Sharkoon güç kaynağından gelen garip ses

Tekrar dinledim de fan sesi olduğuna kanaat getirdim.
Güç kaynağının özelliğine göre fan sıcaklığa göre çalışıyor, sesi kaydederken fan çalışmıyordu. Bence bu özellik yüzünden kaynaklanıyor gibi.
Arkadaşlar farklı bir marka yeni bir güç kaynağı alıp, onunla sistemi test edip ona göre bu ürünü garantiye yollasam nasıl olur? Ürünü alalı daha 1 ay olmadı. Yeni güç kaynağını ancak 1 ay sonra alabilirim. Ürün garantisinde iadede sorun çıkar mı?
Güncelleme: Evet arkadaşlar, farklı bir psu alıp aynı sorunu yaşama riskine girmek istemediğim için ve diğer bileşenlerin bu soruna sebep olabileceğini düşündüğüm için anakart hariç diğer bileşenleri çıkarıp test ettim, ses devam etti, taki yukarıda yazdığım gibi güç kaynağını kasadan çıkarıp denediğimde ses kesildi, büyük ihtimal ısınınca bu sorun oluyor, çünkü bu yazıyı yazarken güç kaynağı kasanın dışında ve uzun süredir ses gelmedi. Değişimle gelen iki farklı Sharkoon güç kaynağında aynı sorunu yaşadıktan sonra söyleyebilirim ki bu güç kaynağının kronik bir problemi var. Diğer sistemlerde problem olmayabilir bu da ayrıca sistem seçtiğini de gösteriyor. Bütün bu deneyimlerimi yazdığım bir yazıyla servise yollayacağım. Pek zannetmiyorum ama umarım iade alabilirim. Bu güç kaynağını alacaklar bir fikir sahibi olsun istedim.

Son düzenleme:
Aynı sorunu yaşıyorum. Bende de Sharkoon shp650 V2 var ve adıktan sonraki ilk 2 hafta hiçbir ses duymadım. Bilgisayarı açtıktan yarım saat sonra videodaki gibi tıkırtı sesi çıkarmaya başladı. Sanki fana bir şey sürtüyormuş gibi. Sorunu bulmak için kasayı yan yatırıyorum ses gidiyor ilginç bir şekilde. Kasaya sürtebilecek hiçbir şey de göremiyorum. Sinir bozucu.

Aynı sorunu yaşıyorum. Bende de Sharkoon shp650 V2 var ve adıktan sonraki ilk 2 hafta hiçbir ses duymadım. Bilgisayarı açtıktan yarım saat sonra videodaki gibi tıkırtı sesi çıkarmaya başladı. Sanki fana bir şey sürtüyormuş gibi. Sorunu bulmak için kasayı yan yatırıyorum ses gidiyor ilginç bir şekilde. Kasaya sürtebilecek hiçbir şey de göremiyorum. Sinir bozucu.

Bende bilgisayarı alalı bir hafta olmadı, aynı sorunla karşılaştım bir çözüm bulabildiniz mi?

Hocam sorunu çözdünüz mü bu ses bende ara sıra geliyor sonra geçiyor.
PC'yi servise gönderdim, onlar ses duymadıklarını söylediler. Geldiğinde gerçekten sesi bir daha duymadım. Serviste bir şey yapıp da söylememiş olabilirler belki emin değilim. Ancak ben tarafından bir çözüm uygulanmadı.

PC'yi servise gönderdim, onlar ses duymadıklarını söylediler. Geldiğinde gerçekten sesi bir daha duymadım. Serviste bir şey yapıp da söylememiş olabilirler belki emin değilim. Ancak ben tarafından bir çözüm uygulanmadı.

Hocam bende anlamadım ara sıra geliyor PC'yi kapatıp açıyom bir daha gelmiyor 2 gün sonra yine oluyor.

Merhaba, bu sorun şu an iş yerimdeki bilgisayarda da mevcut ses aynı kayış sesi gibi. Bendeki Power wpm Gold Zero550. Power'ı kasadan söküp masama aldım. Ses fan devreye girdiğinde başlıyor, sebebi ise şu sıcaklığa göre devreye giren fan devrini alamıyor ve sanıyorum içeride boşa dönüyor ya da motor döndürmeye çalışırken zorlanıyor. Ben fanı elimle hareket ettirdiğimde fan hızımı alıyor ve normal hızında dönmeye başlayarak sesi kesiyor. Ta ki bir sonraki sıcaklık sınırı devreye girene kadar. Fanın değişmesi sorunu çözecektir. Eğer bu soruna denk gelen arkadaşlar varsa kendileride kontrol edebilirler. Birden fazla insanın aynı sorunu yaşaması bana kronik gibi geldi. Saygılarımla.

Geri
Yukarı