Shadow of War Türkçe yamasının paralı olması rezaleti

Ben Solo

Picopat
Ben hayatımda bu kadar saçma bir şey görmedim arkadaş. Yahu insan yama yapar da 25 TL'ye satar mı ya? Bu nasıl bir insafsızlıktır. Zaten oyuna 50 TL civarı para vermişim, üstüne üstlük gidip bir de yama parası istiyorlar. Yapmayın kardeşim yapmayın, siz yama yapmayın. Hay Allah'ım olacak iş değil gece gece kafayı yine yedirttiler bana ya. Hayatımda her türlü çıkarcılığı görmüş duymuşumdur, böylesine ilk kez denk geldim. "Nasıl olsa kimse yama yapmamış, hadi yapalım da parayı kıralım hehehe" modunda değillerse adımı değiştirmeye varım tam şu an. Lütfen arkadaşlar rica ediyorum, eğer ücretsiz bulan varsa derhal link atsın ben paramın boşa gitmesini gerçekten istemiyorum. Ne olur bir yardımcı olun el atın gözünüzü seveyim.

Telif hakkı sahiplerinden gerekli izinler alınmışsa çevirilerin yapılması ve satılması konusunda bir sıkıntı görmüyorum. Ama telif hakkı ihlali varsa o zaman bu suçtur.

Shadow of War çevirisini yapan ekip ApeX çeviri grubudur. Bu adamlar yaptığı çevirilerin neredeyse hepsini ücretsiz şekilde yayınlamaktadır.

Shadow of War 700 bin kelime ve ağır edebi metinlerle dolu bir oyun. Zaten grup, bu onların en büyük ve en ağır projeleri olduğunu belirtiyor. Grubun parayla sattığı tek yama bu sanırsam.

Adamlar paragöz olsa yaptıkları her yamadan ücret isterlerdi. SoW ise bayağı büyük ve emek isteyen bir oyun, bu emek için 25 lira değer.

Oynadığınız oyunu anlama, konuya hakim olma bakımından bence verilecek para çok büyük bir miktar değil. Tepkiniz biraz abartı olmuş sanki. Çeviri yapan ekipler büyük emek harcayarak bu sonuçları çıkartıyor ortaya dolayısıyla her emeğin de bir karşılığı olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı