Sharkoon Flow RGB vs lit 100 RGB

Ravebn

Hectopat
Sharkoon lit 100 RGB alıp önüne 2 tane Arctic P12 takıp üstüne de SilverStone PF240 takacaktim. Ama öndeki hava boşlukları çok küçük olduğu için tereddüt ediyordum. Sonra internette gezerken tesadüfen Sharkoon RGB Flow adlı kasaya rastladım. Hem görünüş olarak çok güzel duruyor hem de ön kısmının bir kısmı mesh. Bu yüzden ikisi arasında kararsız kaldım. Kesinlikle sıcaklık problemi yaşamak istemiyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

(Bu arada ikisini de önde 3 fan, 1 tane egzoz fan ve PF240 ile kullanicam)

Sharkoon lit 100 RGB alıp önüne 2 tane Arctic P12 takıp üstüne de SilverStone PF240 takacaktim. Ama öndeki hava boşlukları çok küçük olduğu için tereddüt ediyordum. Sonra internette gezerken tesadüfen Sharkoon RGB Flow adlı kasaya rastladım. Hem görünüş olarak çok güzel duruyor hem de ön kısmının bir kısmı mesh. Bu yüzden ikisi arasında kararsız kaldım. Kesinlikle sıcaklık problemi yaşamak istemiyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

(Bu arada ikisini de önde 3 fan, 1 tane egzoz fan ve PF240 ile kullanicam)
Sıcaklık sorunu yaşamak istemiyorsanız ön kısmı full MESH yapıda kasaları tercih edin.

Temel olarak aynı kasalar zaten açıkçası Lit tercih ederim görüntü için çok daha iyi.

Görüşünü belirttiğin için teşekkür ederim.

İleri de bu ürünü almak istiyorum ama anakartimda ARGB girişi yok. Ürünün kontrolcüsü var. Kablo bağlantılarını nasıl yapmam gerek bilmiyorum. Acikcasi kablo bağlantılarından hiç anlamam. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Özellikle RAM'lerin kendi soğutması varsa böyle bir şey yapmayın RAM'leri satıp üzerine ekleyip ARGB RAM alınır.

Sanırım bu kontrolcüye takılıyor ama Lit 100 modeline ekstra olarak sadece bir adet giriş var sadece.

RAM'lerim Corsair vegeance LPX 3000 MHz (8x2)GB

O girişi çoğaltmanın bir yolu var mı? Çoklayıcı falan kullanılabilir mi?

Dediğim gibi saçma haretek olur ve büyük ihtimalle garantiniz gider ve ileride satacağınız zaman işiniz zorlaşır.

Zaten RAM'lerin hemen üstünde ARGB fanlar olacak zaten abartmaya gerek yok.

Şu anda dediğiniz çok mantıklı geldi. İleri de satmam çok zorlaşıcağı için almaktan vazgeçtim. Teşekkurler

Yeni konular

Geri
Yukarı