Sharkoon HDS Rush ER3 Siyah Oyuncu Kulaklığı

Rush_ER3_Black_01.jpg
Rush_ER3_Black_02.jpg

Uzunca süredir uygun fiyatlı oyuncu kulaklığı arayışı içerisindeydim. Bugüne kadar genel olarak hep kulak içi kulaklıklar kullandım. Bir değişiklik yapıp kulak üstü kulaklık almak istedim ve bunu sosyalde çok sayıda belkide konu açarak, konu altlarında tartışarak aradım durdum. 150-160 TL arasında düşük bir bütçem vardı. Biliyorum bu bütçelerde çok özellikli kaliteli bir kulaklık beklememek lazım. Ben de bu konuda tecrübem olmadığından sosyalde sordum ve her soruşumda belirli bir grup (en az 5-6 kişi) üye sürekli olarak bu kulaklığı önerip durdular. Hep sordum siz kullandınız mı? Memnun musunuz? diye. Ya üstü kapalı "evet" dendi, ya da "kullanan çok memnun" dendi geçildi. Ürün hakkında Türkiye sınırları içerisinde doğru düzgün bir inceleme videosu, yazısı vs bulamadım. Yabancı kaynaklardan araştırdım. Ve en sonunda o bir grup dediğim kişilerin yoğun Sharkoon Rush ER3 önermeleri sonucunda kulaklığı almış bulunmaktayım. Kulaklık geldi ve kutusu, içeriği bir çok yerde bulabileceğiniz şekilde birebir aynısı. Ürün orijinal. Heyecanla kulaklığı taktım ve testlere başladım. Tüm sesler son seviyede olmasına rağmen resmen duymak için çile çekiyordum. Ek ses yükseltici programlarla açmaya çalıştım onlarda hiçbir işe yaramadı. Hep oynadığım oyun olan "Valorant"a girdim. Adam dibime gelip çay kahve içse duymayacak haldeydim.

Önceki kulaklığım JBL T110 Kulak içi kulaklıktı. Alalı bir seneyi geçti ve hala taş gibi. İki kulaklık arasındaki ses performansını şöyle özetlemek gerekirse, Sharkoon Rush ER3 Ses Değeri "2" olsun. JBL T110 ses değeri "6" olur. 3 katı ses farkı var. Bu çok bariz bir şekilde ortada.
Bass ve tiz işlerine hiç girmiyorum bile. JBL tek seferde eler bu kulaklığı. Kulak içi olmasına rağmen doygun bass ve tizleri çok temiz şekilde hissedebiliyorsunuz.

Malzeme kalitesi fena değil. Çok hor kullanan biri değilseniz sizi çok rahat 2 sene götürür. Pedler zamanla aşınma yapabilir fiyatı gereği çok bir şey beklememek lazım.

Bu kulaklığı almayı düşünen varsa bu yazımı mutlaka gösterin ki, insan önce gerçekle yüzleşsin sonrasında pişmanlık duymasın. Ben gerçekle yüzleşmek istedim fakat bir inceleme vs. bulamadım. Başta belirttiğim gibi ne zaman bu sosyalde kulaklık sorsam sürekli olarak bu kulaklık çok önerildi. O kişilere de söylüyorum. Bir şeyi önermek için önermeyin, kulaktan duyma bilgilerle önerme yapmayın. Gerçekten o ürünü kullandıysanız deneyimlediyseniz önerin. Bir de biri size "Nasıl bu kulaklık, kullandınız mı?" diye sorunca "Evet, çok iyi." deyip üstü kapalı şekilde geçmeyin. Ne bu tavrınız? Ya kullandıysanız çıkarsanız artıları bunlar eksileri bunlar diye patır patır yazarsınız, ya da yok kardeşim kullanmadım deyip geçerseniz. Kimsenin parası çöp değil. Herkes bazı insanlar gibi 500-1000 TL 'lik kulaklıklar almak zorunda değil. Çok uzattım çok kafa şişirdim belki farkındayım ama içimdekileri söylemek istedim. Belki almayı düşünen kişiler varsa bir nebzede olsa yardımcı olurum diye.

Şu bilgilendirmeyi yapmak isterim
JBL T110 Fiyatı: 90 TL (Puanım : 10/7)
Sharkoon Rush ER3 Fiyatı: 145 TL (Puanım : 10/2)

Rush ER3'ün 3mm jack ile bağlandığını unuttunuz sanırım, anakart ses yonganız kötüyse bu kulaklığın suçu değil. Sonuçta 3mm ile gücü anakartınızdan alıyor ve ses yongasına göre ses gücünü belirliyor. Gördüğüm kadarıyla ses seviyesi gayet güzel, kullananlar güzelce açıklayabilir.

Rush ER3'ün 3mm jack ile bağlandığını unuttunuz sanırım, anakart ses yonganız kötüyse bu kulaklığın suçu değil. Sonuçta 3mm ile gücü anakartınızdan alıyor ve ses yongasına göre ses gücünü belirliyor. Gördüğüm kadarıyla ses seviyesi gayet güzel, kullananlar güzelce açıklayabilir.
Öncelikle bu kulaklığın jack girişi 3.5mm. Anakartımda sorun yok. JBL kulaklığında jack girişi aynı. Onda temiz ve yüksek kaliteli ses alıyorken,bu kulaklıkta düşük kaliteli ses almak sence anakart sorunu mu?
RUSH ER3 - sharkoon.com adresinden kulaklığın teknik detaylarına bakabilirsiniz. Yine kullanmadan kolayca yorum yapabilen bir üye daha.

@Highward Ortada anakartının modeli yok herhangi bir detay yok. ER3 direkt anakart ses yongasından besleniyor JBL ile çektiği güç aynı değil. Daha detaylı bilgi vermeden kullandım bak böyle diyemezsin, belki ayarlama yapmadığın için böyle bir sorun yaşadın? Alacak kişi belki daha iyi ses alacak? Bunun sorunun garantisini verir gibi konuşman cabası, kullanan kişiler hep memnun.

Yeni konular

Geri
Yukarı