF1000 tarihin en kötü arabası değil, yarıştığı sezonun arabaları içinde bile en kötü değil ancak harcanılan geliştirme bütçesine göre kıyaslarsak tartışmaya açık da olsa dediğin doğru olabilir.

Tarihin en kötü arabası demek absürt olur. Bu sene bile gridde en kötü araç değildi. Bütçeye nazaran rezil bir araç olduğu aşikar. Aslında SF90 modelindeki motora güveniyordu Ferrari, o motoru baz alarak SF1000 modelini tasarladı, SF90 düzlüklerde iyiydi, virajlarda kötüydü, SF1000 modeli ise tam tersi, tabii SF1000 modeli şasi olarakta çok kötüydü, araç konsepti hatalıydı, araçta fazlaca sürüklenme vardı. SF90 modeline göre de virajlarda çığır açan bir model değildi elbette. Tek anlamıyla rezalet bir araçtı SF1000. Geçen seneki motor olsaydı şampiyon olamasa da galibiyet küçük bir elde edebilirdi. Ferrari'nin tarihinde SF1000 modelinden çok daha kötü araçları oldu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı