Sharkoon RGB Flow kasanın hava akışı

Ön tarafının yarısı mesh, üst tarafı da açık. Hava akışı iyidir, yaptığım sistemlerde kullandım. Ancak alacaksan bir tane de fan al, sadece önde 1 tane ile geliyor arkaya da bir tane iyi gider. Alternatif olarak ARGB olmasına gerek yok Rainbow-LED de olur dersen Zalman N5 MF tercih edebilirsin.

Sharkoon RGB Flow kasanın içindeki hava dolaşımı yeterli düzeyde mi? Kullananlar varsa bilgi paylaşırlarsa sevinirim.
Başka kasa önerilerinizi de alabilirim. (Fiziksel mağazada satılma şartı var)

Ben kendim kullanıyorum. Ön tarafının yarısı mesh, üstü açık. Benim için çok güzel bir kasa, 6 tane fan ile kullandığım için iyi soğutuyor kasayı. Yarısı mesh diye tereddüt etmeyin çok güzel hava çekiyor.

Ben kendim kullanıyorum. Ön tarafının yarısı mesh, üstü açık. Benim için çok güzel bir kasa, 6 tane fan ile kullandığım için iyi soğutuyor kasayı. Yarısı mesh diye tereddüt etmeyin çok güzel hava çekiyor.
6 fanla nasıl yapılandırdın giriş çıkışı?

Vatan mağazalarında vardır diye düşünüyorum.

Bütçe sunmamış olduğunuzu düşünürsek yükselebiliriz.

Üstten 2 adet Akasa Viper S-Flow 14cm içeri hava alıyor. Önde 3 adet Arctic P12 PWM içeri hava alıyor, egzozda 1 adet Arctic P120 Bionix kullanıyorum.
İçeride basınç dengesizliği olmaz mı öyle? Yani başka şekillerle deneyip sıcaklık karşılaştırdın mı? Ben de yakında aynı şekil ekleme yapacağım birine de ön ve arkadan giriş üstten çıkış veya tam tersini düşünüyordum.

Vatan mağazalarında vardır diye düşünüyorum.

Bütçe sunmamış olduğunuzu düşünürsek yükselebiliriz.

Bütçe olarak, linkini koyduğum kasanın civarlarında. Yani 500TL civarı.

İçeride basınç dengesizliği olmaz mı öyle? Yani başka şekillerle deneyip sıcaklık karşılaştırdın mı? Ben de yakında aynı şekil ekleme yapacağım birine de ön ve arkadan giriş üstten çıkış veya tam tersini düşünüyordum.

Çok düşündüm değişmeyi de zaten sıcaklıklar çok çok iyi olduğu için uğraşmadım. Ama boş zamanımda deneyeceğim. Egzozdaki P120 fanı işlemci soğutucuya 2.fan olarak takıp üstteki Akasa'ları çıkış olarak ayarlama fikri var.

Bütçe olarak, linkini koyduğum kasanın civarlarında. Yani 500TL civarı.
İnternet üzerinden alırsanız: MSI Mag Forge 100M fazlasıyla ihtiyacı karşılar. İtopya'da da bu kasa mevcut ancak fiyatı piyasaya göre yüksek. Ama mağaza şartı varsa önerdiğim Zalman kasa düşünülebilir. Bütçenize uyuyor.

Geri
Yukarı